Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

vymena baterii pro back ups

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Re: vymena baterii pro back ups

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Dobré baterie jsou Fiamm, Yuasa, CSB, s těmito značkami se neudělá chyba. V APCčkách bývají originál baterie CSB a ty jsme teď (řádově desítky ks) kupovali u MICRONIXu. Při tom počtu kusů jsme se dostali na velmi zajímavou cenu! Brali jsme i baterie z Discompu ale to nebyl žádný zázrak

Je ale taky potřeba vybrat vhodnou baterii pro konkrétní aplikaci - v rozměru běžně používané 7Ah baterie má CSB snad 5 různých typů. Pro rychlé vybíjení (malá UPS u PC - za 5 minut vybito) je vhodná jiná baterie než pro pomalé vybíjení (pár wifin, zabezpečovačky). Stejně tak je jiná baterie pro cyklický provoz (soláry, v noci na baterky) nebo na startování (obří proudy po dobu pár sekund).

AVACOM jen dolepuje nálepky na baterie jiných výrobců a nechá si za to solidně zaplatit. Je ale pravda, že šmejd neprodávají.
Pro napájení pár SXTček je samozřejmě 230V UPS nesmysl.
2 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Kdyz uz baterie, tak panasonic 12 let.
Ohledne APC, kupoval jsem jednou original APC battery replacement a odesla po cca 2letech a kousek. V Plzni ve Fulgure jsem se bavil s prodejcem a ten mi to vysvetlil. Strhnul jsem stitek APC a pod nim cinskej LONG.

Takze tak ...
0 x

felix
Příspěvky: 65
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod felix » 5 years ago

Panasonic nejlepší co mám. Na APC Smart-UPS 1500 mám 2x 120Ah Panasonic a po cca 10ti letech pořád slušná kondice.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

jo panasonic, před lety jsem je taky koupil do UPSky 4x12V 7Ah. Vydrželi rok. Pak jsme si všimly že se jich dělá několik jak píše rsaf a liší se třeba konektorem na baterii že je o něco širší a taková baterie má pak větší vybíjecí proud a pokud ho nemá, tak to lehce po pár vybití s velkou zátěží odnesou což se stalo (800W odběr) Teď ne že by neměly kapacitu ale nedokážou jí vyždímat když se po nich chce víc jak 400W.

Kdysi jsem taky slyšel pozitiva o LONG.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

hapi píše:Kdysi jsem taky slyšel pozitiva o LONG.

Pozitiva? Me to znicilo UPS.
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 5 years ago

Zatím kupujeme ve Slaném. (bateria.cz) Jelikož je do každé UPS jiný typ, tak tenhle obchod nám vyhovuje. Jaké máte s nimi zkušennosti? Já teď ládoval APC Smart 6000 XL a 3000 a zatím OK. Uvidíme co to udělá se serverem. Ale musím říct, že na obě UPS to jsou baterie za 10 tis :/
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 5 years ago

hapi píše:no to je výborný, člověk se tu zeptá kde kupujete baterie do UPSek a je z toho poučný seriál ze kterýho jsme se nedozvěděli ani značku baterie kterou kupovat a navíc je plnejch nesmyslu starých 10 let s ideální radou koupit si UPSku za desítky tisíc. KDyž už si koupil UPSku která nezdechne když zdechne baterie tak furt se tu bude mlejt hubou jak je špatná.


to neznas: zeptej se na co chces a ja ti na co chci odpovim :)
0 x

Uživatelský avatar
Macek
Příspěvky: 130
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Macek » 5 years ago

APC Smart C 1500VA už nějaký rok drží a baterie také v pořádku, měla by tam být i snadná výměna baterie.
0 x