Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Čím přichytit kabel u zateplené zdi ...

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Re: Čím přichytit kabel u zateplené zdi ...

Příspěvekod Striker » 9 years ago

No já ho tehdy neměl s sebou, protože jsem nevěděl do čeho jdu tak jsem jim řekl, že jeslti top budou dělat zejtra tak ať jim tam udělají místo ca 20cm na ten držájk abych nevrtal do zateplení + průchodku. No a naštěstí aspoň tu průchodku udělali ale zateplení prostě ne. Jejich mínus, nikam jinam to prostě dát nejde ten držák.
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 9 years ago

Vidíš, ideální je vrazit na tu zeď nějakou izolační montážní zátěžovou kostku, která bude do úrovně fasády, až to oblepí ttou izolací, udělat fasádu a pak se do ty kostky normálně přišroubuje konzole. Na takovéto "kostičky" se věší sloupy, balkóny, schodiště, takže to i něco udrží. Pro nějaký SXTéčko stačí i malý montážní váleček. Např: http://www.dosteba.cz/
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 9 years ago

Jo ale to musíš vědět předem než to budeš instalovat. Ne že ti zákazník zavolá, že mu teď nejel net protože dělali fasádu a potřebuje přidělat znovu držák. To lidi moc neřeší předem. Těch co zavolají, že budou dělat fasádu předem, to jse msnad ještě nezažil.
0 x

Uživatelský avatar
LUKESM
Příspěvky: 128
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Ruda nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUKESM » 9 years ago

Dle meho nazoru/zkusenosti je to spise o komunikaci s majitelem, a nasledne s firmou, ktera zatepleni realizovala, co se muze v ramci zaruky a co ne... Je to vzdy individualni. ale bez vedomi/souhlasu majitele a zapisu do protokolu pri prevzeti pracoviste se neobejdete...

Hlavne je treba zacit od zacatku, domluvit se (pokud to jde) jeste pred cealizaci, nebo to muze dopadnout takto:
http://lukesm.rajce.idnes.cz/Zatepleni

jen na okraj, tech zarizeni tam takhle upravenych bylo vice...
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 9 years ago

Tak to, že je držák v zateplení se dá vidět. Docela i chápat.. Ale že by i box :D

To je sice pěkný, že by ses měl domluvit s firmou a majitelem ale to prostě nejde. Majitele to většinou nezajímá, souhlas s přiděláním do zateplení ti dá, protože jinak by byl bez internetu. Tak to taky asi moc ti lidi neřeší, že.
Ale taky nechápu proč ty firmy, už tohle nějak neřeší prostě automaticky nějakou průchodkou do bytu při realizaci, protože co si budeme říkat každej druhej panelákovej byt má venku aspoň ten satelit.
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 9 years ago

Ono záleží na inteligenci zateplovače. Taky s tím bojuju. Sice to nejsou wifiny, ale většinou venkovní čidla teploty, ale výsledek je stejný. Pár jsem jich už vůbec nenašel.
0 x
Petr Krist