Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Apple

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
nazra
Příspěvky: 6
Registrován: 10 years ago

Re: Apple

Příspěvekod nazra » 10 years ago

jestli mohu, mě tenhle thread celkem zaujal. Velice fandím ios ale v případu sítí a k tomu přiřazených app bych asi s určitostí volila malý měkký. Nejsem odbornice. U linuxu je to zas o tom jak dobrý je kdo v programování.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 10 years ago

ludvik píše:Zrovna kompatibilitu bych nezmiňoval ... jsem si nikdy nevšiml, že bych pro linux sháněl nějaké ovladače :-)

Ale také jsem si na linux na desktopu nezvykl. Dal jsem mu málo času, vím. Ale zvyk je holt železná košile.


+1

Já osobně si zvykl na Linux a neměnil bych. Taky jsem zkusil na kolegově stroji Windows a přišlo mi tak všechno jako drbání se levou rukou na pravém uchu. Řešit ovladače? Proč proboha, to snad dělá operační sám, maximálně si vyžádá volbu, jestli chci pro grafiku ovladač od komunity nebo od výrobce, jinak není s ničím problém.

hapi píše:to jenom dokazuje to že vo woknech víte totální kulový :-)

aktualizace mám vypnutý... na co jsou dobrý?
neřešim kompatilibitu hardware na který chci linux instalovat.
neřešim wine, virtual box atd...
ano, svět sítí je nix possitive... jenomže ne na desktopu kotoso magoroso virratoroso... :-D

desktop patří windowsu, smiřte se s tim. Čim dřív to bude, tim lépe se nám bude žít.

skypujeme s jednim linuxářem na desktopu a je to šílený. Sem tam to padne atd.. já nevim co na těch linuxích vidíte. Editory tam stojí za hovno, normální softwary tam nejsou atd..


To jenom dokazuje, že konkrétně tobě (a dle tržního podílu miliónům dalších lidí) vyhovují právě Windows. Nám ostatním vyhovuje Linux nebo něco podobného, kdyby ne, Linux ani MacOS by už neexistovali. Jenže oni existují, protože oboje evidentně používá dost lidí, tak se s tím smiř. Čím dříve to bude, tím lépe se nám bude žít. :D A hlavně se uklidni, nikdo tu neříká, že si máš honem nainstalovat Linux nebo koupit Mac, pro mě za mě si používej co uznáš vhodné a nech ostatní činit stejně.

Dokládat nepoužitelnost linuxu tím, že někdo na něm má problémy s aplikací od Microsoftu mi přijde přinejmenším zábavné. Mě třeba zrovna ten skype na Linuxu chodí bez sebemenších problémů. Linuxové editory stojí za hovno možná pro tebe, normální software - co to je? :D Každý si pod tím představí něco jiného.

Čistá instalace Linuxu + všechny aplikace včetně wine s winboxem + nahrání osobních nastavení ze stávajícího stroje (prostě komplet příprava nového stroje abych ho mohl vzít a pracovat): 1 hodina a to to dělá automaticky skript, takže jediné co musím udělat, je nabootovat ze sítě / CD a vyplnit název počítače, případně uživatelská jména, dál se o to nestarám, skript úplně nakonec zvukem upozorní, že je vše hotovo. Následné aktualizace se dějí na pozadí a nevím o nich, maximálně si to vyžádá povolení zavřít otevřenou aplikaci předtím, než ji to aktualizuje.
Obdobný proces na windows: instalace OS, ověřování jestli jsem si ten systém náhodou nezwarezil i když je to originál (případně vyplňování dementního klíče), najít, stáhnout a nainstalovat ovladače (W7 a dále si sice větší část zařízení najdou a rozchodí sami, ale nevím o tom, že by to zvládly na 100%), nainstalovat všechny aplikace, klikat jak dement než si to nastavím... Zabitého půl dne a tolik času tomu fakt dávat nehodlám, kor když ani to nepřinese uspokojivý výsledek. Aktualizace? Raději nemluvit.

Prostě pro nás je tu Linux nebo Mac, hapi, nazra a další mají svoje "widle", všichni jsou spokojení. Prosím žádný flame, jdu dělat něco produktivního.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 10 years ago

taky bych tento flame ukoncil a venoval bych se tomu na co se autor ptal
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 10 years ago

achjo, proč tady vytahujete linux? až budu chtít kompilovat jádro, abych si mohl k notebooku připojit dataprojektor, tak si vyberu linux :twisted:


Prošel jsem si s vším, dos, win, lin a nejlepší je Mac. konec flamu :lol:
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

no trochu mě bavíte všichni, mě jen už stačí to když si v linuxu pustím firefox jak se začnou roztáčet větráky na procesoru. ovladače již dnes jsou, ale pěkně dementně napsané a vůbec nedolazené ohledně výkonu.
pokud máš nějakou třeba Tv kartu či něco co není běžná výbava PC, tak musíš mít štěstí a nebo seš v loji a nebo musíš několik hodin brouzdat po diskusích jak kde co zprovoznit. když už jen porovnáš kolik ti žere energie PC s linuxem a kolik PC s widlema, tak také celkem rozdíl.

platí jednoduchá rovnice linux = více času u PC

jinak k tomu antiviru, řekl bych že je to ještě horší než ve windows a to jednoduše, protože ten kdo používá linux tak se neočekává, že bude mít antivir, tedy potencionální útočník, který se zaměří na uživatele s linuxem má úplně zelenou, argument že pro linux nejsou viry je milný.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 10 years ago

chtel jsem jeste neco napsat, ale je to s vama ztrata casu ,
konec flamu
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 10 years ago

okoun píše:no trochu mě bavíte všichni, mě jen už stačí to když si v linuxu pustím firefox jak se začnou roztáčet větráky na procesoru. ovladače již dnes jsou, ale pěkně dementně napsané a vůbec nedolazené ohledně výkonu.
pokud máš nějakou třeba Tv kartu či něco co není běžná výbava PC, tak musíš mít štěstí a nebo seš v loji a nebo musíš několik hodin brouzdat po diskusích jak kde co zprovoznit. když už jen porovnáš kolik ti žere energie PC s linuxem a kolik PC s widlema, tak také celkem rozdíl.

platí jednoduchá rovnice linux = více času u PC

jinak k tomu antiviru, řekl bych že je to ještě horší než ve windows a to jednoduše, protože ten kdo používá linux tak se neočekává, že bude mít antivir, tedy potencionální útočník, který se zaměří na uživatele s linuxem má úplně zelenou, argument že pro linux nejsou viry je milný.


Ta tvá rovnice kulhá na obě nohy, navíc mi notebook s Linuxem vydrží na baterii déle než s widlemi. Hele když ti linux nesedí, zůstaň u widlí. Že pro linux nejsou viry sice neplatí, ale na druhou stranu existuje i slušný linuxový antivir. Ale nemá to cenu, "widláci" budou pořád mlít svoje... Kdybyste tu energii radši investovali do smysluplné odpovědi pro původního zakladatele tématu.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 10 years ago

Díky všem za kontruktivní připomínky a flame.
Nicméně, trošku to rozvedu.
Zjišťuju, že většina aplikací, které potřebuju jsou pouze pod Win. Tzn, že řešením je buďto použít Wine (nyní mám tak např. Winbox) nebo Parallelsy nebo VirtualBox. Tím se dostáváme k podstatné otázce a to, že to, že budu pracovat na MAC OS je sice ok, ale je to ok, když většinu práce budu pracovat na Virtual Boxu?
Já podotýkám (pro rejpaly), že v žádném případě neodsuzuju Apple , ani Linux, ani kalkulačku. Dokážu si představit, že takovej fotograf nebo grafik bude na Applu produktivnější, než třeba automechanik, kterej potřebuje vyčítat řídící jednotky aut.
Můj dlouholetej kamarád, kterej přešel před cca 6ti lety z Win na Apple nedokáže tuhlu moji analogiku pochopit a má mě za loosera proto, že tvrdím, že nyní udělám svoji práci rychleji, efektivněji na Win, než s pomocí gest, emulací a virtuálních ploch na MAC OS. A radí. Však si ajťák? pracuj jen z terminálu! .......
Ve firmě máme kompletní doménu od Microsoft. Dle návodu jsem připojil MACa do domény.. Nezměnilo se vůbec nic. Stále se musím přihlašovat pomocí lokalního účtu, stále musím na všechny jednotky zadávat autentizaci. Používá někdo z vás MACa ve firemní sféře? Ráno přijdu do práce, jebnu DELLa do docku, mám ihned připojený tři monitory, periferie, napájení a spustí se mě sync spuborů a backup disku.. Tohle si nějak na Applu nedokážu (zatím) představit.

Já netvrdím, že není možný, že třeba za půl roku používání změním názor.... Proto sem založil tenhle topic, abych se dozvěděl, jak to dělají podobní z oboru.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

nazra
Příspěvky: 6
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod nazra » 10 years ago

to tvrzení o té práci s grafikou si dovolím plně podpořit. V tom ostatním ... dell bude asi lepší.
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 10 years ago

Používám winbox na OSX už nejakou dobu a žádné wine nemám chce to jen použít google.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 10 years ago

Robotvor píše:Používám winbox na OSX už nejakou dobu a žádné wine nemám chce to jen použít google.


jako že mám spustit Winbox v Googlu? Tohle mě teda vážně nenapadlo...
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 10 years ago

To je materiál tohle to :-D Ne že si máš najít verzi pro OSX

Edit: Abys neřekl že jsem svině tak tady to máš :) http://www.edisk.cz/stahni/15215/Mikrot ... .19MB.html
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 10 years ago

Vtipny - ten DMG WinBox je ale WinBox zabalenej s potrebnym materialem z WINE :lol:

Z tehle diskuze je mi celkem divne a smutno, kdyz vidim kolik odborniku ma k industry-standardu absolutne sileny vztah ... A jen diky zvyku na Widle, neznalosti *nixu a mozna i zabednenosti tvrdi, ze vidle patri i jinam nez do hnoje ... :lol:

Kdyz chci neco udelat jednoduse a efektivne, vezmu linux ... Kdyz chci nad to vyladene prostredi a poradny HW, vezmu Apple ... Nejak me nenapada, k cemu Widle, krome her ... Ale i na to mame PlayStation :lol:

Sorry, no flame ... :mrgreen:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

dost omezenej pohled
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

czu
Příspěvky: 84
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod czu » 10 years ago

Řešil jsem stejný problém a nakonec jsem skončil s nativním Ubuntu a WinXP ve Virtual boxu. 95% každodenní práce perfektně zvládá linux, na zbytek musím použít virtualizaci. Ovšem WinXP mám umístěné na SSD, takže startuje okamžitě, zabírá zanedbatelné množství paměti a všechny win-only programy tam fungují bezchybně.

S přípojením přes bridge místo defaultního NATu, oboustranným kopírováním přes schránku a sdíleným diskem vlastně ani nevím, že používám virtualizaci.


Jinak mít v linuxu po ruce všechny super nástroje jako vim, screen, ip/ifconfig, tcpdump, mtr, iperf atd. přímo v příkazové řádce je prostě k nezaplacení a už si nedokážu představit, že bych pracoval na windows a honil tam nějaká GUI zvěrstva...
0 x