❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
FWA LTE od T-Mobile
-
basty
- Příspěvky: 2475
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
- lwq
- Příspěvky: 1659
- Registrován: 20 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: MistyMountain
- Kontaktovat uživatele:
pcwifi píše:no bacha, vic a vic se rozmaha privedeni konektu z DSL ustredny vesmes 80Ghz spojem a to je zaruka poradne porce dat... tam bych az tak problem nevidel. mame tady pasma 800/1800/2100/2600 Mhz, teoreticke speedy 75/150/75/150Mbit., pricemz TM dodavany modem Huawei B2338-168 umi pouzit zaroven az 3 pasma. TM umi a je otazka casu kdy masove nasadi i MIMO 4x4, kdy pri pouziti pasem 1800 a 2600 z toho vytahne 580Mbit. realne speed.
MIMO 4X4 CA a QAM256 sice davaji gigabit v mobilce, ale otazka je realne nasazeni v ceskem prostredi. Tedy FUPy,pozamky pod carou atp ... Zlata wifina + optika ...
0 x
-
homer
- Příspěvky: 59
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
Takže potvrzuji další minimálně dvě vesnice v okolí Brna (na sever) už obchází obchodníci T-mobile a slibují hory doly, prý i tam, kde nemá T-mobile signál (prý to technik ověří). Tak uvidíme co z toho bude...
0 x
- Gemb
- Příspěvky: 2633
- Registrován: 11 years ago
Obchodnici od T-Mobila resp u nas Telekomu vzdy slubuju nezmyselne veci. Snazili sa mi nanutit VDSL ktore novo spustali, ze to vam pojde 50Mbit...hovorim, pocuvaj chlapec, som 1,5km od ustredne tak co mi pojde... ? No ved v tych skriniach su zosilovace
bezna skrina kde su rozparovane kable.....nie dakujem, mam tu svoju 5G wifi
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
- pcwifi
- Příspěvky: 2890
- Registrován: 18 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Brnensko
v mem okoli se objevuji osazene sajty LTE1800, kdy v obci ho mobil ani neregistruje, ale ocividne se onen venkovni modem huawei chytne i na slabsi signal. A TM se s LTE1800 uplne hafo rozjel... uz i tam kde mame ovecky vidim ty venkovni jednotky vic a vic.
0 x
-
homer
- Příspěvky: 59
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
říkají tomu nový způsob prodeje a zákaznícké péče:
https://www.t-press.cz/cs/tiskove-mater ... -pece.html
Jinými slovy, už nám nestačí vás otravovat telefonem, budeme chodit za vámi až domů. Já teda nevím, ale nemá už většina obcí zakázán podomní prodej?
https://www.t-press.cz/cs/tiskove-mater ... -pece.html
Jinými slovy, už nám nestačí vás otravovat telefonem, budeme chodit za vámi až domů. Já teda nevím, ale nemá už většina obcí zakázán podomní prodej?
0 x
-
Striker
- Příspěvky: 692
- Registrován: 13 years ago
homer píše:říkají tomu nový způsob prodeje a zákaznícké péče:
https://www.t-press.cz/cs/tiskove-mater ... -pece.html
Jinými slovy, už nám nestačí vás otravovat telefonem, budeme chodit za vámi až domů. Já teda nevím, ale nemá už většina obcí zakázán podomní prodej?
Jen tam, kde je cedule. U nás se to vidí čím dál častěji ale spousta obcí to mám zakázaný.
0 x
- pcwifi
- Příspěvky: 2890
- Registrován: 18 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Brnensko
znamymu taky nabizeli, nevim jak se dostalo na debatu, esi jim zazvonil a jen dal letak a on se toho chytl, protoze mu hned podskakovali, ze mu pujde i ten top tarif 100/25 za 6 stovek ( a skutecne pujde, uz tam nejaky patek jede nove LTE 1800 ). Pro nenarocny lidi co cumi na web, sem tam youtube apod. je to zlata nabidka.
0 x
-
arrabbella
- Příspěvky: 139
- Registrován: 13 years ago
pcwifi píše:uz i tam kde mame ovecky vidim ty venkovni jednotky vic a vic.
Hodil byste nekdo nejaky fotky, jak ty instalace vypadaji? Zatim jsem to nikde nevidel... Ani jsem na netu nenasel fotku toho Huaweie "z realu" - jak je to velky?
0 x
-
Orel005
- Příspěvky: 690
- Registrován: 15 years ago
arrabbella píše:pcwifi píše:uz i tam kde mame ovecky vidim ty venkovni jednotky vic a vic.
Hodil byste nekdo nejaky fotky, jak ty instalace vypadaji? Zatim jsem to nikde nevidel... Ani jsem na netu nenasel fotku toho Huaweie "z realu" - jak je to velky?
heh klikar
0 x
-
homer
- Příspěvky: 59
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
Je tu nekdo fundovanej, kdo vi jak ty technologie funguji u operatoru?
Ono sice je krasny pokryt LTE internetem na 800 Mhz, ale prece jen maji k dispozici jen 10Mhz pro download, pokud nepocitam vychytyvky jako carrier agregation.
Me by zajimalo, jaka je teoreticka vysilaci kapacita te BTSky, potazmo jednoho sektoru. Kdyz je tam vic sektoru, tak to vysilaji synchronne, kvuli ruseni? Navic na tak nizke frekvenci ten signal doleze i tam, kam nema. Musi pak zakonite zasahovat i do vysilani dalsi BTS, ktera je nekde jinde. Nebo jak to je? Prece do 10 Mhz nenacpete na vysílači řádově stovky Mbitů. I kdyz tam date 64 QAM a MIMO 4x4 (nevim jestlo to vubec umi ten Huawei) tak tam musi byt silena agregace pro uzivatele. Jasne, pomuzeme si dalsim pasmem, ale to taky nejde vsude, spousta lidi na ty vysilace nevidi. Navic ty vysilace vysilaji pro pomerne velke uzemi - nekolik kilometru.
Ono sice je krasny pokryt LTE internetem na 800 Mhz, ale prece jen maji k dispozici jen 10Mhz pro download, pokud nepocitam vychytyvky jako carrier agregation.
Me by zajimalo, jaka je teoreticka vysilaci kapacita te BTSky, potazmo jednoho sektoru. Kdyz je tam vic sektoru, tak to vysilaji synchronne, kvuli ruseni? Navic na tak nizke frekvenci ten signal doleze i tam, kam nema. Musi pak zakonite zasahovat i do vysilani dalsi BTS, ktera je nekde jinde. Nebo jak to je? Prece do 10 Mhz nenacpete na vysílači řádově stovky Mbitů. I kdyz tam date 64 QAM a MIMO 4x4 (nevim jestlo to vubec umi ten Huawei) tak tam musi byt silena agregace pro uzivatele. Jasne, pomuzeme si dalsim pasmem, ale to taky nejde vsude, spousta lidi na ty vysilace nevidi. Navic ty vysilace vysilaji pro pomerne velke uzemi - nekolik kilometru.
0 x
- pcwifi
- Příspěvky: 2890
- Registrován: 18 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Brnensko
http://www.imagehosting.cz/?v=hua1.png
http://www.imagehosting.cz/?v=hua2.png
http://www.imagehosting.cz/?v=hua3.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=hua4.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=dsc062mdm.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=dsc062cuc.jpg
pomyslnym problemem je, ze je to uz vic smerove a pokud v ramci vytizeni te prekopne sit na vedlejsi sajt, co uz je hodne z uhlu anteny, tak to muze zacit dost trpet... Co se tyce osazeni v oblasti, kde je jen 1 BTS a vic lidi, tak tam se asi projevi nejake to omezeni, nicmene zatim se TM snazi byt daleko lepsi nez O2 a snad hojne vytezovane BTS posili. Carrier agregation zatim neni v modemu aktivni, snad brzy. MIMO 4x4 modem umi. Na 2/5 signalu LTE1800 to s prehledem dava 50/15. Venkovni jednotka je krmena z POE portu indoor wifi routeru. Znamej uz ma objednanou instalaci, je toho pry takovy ranec, ze montaznici delaj i soboty. No a ve finale na tom TM nema problem nabidnout i TV, tedy vira ve spolehlivost je skutecne velika.
http://www.imagehosting.cz/?v=hua2.png
http://www.imagehosting.cz/?v=hua3.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=hua4.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=dsc062mdm.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=dsc062cuc.jpg
pomyslnym problemem je, ze je to uz vic smerove a pokud v ramci vytizeni te prekopne sit na vedlejsi sajt, co uz je hodne z uhlu anteny, tak to muze zacit dost trpet... Co se tyce osazeni v oblasti, kde je jen 1 BTS a vic lidi, tak tam se asi projevi nejake to omezeni, nicmene zatim se TM snazi byt daleko lepsi nez O2 a snad hojne vytezovane BTS posili. Carrier agregation zatim neni v modemu aktivni, snad brzy. MIMO 4x4 modem umi. Na 2/5 signalu LTE1800 to s prehledem dava 50/15. Venkovni jednotka je krmena z POE portu indoor wifi routeru. Znamej uz ma objednanou instalaci, je toho pry takovy ranec, ze montaznici delaj i soboty. No a ve finale na tom TM nema problem nabidnout i TV, tedy vira ve spolehlivost je skutecne velika.
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
pěkné, furt mi to ale přijde škoda že mobilní data zneužijí na pevný internet a dopadne to jako s 3g které na začátku jelo krásně a potom už to začalo pokulhávat, toto bude jako kopírákem....
0 x
-
lyra
- Příspěvky: 569
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: Rakovník
- Kontaktovat uživatele:
Ano zatim co slibuji tak drzi, 50 Mbit ( respektie 49 Mbit) to ma nas byvaly zakazník .Ale zatim tech lidi je par , a davaji vysilače aby byly mozne napojit na optiku
0 x