Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Atom s jackem na 17x17cm desce.

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Atom s jackem na 15x15cm desce.

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

mam take router (itx-atom) napajeny 12V pres jack z AD55 a neni s tim nejmensi problem, rozhodne si nemyslim ze tech 12V je brano primo na na napajeni, ale urcite je to stabilizovano, popr snizeno na potrebne napeti. Nastaveno mam asi 13,7 V
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

vic jak 3A to prkno nevezme, tak tam frkni treba 1N5401 (3A,100V), nebo P600J 600V,6A P6 , hezky si otestuj v zatezi, kolik se na 1 ztrati V a podle toho osad potrebne mnozstvi. Stejne jsem zreguloval vetrak k spesl upravenemu zdroji z ktereho slo 19V, par diod a hned bylo 12V :lol: stabilizator se uz bude potit = chladic a je to dalsi mozna aktivni soucastka, co muze odletet, u diody je to riziko daleko mensi...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Díky, zkusím obě a snad se kolem 12-12.6V budu motat :) . Je fakt že odlítnout může všecko,ale uvidíme jak se to bude zahřívat a co na to vymyslím za chladič.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

stabík ma minus, ze musi pracovat s nejakym patricnym vstupnim napetim aby dal to na ktere je staveny na vystupu. Pokud do nej nasypes 13V tak ti 12V fakt neda...minimum bude tak 14,5V. I proto bych sel do diod, zahrivani nula, funkcnost 100% 8)

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

bude se to hrat stejne jako analogovej stabilizaror, na diode je ubytek 0.7 - 2.5 V podle typu a protekajiciho proudu. Mam takhle napajenej 16 port switch z routeru 5V, pres 2 diody z gratz mustku tj 3,5V je na switchi.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 13 years ago

máte někdo zkušenosti s touto deskou a ROS 3.30? http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... cts_id=144 Díky za info.
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

tu mam na GW s 3.30 tusim jede v pohode i LAN ja ji tedy provozuju na 4.15, proti alixu je to asi 3x vykonejsi
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 13 years ago

Nedavno jsem tam instaloval 3.30 a ta mi nenaběhla (nezkoumal jsem dál) tak jsem tam šoupnul v.4 a v pohodě vše funguje!
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Ahoj, tak po nějaké odmlce jsem se znovu dostal k tomu pokračovat na desce Jetway. Napájím to Meanwellem který jsem stáhnul na cca 12.95V. Deska si to v BIOSu vyhodnotí mezi 12.6-12.9V. Díky tomuto návodu jsem Mikrotik zdá se zdárně rozchodil (iGWkamikaze 5.0rc11), jinak mi to prostě nešlo:
http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:CD_Install


Po naběhnutí se síťovka našla a fungovala po vypnutí jsem osadil PCI slot 100Mbit 3com 3C905CX-TX-M kartou a to mělo za následek po náběhu vypnutí PC. Takže jsem kartu oddělal a dal tam obyčejný Realtek na 100Mb který se zdetekoval v pohodě. Ještě musím postupovat nějak takto protože sám jsem v BIOSu po výpadku el. znovunahození nenašel, ale naštěstí Jetway support odpovídá tak do jednoho pracovního dne.

Dear sir :

Yes , the mainboard can support power lose funciton (or Power failure function) .
Please go to BIOS setup --> Power management setup , disable the "EUP function" first .
then go to BIOS setup --> Integrated peripherals ,
set the "PWR status after PWR Failure" function to "Alway On" .

This "EUP" function and "PWR Status after PWR Failure" funciton is synchronic ,
When you disable the EUP function ,
you just can see the "PWR Status after PWR Failure" funciton appear .

Best regards
From JETWAY FAE support team
0 x