Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

2 ISP - Up and Down

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
mara666
Příspěvky: 20
Registrován: 15 years ago
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2 ISP - Up and Down

Příspěvekod mara666 » 15 years ago

Je možné pomocí routeru nebo jiného router os nastavit 2 ISP? Jednodušeji řečeno ADSL připojení použít na download a druhého providera použít na upload. PS: Máte někdo zkušenosti s připojením adsl a jeho sdílením s ostatními uživateli ?
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 15 years ago

Sdileni ADSL je sebevrazda do 10 PC jakz takz ale jak je jich vic a zejmena jsou-li aktivnejsi je to nepouzitelny.
0 x

Uživatelský avatar
mara666
Příspěvky: 20
Registrován: 15 years ago
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mara666 » 15 years ago

Ok, jen se optam s jakym tarifem adsl mas zkusenosti? Mam i nejake neoficialni nabidky jinak ofiko co jsem nasel je 16mb/1mb a verejnou ip. Myslis, ze na tomto tarifu lze utahnout 10uzivatelu?
0 x
SEO, SEM, WISP MarekStejskal.cz

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 15 years ago

myslim ze to bylo od GTS 6m/512k ? Asi vedi proc je to urceno koncovym zakaznikum a sluzba je limitovana konexemi a kdo vi cim jeste aby tech co to presdilet chteji bylo minimum.
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 15 years ago

Oddelit up a down bez toho aby si mel na obou koncich zase svoje zarizeni nijak kloudne nejde nehlede na to ze ams jeste dva providery.. co takhle si budto sehnat synchronni DSL, kdyz se zeptas kyslik ti nabidne a nebo se na kyslika uplne vyprdnout a jit k necemu normalnimu :) Nakonec skoncis stejne na omezeni poctu konexi ze strany kyslika nebo jine figle ktere ti stejne vsude kde se zeptas vyvrati... my nic.. to samo..
0 x

Petr Vlašic
Příspěvky: 588
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Vlašic » 15 years ago

mara666 píše:Je možné pomocí routeru nebo jiného router os nastavit 2 ISP? Jednodušeji řečeno ADSL připojení použít na download a druhého providera použít na upload. PS: Máte někdo zkušenosti s připojením adsl a jeho sdílením s ostatními uživateli ?

Ne.
0 x
Vždyť je to tak jednoduché…stačilo se zamyslet, špetku toho RTFM et voilà!

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 15 years ago

na 10Mb adsl se v pohodě utáhne 10 lidí, pokud nebudou všichni stahovači... já mam na tom 20 lidí z toho 1 občas tahá, ted za posledních 16 dní je traffick cca 140GB a myslim si že to jde dost v pohodě... hlavní je omezovat rychlost (QT) nastavovat priority a v pohodě... myslim si že tak 40 lidí by se na tom dalo utáhnout... i když to samozřejmě nemám v plánu...
jinak, modemy jsou samozřejmě k ničemu... já mam modem v brigde a o pppoe volani se stará MK rb150, kde následně beží manglování, QT, nat a šlape to vcelku v pohodě.... pravda te´d hodlám rb 150 vyměnit za rb450G ten už by měl být výkonem někde jinde, což se si myslím projeví na lepší propustnosti atd....
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

Olda123
Příspěvky: 177
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Olda123 » 15 years ago

vśilm jsem si že tady né zrovna málo lidí používa jako konektivitu adslka , ale proč nikdo nepoužívá internet od UPC ? Vždyť je to pro takový účel naprosto idální . 20 mb za 800 kč bez poplatku za pevnou . Na tom by v pohodě mohlo jet i 50 rozumnych lidi . Tak proč to nikdo nepoužívá ? To tam omezují konexe nebo co ?
0 x

bryketa
Příspěvky: 70
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod bryketa » 15 years ago

kua to by to UPC tady muselo být
0 x

Olda123
Příspěvky: 177
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Olda123 » 15 years ago

no přeci jen je to dost slušné připojení (za velice slušný peníz) tak by mě zajímalo jestli to někdo využívá . I kdyby to u něho nebylo (rekneme ze je to od neho do 10 - 20 km ) tak by stalo za to si pro to doskakat a u nekoho (kteryho pak napojis zadara ) koupit tu linku a pouzivat . nebo to uz vyjde lip si koupit symetriku ?
0 x

bryketa
Příspěvky: 70
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod bryketa » 15 years ago

vsechno jde kdyz se chce ..... jako kabelovka je rozumna zaloha konektu .... na plne vyuziti nevyuzitelne je omezena na pocet spojeni ...
0 x

Olda123
Příspěvky: 177
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Olda123 » 15 years ago

a to je jen doměnka nebo zkušenost ? a je to i u těch nových tarifů nebo je to omezene i ted ?
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 15 years ago

Olda123 píše:vśilm jsem si že tady né zrovna málo lidí používa jako konektivitu adslka


Někteří aby měli konektivitu zdarma ji ještě distribuují mezi kamoše, případně na tom lehce vydělávají, další ji používají jako zálohu.

Olda123 píše:ale proč nikdo nepoužívá internet od UPC ? Vždyť je to pro takový účel naprosto idální . 20 mb za 800 kč bez poplatku za pevnou . Na tom by v pohodě mohlo jet i 50 rozumnych lidi . Tak proč to nikdo nepoužívá ? To tam omezují konexe nebo co ?


Oni tam toho omezují trošku víc. Píšou bludy o neomezeném připojení o garantovaných rychlostek a skutek utek. Momentálně jsem připojen z tohoto místa přes UPC ke své síti, web jede ok, ale remote desktop na jeden můj kompl jede jak psovi pastva. Pingy na seznam perfektní, ke mně na síť jak noty na buben. Když chcete jakýkoli jiný port než 80ku jede to o dost hůř. Podle UPC, chyba na mém pc či na cílové síti :)) to mě dost pobavilo, obzvlášť když od 3 jiných providerů to na mou síť jede uplně bez problémů. Jsou to prostě mantáci co ti budou neustále tvrdit že je problém u tebe, nikoli u nich, to je přece vyloučeno
0 x