Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Kaora vypadek ?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
zacharias
Příspěvky: 56
Registrován: 4 years ago

Re: Kaora vypadek ?

Příspěvekod zacharias » 4 years ago

TTcko píše:a mohl by sem někdo ze Sitelu postnout fotky jejich? a z minula ať se klidně přidá DC Tower a NIX....:joy:
já jen ať se tady my, všichni malí, poučíme od těch velkých ....
Google po včerejšku už zase nefunguje? :joy:
0 x
Dělá-li soupeř chybu, netřeba ho rušit.

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

zacharias píše:
TTcko píše:a mohl by sem někdo ze Sitelu postnout fotky jejich? a z minula ať se klidně přidá DC Tower a NIX....:joy:
já jen ať se tady my, všichni malí, poučíme od těch velkých ....
Google po včerejšku už zase nefunguje? :joy:


funguje pořád :-) má to nějaký souvis s dohledovým centrem CeCola?

P.S. někde v nějakým jiným threadu bylo psáno, že 3 ze 4 větví napájení down .. takže dohledové centrum asi špička (nevím ještě tu nejsou ty fotky) ale napájení asi nic moc .. :-)
0 x

Uživatelský avatar
zacharias
Příspěvky: 56
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod zacharias » 4 years ago

TTcko píše:
zacharias píše:
TTcko píše:a mohl by sem někdo ze Sitelu postnout fotky jejich? a z minula ať se klidně přidá DC Tower a NIX....:joy:
já jen ať se tady my, všichni malí, poučíme od těch velkých ....
Google po včerejšku už zase nefunguje? :joy:
funguje pořád :-) má to nějaký souvis s dohledovým centrem CeCola?
Když šikovně využijete služeb strýčka Google, k fotografiím dohledového centra se dopracujete :relaxed:

TTcko píše:P.S. někde v nějakým jiným threadu bylo psáno, že 3 ze 4 větví napájení down .. takže dohledové centrum asi špička (nevím ještě tu nejsou ty fotky) ale napájení asi nic moc .. :-)
Není těžký ho najít. A opět - bůhví, co za tím reálně bylo. Jsou detaily, které se málokdy takto veřejně přiznají. Ale nutně to neznamená chybu na straně datového centra. Mít věci redundantní znamená používat je maximálně z 50 %. Ať už jde o napájení nebo i kapacity okruhů. Je potřeba mít dostatečné rezervy. Právě proto, aby bylo dost místa pro absorbování podobných výpadků. Na to se ale kašle obecně. Ušetří se. A průsery se kdyžtak nějak okecají.
0 x
Dělá-li soupeř chybu, netřeba ho rušit.

skrivy
Příspěvky: 61
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod skrivy » 4 years ago

dkulda píše:V CeColu máme 2 racky, každý z nich je napájen ze dvou nezávislých větví. Vypadly celkem 3 ze 4 větví které napájí naše dva racky. Víc to ošéfovat nemůžeme.


Tohle je parádní informace (vypůjčeno z vedlejšího topicu). Tohle jsem očekával, že napíše někdo tady jako dobrý zdroj informací. Takže není vyloučené, že jim padly obě větve.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

A ti co křičí to nemají sami dostatečně redundantí.
Zajímalo by mě - má nějaký smysl mít okruh do DC a tam mít jediný transit? To bych si raději koupil konektivitu až na konci...
0 x

skrivy
Příspěvky: 61
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod skrivy » 4 years ago

rsaf píše:A ti co křičí to nemají sami dostatečně redundantí.
Zajímalo by mě - má nějaký smysl mít okruh do DC a tam mít jediný transit? To bych si raději koupil konektivitu až na konci...


Nevím na koho to je konkrétně reakce, ale jestli na mně, tak my to odebíráme jako službu, která má předávací bod u nás v racku. V rámci našeho optického path panelu máme vyvedených N LC konektorů a podle instrukcí to máme u nás zapojené do 2 prvků. Co se děje na druhém konci kabelů mimo náš rack už nevím.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

zacharias píše:Když šikovně využijete služeb strýčka Google, k fotografiím dohledového centra se dopracujete :relaxed:



tak ať hledám jak hledám, tak nic .. ani cecolo, ani dc tower, ani nix .. sem lama, pošlete mi plzz LMGTFY, dík
0 x


TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

MilanT píše:https://www.instantstreetview.com/@50.060336,14.483368,-150.39h,3.02p,0z


tohle je dohledové centrum? to asi ne, ne? protože jestli jo, tak to je dost funny, protože nám včera jedna větev napájení nejela skoro 3 hodiny :-) na mojí otázku, na chlapíka co seděl za těmahle LCD, jestli neví co a jak, jen pokrčil rameny a řekl, že dneska tam bylo spousta lidí :-)
0 x

MilanT
Příspěvky: 60
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod MilanT » 4 years ago

musis se proklikat az do posledniho patra neco jako dohled tam je
0 x

locash
Příspěvky: 10
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod locash » 4 years ago

TTcko píše:protože jestli jo, tak to je dost funny, protože nám včera jedna větev napájení nejela skoro 3 hodiny :-)
Asi proto, že po nahození QF2 a tedy obnovení napájení vyletěl váš podružný jistič. Spínaný zdroje při zapínání dělaj slušný proudový rázy, víme? Pořiďte si k sobě řízený PDU, co výstupy k zařízením zapínaj postupně. A nebo se nedivte, když na PDU sice ušetříte a přitom tam máte příkon a tedy proud na vstupu blízko k vybavovacímu proudu onoho podružného jističe :smile: Není chybou datového centra, že sami nezvládáte tyhle základy.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

locash píše:
TTcko píše:protože jestli jo, tak to je dost funny, protože nám včera jedna větev napájení nejela skoro 3 hodiny :-)
Asi proto, že po nahození QF2 a tedy obnovení napájení vyletěl váš podružný jistič. Spínaný zdroje při zapínání dělaj slušný proudový rázy, víme? Pořiďte si k sobě řízený PDU, co výstupy k zařízením zapínaj postupně. A nebo se nedivte, když na PDU sice ušetříte a přitom tam máte příkon a tedy proud na vstupu blízko k vybavovacímu proudu onoho podružného jističe :smile: Není chybou datového centra, že sami nezvládáte tyhle základy.


no problem .. my tam máme jen pár přeprodaných U. Ale mě to nijak nevadilo, protože to stejně běželo na druhou napájecí větev a navíc máme redundanci v TTC, já jsem tam jel jen proto, že jsem byl v IKEA a když to bylo docela dlouho down, tak sem se jel podívat jestli náhodou není rozbitý ten napájecí zdroj :-)

P.S. jinak něco o těch jističích vím, a ono to je zas tak, že jistič nevybaví hned, když přes něj pojede krátkodobě mnohem víc A. Říká se tomu vypínací charakteristika. A je jiná pro B, C, nebo D :-)

A když teď nad tím přemýšlím, tak vlastně jaký asi bude proudový ráz, když bude stroj na dvou větvích, přičemž ta první jede a ta druhá je down, tak na té druhý nebude předpokládám okamžitě maximální odběr, protože to zařízení je napájený z té první. Jediná situace která mě napadá je, že spadnou na chvíli obě větve, pak se jedna nahodí a vznikne proudový ráz .. který vyhodí jističe, takže zase napájení spadne .. a pak když se to samé stane u druhé větve, tak je zařízení down .. no a tak bych tipl, že pokud včera měl někdo zařízení napájené z obou větví, tak musely obě udělat pápálálá, a pak to teprve vybavilo ty jističe :-) a zařízení bylo down, což by odpovídalo tomu, jak tady někdo někde psal, že 3 ze 4 byly down. Ten kdo byl na té jediné co zůstala, měl asi z prdele kliku, tam to bylo cajk. Ale to je taková moje teorie, de facto mi je to fuck :-) A moc se omlouvám, asi se Vám to nebude líbit, ale řekl bych že pokud to bylo takhle, tak to nemá moc co do činění s tím jak veliký je podružný jistič, nebo jestli tam má někdo PDU. To je čistě průser datacentra, neboť pokud spadly obě větve najednou, tak je to smutný.
Naposledy upravil(a) TTcko dne 18 Nov 2019 13:20, celkem upraveno 3 x.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

po těch událostech v Toweru a ted v Cecolu asi nebude od věci si dát malikou ups do racku která zajistí vykrytí párminutového výpadku než někdo někde nahodí jistič :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

​P.S. jinak něco o těch jističích vím, a ono to je zas tak, že jistič nevybaví hned, když přes něj pojede krátkodobě mnohem víc A. Říká se tomu vypínací charakteristika. A je jiná pro B, C, nebo D :-)

Ono je to malinko složitější. Ten násobek je docela malý a pokud je tam více zdrojů bez PFC nebo softstartu, tak na vyhození B-čka jich stačí poměrně málo. Při startu u většiny zdrojů proletí krátká špička a ta snadno vyhodí nadproudovou spoušť jističe.
Teď jsem to taky řešil - kombinace 6ks 250W 24V zdroje vyhazovala B16 jistič. Experti to vyměnili za C16 jističe (těch skříní bylo víc na jedné UPS). Tak začal padat B25 jistič v rozvaděči UPS. Vyměnili za C25 padal taky. Vyměnili za D25 a začala padat UPS.
Tak teď mám připravená časová relé, aby to nespínalo vše naráz a snad bude klid.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

skrivy
Příspěvky: 61
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod skrivy » 4 years ago

okoun píše:po těch událostech v Toweru a ted v Cecolu asi nebude od věci si dát malikou ups do racku která zajistí vykrytí párminutového výpadku než někdo někde nahodí jistič :D


To snad ne, to bychom se vrátili do doby tak 10-15 let zpátky.
0 x