Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

vtipné fotografie

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Re: vtipné fotografie

Příspěvekod jopo » 4 years ago

na lampe je to uplne v pohode, aj my sme to tak par krat urobili.. chlap ma na pozemku lampu, vedla elektrorozvadzac s pripravenou el.zasuvkou kam ma dotiahnute ftpcko z domu. tak si to sam pripravil = idealna a jednoducha robota!
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

jopo píše:na lampe je to uplne v pohode, aj my sme to tak par krat urobili.. chlap ma na pozemku lampu, vedla elektrorozvadzac s pripravenou el.zasuvkou kam ma dotiahnute ftpcko z domu. tak si to sam pripravil = idealna a jednoducha robota!

To je mile ale nie ked je lampa vonku vedla cesty, neni ani na pozemku, kabel zo zeme trci a ide po lampe hore, loco na paske sa otaca podla vetra :D
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

Uz jste to cetli...https://www.novinky.cz/internet-a-pc/cl ... y-40299262 to zase nekdo poradne hulil....
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

měl jsem tu čest se p. Najmannem sejít osobně ještě před nějakou dobou. Držel jsem v ruce spony na kterých bude kabel držet, kabel se totiž jen nenavede do roury on se ještě umisťuje ke stropu a vyztuží se aby neležel ve vodě. Má to vymyšlené moc pěkně. Nechci zde uvádět nějaké technické podrobnosti - nevím co kryje patent a co je tajné či veřejné.

Chyby které to podle mě má...
ani tak to není levné, (reálná čísla zatím nejsou, ale jako anténa u klienta to nestojí)
lze použít jen s gravitační kanalizací (podlakový kanál je prostě nemožný udělat, což na rovinách je skoro všude)

i tak mu ale fandím - je za tím obrovský kus práce.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Příliš tajné to není, minimálně odborná veřejnost to měla možnost vidět již vícekrát, naposledy před pár týdny na konferenci v Plzni.
Teoreticky vyhovujících kanalizací (gravitační v přijatelném stavu a stáří) je jistě mnoho, spíše se ale obávám (oprávněného) odporu vlastníků kanalizací. Můj názor je, že takto instalovaná optika značně prodraží provoz kanalizace (zanášení, nutné častější čištění, vysoké vedlejší náklady při jakýchkoliv pracích a opravách...).
Já si počkám až bude možné si pokládku objednat a pak se uvidí, jak to celé vychází. Malí ISP se tak daleko dopředu nedívají ale můj názor je, že při desetiletém výhledu to prostě vycházet nebude.
1 x

paul12
Příspěvky: 6
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod paul12 » 4 years ago

Přesně, zase tak tajné to není. Pan Najman má na svých zákaznických stránkách sekci, kde se tomu patentu věnuje včetně technických schématek, pokud nečerpáte pouze ze seminářů. A cenovka? Spíše bych to vzal ze strany sebe jako zákazníka poptávající kvalitní konektivitu, takže když vezmu, jak dlouho trvá dostat stavební povolení na úřadě na dům a všechna potřebná vyjádření (zde narážím na povolení k výkopům optiky, tam to bude zajisté podobné), či ČTÚ viz. 60G... Myslím, že za tím patentem stojí šikovní lidi, takže nemám strach, že by to "nedopadlo", ať už technicky či cenově
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Hladové potkany v kanalizaci ma taky vyresene?
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 4 years ago

KoZLiCeK píše:Uz jste to cetli...https://www.novinky.cz/internet-a-pc/cl ... y-40299262 to zase nekdo poradne hulil....


Z komentaru:

Václav Novák, PrahaVčera 15:45+11|-1Na to už má ale patent O2/Cetin. Internet na ho**o a pokud bydlíte v lokaci, kde jinou možnost nemáte, tak jste v haj**u. Hezký den :-)
1 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

halamicek
Příspěvky: 248
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod halamicek » 4 years ago

Když bude kanalizace obecní a dokud nikdo nezjistí jaké problémy to bude znamenat při případném servisu kanalizace, kdy už nebude stačit pouze vyměnit poškozený blok, ale bude se muset řešit výměna kabelu....
0 x
Halamíček Jakub

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 4 years ago

sic v nasi visce mame kanalizaci teprv chvili, ale jinde kde je uz roky sem zatim nevidel ze by se menili tzv. hovno trubky... s nima se stat temer nic nemuze, neni tam kdovijaky tlak jak ve vodovodu... ale treba se pletu.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Jasně že za rok se nic nemění. Kanalizace se navrhují řádově na 70 let provozu a mnohde jsou v provozu i více jak 100 let. Ani nějaká netěsnost není u kanalizace problém - pokud něco málo uniká, nikoho to nesere, pokud se tam dostává v nějakém rozumném množství spodní voda, je to taky jedno. Norma, že vodovod nesmí být níže než kanalizace není zbytečná ;-) Problémy nastávají až při neprůchodnosti (zanesená, zborcené trubky...)
0 x

jirson
Příspěvky: 68
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod jirson » 4 years ago

už jste viděli jakým způsobem se čistí kanalizace? Pomocí trysky a hodně velkým tlakem vody, ja bych to tam nedaval....
0 x
ucenej z nebe nespadl....

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

reset píše:
KoZLiCeK píše:Uz jste to cetli...https://www.novinky.cz/internet-a-pc/cl ... y-40299262 to zase nekdo poradne hulil....


Z komentaru:

Václav Novák, PrahaVčera 15:45+11|-1Na to už má ale patent O2/Cetin. Internet na ho**o a pokud bydlíte v lokaci, kde jinou možnost nemáte, tak jste v haj**u. Hezký den :-)


Internet a další hovna do domácnosti
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

jirson píše:už jste viděli jakým způsobem se čistí kanalizace? Pomocí trysky a hodně velkým tlakem vody, ja bych to tam nedaval....
Mají vyzkoušeno, že to vydrží...
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Mají vyzkoušeno, že se tam udrží spona (a ne první generace), co to udělá s trubičkami je druhá věc.
V každém případě ale toto část není úplná novinka protože to vychází ze švýcarského patentu. Jestli to ovšem mají ve větší míře nasazené jsem se nedozvěděl.

https://fastopticom.de/en/technology/te ... -overview/
0 x