Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Strom

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Strom

Příspěvekod 3com » 8 years ago

Na dvoře máme strom který se nedá nikam shodit, protože je dokola všude plot a nikdo ho nechce pomalu zřezat, že to není bezpečné. Nějaký tip jak se s ním důstojně rozloučit? ps. třeba chemicky. :D :D :D
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 8 years ago

mno sežrat z vrchu dolů možná červotoč, pokud se ti povede ho přemluvit ;) Ale tuto blbou odpověď asi nechtěls číst. Skus sem hodit fotku, třeba přijde i nápad
0 x
Petr Krist

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 8 years ago

Přijet tam s plošinou není možné?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 8 years ago

Jeřáb, uvázat, podříznout a přemístit na místo kde se bude dát naporcovat. Akorát trochu nákladné na provoz jeřábu. Pokud je to malý strom v blízkém dosahu, stačí nějaký prcek typu osmituna na V3Sce . Pokud ne, chce to pořádnýho macíka, ale tam počítej kolem od 2500,-/hod.
0 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod aliney » 8 years ago

3com píše:... nikdo ho nechce pomalu zřezat...

kdyz se nechce je to horsi, nez kdyby to neslo...
chemicky ho muzes obstastnit Roundupem, ale pak se tomu serezavani stejne nevyhnes
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 8 years ago

hlavně roundup je listový herbicid, aplikovat ho jakkoliv jinak je nesmysl

jinak samozřejmě správná volba je stromolezec, řešil jsem to před 14ti dny, lípa 28m vysoká, poškozená větrem, uprostřed pozemku 5x7m, všude okolo zástavba, za 6 hodin byl strom našpalkovanej na zemi, větve naštěpkovaný, stálo to 8000Kč včetně toho že vyřídili povolení ke kácení
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 8 years ago

Peyrak píše:hlavně roundup je listový herbicid, aplikovat ho jakkoliv jinak je nesmysl

jinak samozřejmě správná volba je stromolezec, řešil jsem to před 14ti dny, lípa 28m vysoká, poškozená větrem, uprostřed pozemku 5x7m, všude okolo zástavba, za 6 hodin byl strom našpalkovanej na zemi, větve naštěpkovaný, stálo to 8000Kč včetně toho že vyřídili povolení ke kácení



Akuvrtacka s 30cm vrtakem, injekcni strikacka, dva nekdy u zeme smerem dolu a naplnit povrch roundopem. Strom sice uschnne ale orezavani se stejne moc nevyhnes. Nebo pockat az uzschne a zapalit :lol: :lol: :lol:
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Umíš si představit, co by to muselo být za kyselinu a kolik by jí muselo být, aby sežrala strom? A co by udělala s okolím?

I ti stromolezci budou mít lepší práci, pokud bude strom držet pohromadě ... tolik k zabití roundupem, nebo měděnými hřebíky.

Takže máš dvě možnosti - nechat ho pokácet, nebo si sežeň Zat'niaktel, tři výstřely budou stačit.
1 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

KociCrack
Příspěvky: 31
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod KociCrack » 5 years ago

Dobrý den, vyrostl nám strom v trase spoje. Jsme domluvení s majitelem a souhlasí s uřezáním špičky až půlku stromu uvidíme kolik bude přesně třeba. Není moc košatý spíš takový chcípáček ale zdravý. Strom má odhadem něco kolem 13m hrubý odhad.. potřebuju na tohle povolení? popřípadě co pro to musím udělat aby vše bylo legální a majitel pozemku neměl problémy?
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Kontaktuj místní obecní úřad, maj na to vyhlášky. Měří se obvod kmene v 1m nad zemí, pro kácení. Tohle nazvi omlazovací řez.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Hele zalezi na tom co to je za drvinu pokud ovoce a podobne vubec to s uradem neres, pokud je to neco vetsiho vyznamejsiho tak ano mel by si to resit pokud jsou vsak sousedske vztahy OK dolu se spickou, nikdo to nebude resit. Mi tahle zlikvidovali dva oresaky je vsak pravda ze ty zasahovali do vedeni :D Stromolezec je jistota nam to dela jeden mistni borec ... Zalezi odkud jsi o kontakt se klidne podelim.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

sporilovnet
Příspěvky: 1
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod sporilovnet » 5 years ago

https://youtu.be/HIBHPT293MI?t=275
http://deniscimaf.com/
Štěpkovače všeobecně ale u nás jsem zatím viděl jen ty přívěsné, ty na videu jsou už docela brutální.
0 x