Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

LAN - zabezpeceni portu na switchi

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Re: LAN - zabezpeceni portu na switchi

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Ověřuješ uživatele nebo účet počítače? Já mám v AD skupinu "wireless computers" do které dávám PCčka (NTB) co mají mít možnost se připojit přes wifi. Připojení těchto PCček pak umožní NAC, politika aplikovaná na tyto PCčka zajistí, že se na nic sám vyrobí profil pro wifinu = funguje to bez jakéhokoliv zásahu na PC a na daném PC se může přihlásit kdokoliv (dobré třeba pro notebook co se používá s projektorem...)
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 5 years ago

rsaf píše:Ověřuješ uživatele nebo účet počítače? Já mám v AD skupinu "wireless computers" do které dávám PCčka (NTB) co mají mít možnost se připojit přes wifi. Připojení těchto PCček pak umožní NAC, politika aplikovaná na tyto PCčka zajistí, že se na nic sám vyrobí profil pro wifinu = funguje to bez jakéhokoliv zásahu na PC a na daném PC se může přihlásit kdokoliv (dobré třeba pro notebook co se používá s projektorem...)


ověřuju uživatele + zařízení. Pakliže je uživatel přihlášen na firemním zařízení, hodí se do správné produkční VLANy. Pakliže se svým firemním účtem přihlásí na nějakém zařízení z domu, dostane se do izolovaný VLANy, zobrazí se mu Captive Portál z Fortigatu s informací, že nemá přístup ke všem vnitropodnikovým zdrojům, bla bla bla..
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..