Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

HDD oprava

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
ferkop1
Příspěvky: 58
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

HDD oprava

Příspěvekod ferkop1 » 5 years ago

Poprosim ak by niekto vedel pomoct s opravou HDD Seagate NAS HDD 3TB,dnes mi odisiel, po pripojeni sa len roztoci a vypne sa. Ak by niekto mal takyto funkcny HDD tak kupim, ak by sa dala vymenit elektronika a pomohlo to. V biose ho vidno, pise SIZE 0

MODEL ST3000VN000
PN: 1HJ166-500

Dakujem.
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

tady ty víceplotnový vysokokapacitní disky bych doma nebastlil.
já to posílám do prahy, zatím dali dokupy všechno: datahelp.cz
zadarmo to sice nebude, ale "za peníze v Praze dům" :)
1 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Standardni cena 10k?
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Pouze návrh: stejně (asi) budeš potřebovat HDD nový. Pokud ano, zkus koupit ten stejný, pokud je v prodeji a máš desku na prohoz. Já jsem byl v takových případech úspěšný minimálně v 50 procentech, zbytek byly poškozené plotny nebo motor nebo ne úplně stejná deska. Pokud nebudeš, máš nový disk, který tak, jako tak použiješ. mpcz, 6feb2019
0 x

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 13 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 5 years ago

Tam záleží na tom jestli cvaká a nechce zaparkovat nebo ne. Potom pokud máte stejné disky, tak musíte z toho vadného přendat/přeletovat flashku, ve které je uložena geometrie disku na desku z nového a pokud je závada v elektronice tak to pojede. Alespoň tak jsem to dělal naposledy před pár lety, možná je to dneska zase jinak. Pokud jsou poškozeny plotny/hlavičky tak poslat do výše uvedené firmy. Plotny vyndají a začnou z nich načítat data s jejich hlavičkami... ale potom to něco taky stojí, řádově desetitisíce. Otázkou je zda jsou na vadném disku data té ceny či nikoli.
1 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Samozřejmě nechci tvrdit, že nemáš pravdu, ale nikdy jsem nic nemusel přepájet. Přehoz desky ze stejného modelu po povolení několika šroubků stačil a pokud to bylo vadnou deskou, disk ožil. Vzhledem k tomu, že to zabere pár minut, začal bych tímto. mpcz, 6feb2019
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 5 years ago

taky jsem kdysi resil vymenu desek a to nekolikrat. Nekdy to fungovalo, casteji ne. Je hodne druhu desek, stejny disk, jiny release a uz to neslo.

Je to mozna 7 let, co jsem to resil naposled. Zda to funguje furt nemam tucha. Vetsi problem nez disky jsou cryptoviry a tam to nepomuze :(
0 x