Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Fotky z našich (všech ISP) realizací

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
mladas
Příspěvky: 158
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: Fotky z našich (všech ISP) realizací

Příspěvekod mladas » 5 years ago

Viktor Novotný píše:hm, dokaze to nekdo potvrdit ? asi ne ze .. kdyz nejblizsi meteo je asi ostrava


nejbližší máš Mošnov
0 x

KociCrack
Příspěvky: 31
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod KociCrack » 5 years ago

mladas píše:
Viktor Novotný píše:hm, dokaze to nekdo potvrdit ? asi ne ze .. kdyz nejblizsi meteo je asi ostrava


nejbližší máš Mošnov


Nám se v Kopřivnici nepohnula ani anténa ;) máme vše dotaženo a naddimenziváno.
0 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 5 years ago

KociCrack píše:
mladas píše:
Viktor Novotný píše:hm, dokaze to nekdo potvrdit ? asi ne ze .. kdyz nejblizsi meteo je asi ostrava


nejbližší máš Mošnov


Nám se v Kopřivnici nepohnula ani anténa ;) máme vše dotaženo a naddimenziváno.

A to tam byl SAKRA vítr.
0 x

KociCrack
Příspěvky: 31
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod KociCrack » 5 years ago

To rozhodne na 30km vzdalenem miste nam to urvalo antenu z vylozniku, prasklo to v ohybu konstrukce anteny
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

lepší je raději aby se tan anténa potočila ne? :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Viktor Novotný píše:
hapi píše:Vím že Viktor si nechává všechno spočítat a i nasimulovat ale nechat kov položit na betonovou dlaždici bez nějaký gumy nebo šroubování byla hloupost.

souhlasil bych kdyby to sjelo a byla nejaka stopa na krytine ... ale tohle bylo ciste .. tedy jak by nekdo chytnul, nadzvedl a odhodil .. proto me to udivuje, kdyby to "klouzalo" az ke kraji a pak zuchlo, tak vidis nejake stopy
edit: pro doplneni najednou je vice info o tom miste, na sporitelne co ma 3 patra se urval kus strechy ( 100m od mista kde me to co se stalo ) ... ve stejnem meste se urval kus strechy zakladce ..... asi nezbyva nez si rict, ze tohle je divna shoda nahod :-)

Ještě pár poznámek, spíše námětů do "vyšetřovacího" spisu této lapálie. Zkusil bych prohlédnout krytinu od původního místa k okraji střechy "pod lupou" a vyfotit. Možná něco bylo v tom pochopitelném rozrušení přehlédnuto. Další věc je možná námraza na styčné betonové dlaždici vůči ocelové patce. Pokud by tam vznikla, bude potřebné tření zanedbatelné a pojede to jak sáňky. Další věc, kterou jsem viděl na vlastní oči jsou ty již dříve zmíněné vibrace jednotlivých komponentů ve větru, kdy celá konstrukce doslova odskáče bokem. Jestli je to možné i na takovém monstru nevím, ale na menších je to ověřeno. Když se můžou ve větru rozvibrovat celé mosty, proč ne stojan s anténami. mpcz, 3feb2019
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

To, že trojnožka stojí jen na poměrně malé kovové ploše považuji za nešťastné, stejně jako to, že celá tronožka stojí jen na kuřích nožkách ze závitovek. Nejde o to, že by to třeba neprošlo výpočtem, viděl jsem ale již dost lépe udělaných a pokud se mi to (byť neoprávněně) nelíbí, tak si to na síť nedám. Raději dám o 2tis víc za kousek železa a pár betonů a vyslechnu si o 20 kurev více od montážníků než bych to s každou přidanou všesměrovkou přepočítával.

Kdysi mi někdo počítal malou trojnožku na pár antén, vyšla mu jedna dlaždice na každé noze, takže jsme tam dali po 3. Co mě štve je, že se špatně shánějí 0.5m silniční obrubníky - pasuje to do čtverců místo dlaždic, držáky na kamery jsme dělali i tak, že se do boku obrubníku nakotví jackel a kamera se dá nahoru. Ale tahat někam metrový je šílenství a řezat taky.
1 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

motor2.jpg
motor2.jpg (224.35 KiB) Zobrazeno 3743 x
motor1.jpg
motor1.jpg (52 KiB) Zobrazeno 3743 x
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 5 years ago

Pěkná příhrada, ale nikde nevidím profi rádio pro přívod konektu... Pokud je to po lanu nebo optikou z daného paneláku tak OK. Pokud ne tak je tady něco špatně :wink:
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 5 years ago

super... já bych ale rozhodně přidal nějakej drátěnej žlab na kabely
1 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

3com píše:Pěkná příhrada, ale nikde nevidím profi rádio pro přívod konektu... Pokud je to po lanu nebo optikou z daného paneláku tak OK. Pokud ne tak je tady něco špatně :-)

Na co mi je profi radio ked ten hrackarsky mikrotik tam spravi par sto mbit za smiesnu cenu ? A keby zapadne nachvilu snehom tak cez to ISO to tiez bude hrat aj ked menej :D Na 1,4km a taky maly sajt mi netreba profi radio (tuto by musela byt jedine 80GHz) takto tam chrochce mikrotik ktory zozere 5W a spravi to iste.
sub_zero píše:super... já bych ale rozhodně přidal nějakej drátěnej žlab na kabely

Zlab na stoziar nerobime, vacsinou sa vyhram s kablami po jednej nohe a pekne ich zarovnam aby neboli prekrizene.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Nieco zo satelitov...
motor.jpg
motor.jpg (96.08 KiB) Zobrazeno 3666 x
motor1.jpg
motor1.jpg (109.55 KiB) Zobrazeno 3666 x
motor3.jpg
motor3.jpg (97.65 KiB) Zobrazeno 3666 x
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Opasanie na dutom komine. Sat 5W + 13+19,2+23,5E. Posledna je vodojem cca 55m, sektory su na uplnom kraji nadrze, snad moja najtazsia instalacia ktoru sme robili.
motor5.jpg
motor5.jpg (84.63 KiB) Zobrazeno 3662 x
motor4.jpg
motor4.jpg (83.32 KiB) Zobrazeno 3662 x
mega_motor.jpg
mega_motor.jpg (27.94 KiB) Zobrazeno 3662 x
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Kablovka z 1994 po prerabkach :D
old.jpg
old.jpg (96.33 KiB) Zobrazeno 2837 x
catvv.jpg
catvv.jpg (86.87 KiB) Zobrazeno 2837 x
catv.jpg
catv.jpg (60.3 KiB) Zobrazeno 2837 x
1 x

halamicek
Příspěvky: 248
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod halamicek » 5 years ago

u prvního rozvaděče nejsou průchodky pro kabely - za pár let bude vypadat stejně jako původní výtvor. Druhý je lepší, ale snad je tam průchodka opravdu pro 5 kabelů :)
0 x
Halamíček Jakub