Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

účtování přenesených dat - proč prodělávat na IPTV, náklady na přenesený GB v síti

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Re: účtování přenesených dat - proč prodělávat na IPTV, náklady na přenesený GB v síti

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

mena píše:Vítej v roce 2019. Bezdrát je již honě zapáchající mrtvola. Ten smrad už cítí asi každý, tedy až na vyjímky...

Jo a všechny ty wifi antény co vidím všude na střechách a oknech jsou odpojený? To teda dost pochybuji :joy: Ale věřím, že je to u některých lidí hodně silné přání...
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

mena píše:
Adolf.Shitler píše:Internet je pouze jedním ze způsobů přenosu televizního signálu a popravdě řečeno tím nejméně vhodným. Internet nebyl nikdy koncipován pro lineární televizní vysílání a už vůbec ne pro HD, 4K a s tím, že si na jednu lajnu někdo připojí celej barák. To, co je pro satelit nebo pozemák triviální věc, to se na netový přípojce dělá s vypětím všech sil. Pokud bych si jako příklad vzal Skylink a počet jeho SAT transpondérů, tak v reálným čase dostanu do domácnosti objem 19 transpondérů, což je při bitrate cca 60 Mbps na 1 TP dohromady 1,1 Gbps neboli přesně gigová lajna vytížená naplno. Je to sice úvaha v rovině teorie, ale spolu s nástupem 4K a zvyšujícím se počtem koncových zařízení prostě a jasně net tomuto stačit nemůže. SAT má samozřejmě taky svoje nevýhody (byť zrovna výpadek díky počasí bych neviděl jako tragédii, protože je to věc v řádu pár minut), ale na TV je bezesporu výhodnější. Ideálně pak samozřejmě kombinace obou technologií, jak jsem psal výše.


Máš pravdu, tvůj bezdrátový internet na to koncipovaná nebyl, ale to je tvůj problém. Každopádně teď už to půjde jenom skopce...

Máš smůlu, protože já žádný bezdrátový net nemám. A ta tvoje kdesi zakopaná optika u TV - vůči satelitu - ztratila dech už dávno a lepší to rozhodně nebude :P
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

hapi píše:satelit funguje? víš kolik lidí jsme za rok 2018 připojili hlavně kvůli tv protože jim blbne satelit a nechtěji za to platiti a už vůbec to řešit? Jediný co tady v okolí slyším je jak satelit vypadává při špatným počasí. Jo ano, já chápu že jim to vypadává když se parabola pověsí na půlmetrovej tenkej výložník o kterej si ty paraboly řeknou když jejich originální třmen jde tak max na 48mm trubku a daji to na pochybnej stožár ale to tak nějak není moje věc že odfláknuli instalaci. Takže nechat tahat přes satelit iptv by se asi nikomu nelíbilo. Ale mohly by jsme tahat sekundární downling pro iptv přes starlink :-)

Satelitní příjem blbne leda v případě, že je nekvalitně (obvykle podomácku, bez potřebného vybavení a znalostí) provedená instalace. Jinak není žádný důvod. A to je každého věc, jestli si to nechá opravit nebo bude někde v hospodě jenom nadávat. Mimochodem totéž se dá napsat o utřepaných RJ45, routerech Tenda apod., kde zase vesměs nechodí IPTV a lidé nadávají místo toho, aby vše svěřili odborníkovi :)
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

okoun píše:jo ale fór je v tom že když jim začne padat satelit přijede technik a chce prášule za štelung antény

Jak kde - pokud to má zákazník s kompletní instalací a zařízení je v majetku poskytovatele, pak je vše v režii právě toho poskytovatele a zákazník nic neplatí.
0 x

radik
Příspěvky: 228
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod radik » 5 years ago

Adolf.Shitler píše:Máš smůlu, protože já žádný bezdrátový net nemám. A ta tvoje kdesi zakopaná optika u TV - vůči satelitu - ztratila dech už dávno a lepší to rozhodně nebude :P



Tak ty to resis na optice, ze ti klient stahne moc dat? Nebo je ti to jedno a neresis to? Pak nechapu tvou odpoved.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Já jsem to pochopil tak, že nema žádnou síť a jen prudi.
2 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

Chápeš to špatně. A jestli máš nějaký mindrák, tak já ti ho sotva vyřeším.
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

radik píše:
Adolf.Shitler píše:Máš smůlu, protože já žádný bezdrátový net nemám. A ta tvoje kdesi zakopaná optika u TV - vůči satelitu - ztratila dech už dávno a lepší to rozhodně nebude :P



Tak ty to resis na optice, ze ti klient stahne moc dat? Nebo je ti to jedno a neresis to? Pak nechapu tvou odpoved.

Na optice bych TV vůbec nenabízel. Od toho jsou jiné způsoby přenosu signálu. A pokud jde o klienty, tak prakticky každý ISP má v obchodních podmínkách možnost FUP, což lze uplatnit. Pochopitelně při rozumném limitu, aby to běžný user nijak nepocítil a dotklo se to jenom těch, kteří na síti využívají lineární televizní vysílání.
0 x

radik
Příspěvky: 228
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod radik » 5 years ago

Adolf.Shitler píše:
radik píše:
Adolf.Shitler píše:Máš smůlu, protože já žádný bezdrátový net nemám. A ta tvoje kdesi zakopaná optika u TV - vůči satelitu - ztratila dech už dávno a lepší to rozhodně nebude :P



Tak ty to resis na optice, ze ti klient stahne moc dat? Nebo je ti to jedno a neresis to? Pak nechapu tvou odpoved.

Na optice bych TV vůbec nenabízel. Od toho jsou jiné způsoby přenosu signálu. A pokud jde o klienty, tak prakticky každý ISP má v obchodních podmínkách možnost FUP, což lze uplatnit. Pochopitelně při rozumném limitu, aby to běžný user nijak nepocítil a dotklo se to jenom těch, kteří na síti využívají lineární televizní vysílání.


No a proc ti to teda vadí u optiky? Tam naklady na preneseny data nejsou v podstate zadny. Jediny co, tak router, ale to dneska neni takovy problem a stoji to celkem prd (jo pokud teda neresis sit, kde potrebujes routovat 20G apod., i kdyz tam se to da taky "zadarmo" pokud to jen routuje).
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Ponukat optiku bez telky je dost odvaha :D Telka k tomu patri a zaroven maju ludia len jedneho ISP a nie dvoch.
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

radik píše:
Adolf.Shitler píše:
radik píše:

Tak ty to resis na optice, ze ti klient stahne moc dat? Nebo je ti to jedno a neresis to? Pak nechapu tvou odpoved.

Na optice bych TV vůbec nenabízel. Od toho jsou jiné způsoby přenosu signálu. A pokud jde o klienty, tak prakticky každý ISP má v obchodních podmínkách možnost FUP, což lze uplatnit. Pochopitelně při rozumném limitu, aby to běžný user nijak nepocítil a dotklo se to jenom těch, kteří na síti využívají lineární televizní vysílání.


No a proc ti to teda vadí u optiky? Tam naklady na preneseny data nejsou v podstate zadny. Jediny co, tak router, ale to dneska neni takovy problem a stoji to celkem prd (jo pokud teda neresis sit, kde potrebujes routovat 20G apod., i kdyz tam se to da taky "zadarmo" pokud to jen routuje).

Mně nic nevadí, to podle vzniku vlákna zjevně vadí jiným :) Mimochodem není optická síť jako optická síť - některá je ve vlákně komplet, ale jiná klidně s vláknem končí někde na kopci a dál pokračuje vzduchem.
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

Gemb píše:Ponukat optiku bez telky je dost odvaha :D Telka k tomu patri a zaroven maju ludia len jedneho ISP a nie dvoch.

A co k tomu ještě patří? Telefon? Nebo nějaký e-shop s botama? Možná herní servery, ne? :D O té optice pak viz výše. A taky je rozdíl mezi telkou, ze které budu něco mít (IPTV) a mezi telkou, ze který mám velký lejno a akorát parazituje na mé síti (OTT). Bohužel díky nesmyslu jménem síťová neutralita nemám možnost legálně nechat IPTV a OTT zaříznout, takže to legálně zaříznu komplet a TV prostě nebude.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Adolf.Shitler píše:
Gemb píše:Ponukat optiku bez telky je dost odvaha :D Telka k tomu patri a zaroven maju ludia len jedneho ISP a nie dvoch.

A co k tomu ještě patří? Telefon? Nebo nějaký e-shop s botama? Možná herní servery, ne? :D O té optice pak viz výše. A taky je rozdíl mezi telkou, ze které budu něco mít (IPTV) a mezi telkou, ze který mám velký lejno a akorát parazituje na mé síti (OTT). Bohužel díky nesmyslu jménem síťová neutralita nemám možnost legálně nechat IPTV a OTT zaříznout, takže to legálně zaříznu komplet a TV prostě nebude.


Este raz, aky je problem aby klient na mojej optike mal cudziu IPTV? Na TELKE SA AJ TAK NIC NEDA ZAROBIT. Tych par drobnych z vlastnej IPTV je nic...len starost naviac. Ak by mal klient na mojej optike cudziu IPTV este by som mu podakoval, ze sa o ten nezmysel nemusim starat a nejake prenasane data na optike su fuk....ked bude mat cudziu IPTV nezarobis nic ale nemas ani starost a traffic 6Mbit ci kolko je u prdele pri optike. Pri optike s vlastnou IPTV budes mat traffic tiez a ako bonus sa musis o tu IPTV starat...ako som x krat povedal, podstatny problem je to pre wifi siete nie pri optike...avsak ak mam ist nejaku lokalitu zaoptikovat tak patri sa k tej optike mat ponuku IPTV aj keby si ju klient neda ale mas ju. Samozrejme, najlepsie by bolo ak by IPTV nebola a TV signal by bol distribuovany inak nez ako data, s tym mozem suhlasit ale taka je doba. Koaxove siete boli primarne urcene pre TV a mali vyhodu v principe neobmedzeneho mnozstva TV. Potom sa vymyslel docsis a ine protokoly a bum mas data aj po koaxiale....tiez ta koaxova siet na to nebola stavana a robi sa to...narozdiel od wifi...wifi nebola urcena ani na poskytovanie netu ani na telku ale vidis wifi sa hojne vyuziva na poskytovanie netu a ak je dobre urobena tak aj s vysokou spolahlivostou. Ta telka ale do wifi podla mojho nazoru vsak nepatri.
1 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

Ten dotaz směruješ na špatnou adresu, já toto vlákno nezaložil. Pokud jde o OTT, tak jestli to někomu z ISP problém nezpůsobuje, pak to nemusí vůbec řešit a všechno nechá jak je. Tady se ale řeší právě to, že to problém způsobuje díky neúměrné datové zátěži. Přičemž jsem měl dle výše uvedených příspěvků za to, že i ISP s optikou nejsou zrovna z IPTV/OTT nijak nadšeni.
0 x

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 13 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 5 years ago

Adolf.Shitler píše:
Mimochodem není optická síť jako optická síť - některá je ve vlákně komplet, ale jiná klidně s vláknem končí někde na kopci a dál pokračuje vzduchem.

:-) Díky, takhle jsem se už dlouho nezasmál. Máte v repertoáru taky suchou vodu?
1 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...