Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Bitcoin, Ethereum, chytré kontrakty

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Bitcoin, Ethereum, chytré kontrakty

Příspěvekod zdenek.svarc » 7 years ago

Ahoj,

zvažuje někdo z ISP příjem plateb od zákazníků ve virtuální měně? Jsou měsíce, kdy je BTC méně volatilní než zlato, ve střednědobém horizontu hodnota BTC stoupá (vůči fiat měnám), ve dlouhodobém horizontu bude BTC také stoupat vzhledem k deflační povaze. Možná ještě zajímavější, než samotné příjímání plateb se jeví chytré kontrakty (https://cs.wikipedia.org/wiki/Chytr%C3%BD_kontrakt), které by hezky řešily třeba zápůjčky klientských zařízení, zálohu na služby a podobně.

Prosím o kompetentní diskuzi. Trolling a hejtování se dovoluji z vlákna mazat bez upozornění, děkuji za pochopení.

Z.
0 x

Uživatelský avatar
radimasss
Příspěvky: 145
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod radimasss » 7 years ago

To je pekne ale kolik zakazniku stim bude chtit pracovat?
Obavam se ze jen hrstka ale napod je to dobry...
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 7 years ago

Jasně, tady koukáme na pár let dopředu. Teď si uvědomuju, že svoje bitcoiny už držím čtyři roky :-)
0 x

Uživatelský avatar
radimasss
Příspěvky: 145
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod radimasss » 7 years ago

Premyslel jsem zda ma cenu bitcoiny tezit ale dnes uz asi ne :(
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 7 years ago

radimasss píše:Premyslel jsem zda ma cenu bitcoiny tezit ale dnes uz asi ne :(

Pokud člověk nemá přístup k superlevné elektřině a ASICům, které ještě nejsou na trhu, tak to jiný, než "pocitový" smysl nemá. A pokud těžit, tak jedině v poolu. Jako patrioti samozřejmě preferujme český https://slushpool.com :-)
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Problém s bitcoinem (a ještě víc s těmi kontrakty) je důvěra. Já vím, ty víš ... spousta lidí ví, že je to dané matematicky (i když také víme, že bitcoin je už technologicky za zenitem). Ale jsou schopní dát systému až takovou důvěru, jako stovky let budovaným normálním penězům? I když je to od konce zlatého standardu docela s podivem ... Jsou toho schopní běžní lidé z jiných oborů? Osobně jsem pesimista a myslím, že je to moc virtuální věc.

P.S.: nešlo by něco udělat s editorem příspěvků? Rozděluje slova na konci řádků po písmenech a ne po slovech.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 7 years ago

Rozumím. Můj názor je, že pokud má někdo důvěru k internetovému bankovnictví, nebude mít problém s důvěrou k virtuální měně. Mimochodem, dneska jsem zaregistroval, že Alza začala prodávat bitcoinové peněženky Trezor (https://trezor.io). Hezká česká věcička :thumbsup:
To rozdělení slov v editoru příspěvků je v řešení.
0 x

aniikJK
Příspěvky: 1
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod aniikJK » 5 years ago

Zdravím, byl by tu někdo ochotný trochu více osvětlit fungování btc jako měny? Moje znalosti zatím odpovídají cca tomuto a několika dalším podobným článkům, ale rád bych se dostal trochu více do hloubky problematiky. Budu rád za každého, kdo pomůže, díky :)
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 5 years ago

Ja mam platebni kartu, na ni nahrane LTC, to je hezka vec. Navstevuji jeden klub kde se s LTC plati. Ale neni hezky, ze jsem LTC koupil pred rokem o vanocich.
zdenek.svarc píše:Rozumím. Můj názor je, že pokud má někdo důvěru k internetovému bankovnictví, nebude mít problém s důvěrou k virtuální měně. Mimochodem, dneska jsem zaregistroval, že Alza začala prodávat bitcoinové peněženky Trezor (https://trezor.io). Hezká česká věcička :thumbsup:
To rozdělení slov v editoru příspěvků je v řešení.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Já mám neomezenou důvěru k internetovému bankovnictví a současně neomezenou nedůvěru ve VM, speciálně k Bitcoinu. Dle mého nejlepší způsob, jak přjít o peníze. mpcz, 12jan2019
0 x

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 5 years ago

mpcz píše:Já mám neomezenou důvěru k internetovému bankovnictví a současně neomezenou nedůvěru ve VM, speciálně k Bitcoinu. Dle mého nejlepší způsob, jak přjít o peníze. mpcz, 12jan2019


Nejlepší způsob jak přijít o peníze je vykašlat se na zákazníka a nechat ho přejít ke konkurenci, z důvodu málo funkčních služeb, (pro nezainteresované - dám klientovy zadarmo net, když bude mít ap na střeše ale on po čase jde raději platit internet k jinému tak pak je tu něco špatně) Tak pak z toho je dost velká ztráta když na jeho baráku to rozjede ten ISP u kterého chtěl platit (dá mu net zadara postaví AP) a přebere všechny bývalé zákazníky v okolí TOMU ŘÍKÁM ZTRÁTA -- akcz -- 13.1.2019 -- :D
1 x

Sherlock
Příspěvky: 99
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sherlock » 5 years ago

Možná dobrý námět na přednášku na Jezerku (2019?) :thumbsup:
Určitě by to zajímalo více adminu ...

aniikJK píše:Zdravím, byl by tu někdo ochotný trochu více osvětlit fungování btc jako měny? Moje znalosti zatím odpovídají cca tomuto a několika dalším podobným článkům, ale rád bych se dostal trochu více do hloubky problematiky. Budu rád za každého, kdo pomůže, díky :)
0 x
Aleš Sobieský, BartNET Zlín