Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

vypovedi > prechod na LTE

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Warcz
Příspěvky: 127
Registrován: 13 years ago

Re: vypovedi > prechod na LTE

Příspěvekod Warcz » 9 years ago

Mame 3g na chatě které se převádí na Wifi. Je to skoro u komína na 1-2 čárky ale lepší než Edge. Taková ta klasika mrknout se na počasí a pročíst maily. Na týden se tam stavil bratranec. Druhy den SMS že 90% FUP je fuč. Tak mu voláme co děla. Nic stahuju jenom Film ( 4GB FUP ).

Aktuálně jedu ve vlaku a už hodku surfuju přes CDMA od Vodafone. Snad tohle nezruší jede to v pohodě 700Kb Down/Up ( Asi už nikdo nemá Ufona ) :-)
0 x

jenda.master
Příspěvky: 205
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod jenda.master » 9 years ago

jo, "vodafoňácký" CDMA mě vždy zachrání od EDGE nebo GPRS :-D
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 9 years ago

Ted sem se vratil z dovoleny na chalupe, kde jediny funkcni pripojeni je CDMA ... a 1,1mbps maka uplne v pohode ... Pokud udelaji swap CDMA 450MHz na LTE, tak pak to bude teprve hitparada ... 8) :mrgreen:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Uživatelský avatar
honza198
Příspěvky: 143
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honza198 » 9 years ago

Tak nam na Mnisku pod Brdy pustili LTE, vysledek jeden clovek odesel, ze pry budou mit net i na cestach, ale uz kdyz jsem se s pani bavil pri vraceni jednotky, tak mi povidala, ze maj FUP limit skoro projetej (ehm, 2 dny na youtube.com - pohadky pro deti), takze cekam kdy pujdou z5.
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 9 years ago

Tady už se LTE taky rozjíždí, ČRA tento týden zdemontovaly veškerý starý TV balast na analogových převaděčích a všude pujde LTE
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

tady...to je krasna vesnice tam pujdu na staří :lol:
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 9 years ago

To ti doporučuju :) Zl kraj - slovenské pohraničí, je tu mraky těch převaděčů pro dědiny o 200 obyvatelích..
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 9 years ago

honza198 píše:Tak nam na Mnisku pod Brdy pustili LTE, vysledek jeden clovek odesel, ze pry budou mit net i na cestach, ale uz kdyz jsem se s pani bavil pri vraceni jednotky, tak mi povidala, ze maj FUP limit skoro projetej (ehm, 2 dny na youtube.com - pohadky pro deti), takze cekam kdy pujdou z5.


youtube, facebook a podobny hovadiny se nezapocitavaji do fupu, ale zas maji svoje rychlostni omezeni.... aspon u vdf
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 9 years ago

Nu, problém vidím jinde. Pravidelný sosáč nepůjde na LTE jako hhlavní připojení. Ale včera mi přistál na stole tablet s požadavkem připojit. Po chvíli bádání se ukázalo, že daná placka má jen LTE/3G - žádná wifina, USB wifi/síťovku to nebralo. A takových hraček bude přibývat a budou postupně se dostávat do davu. Pak lidi budou chtít mobilní data tarif a někomu bude stačit jen ten. Stále je řada lidí, co se do nějakého tarifu s 10 GB vejdou a může se jim hodit mobilita. Nic naplat, ale 30/10 Mbps to LTE dává. Půjde hlavně o spojování služeb. Zda dokážu nabídnout balík pevného připojení a několika datových SIMek za konkurenční cenu, co bude nabízet velká trojka.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

jaka placka to byla ? protoze neverim ze nejaky tablet na svete nema Wifinu.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 9 years ago

Díky za vinikající postřeh a názor,
takže to opět bude o práci se zákazníkem, jako vždy.
Vysvětlovat neustále dokola, že tablet, který nemá jinou možnost než LTE je pěkná pastička (bianko šek na prachy).
Jsem jeden z nejmenších poskytovatelů a ve svém okolí na malém městě mám několik hospod s free WiFi.
Snad se podaří těm zákazníkům vysvětlit, že to co mají venku zdarma a doma za směšné peníze (poměr GB/Kč)
nebudou přece kupovat 10x a více dráž. Mobilita je samozřejmě obrovskou výhodou bez debat.
Na druhou stranu, velcí hráči, co zaplatili licence a musí hodně investovat. chtějí také hodně vydělat.
Mobilní data nebudou nikdy příliš levná. Zde vidím ještě nějaký ten prostor ke konkurenci.
P.S: asi nejlepší příklad - stahuju film (2GB) na 80% to padlo:
a/ u nějaké lokálního providera: ku*va, stáhnu to znova
b/ LTE: limit v ha*zlu, stáhnu to znova a tvrdě zatopím
Jak jsem již psal, nejlepší je nechat u toho děti, to vyléčí kdekoho.
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 9 years ago

pcwifi píše:jaka placka to byla ? protoze neverim ze nejaky tablet na svete nema Wifinu.


Byl to nějaký číňan android. Byl to dárek. Předpokládám, že darovatel se zbavoval věci, která mu také nešla. :-)
Jinak takovou blbost ti vyrobí asi každý, když si ji objednáš...
"Blbostí" podobného druhu existuje řada. Dneska je už i blbej regulátor na topení, co má SIM, ale jiné spojení ne.
Další level je, že v tom už bude pevná SIMka od daného operátora, tohle nám tu už také nějakou dobu pobíhá a nástup tohodle teprve časem přijde.
A nedivil bych se, pokud takové placičky by se vyrojily třeba o nadcházejících Vánocích v supervýhodných nabídkách našich mobilopů....

milan.zelina píše:Mobilní data nebudou nikdy příliš levná. Zde vidím ještě nějaký ten prostor ke konkurenci.


Mobilní data samotná nebudou levná. Ale pokud si koupím balík ADSL a pár mobilních SIMek, tak celková cena může být níže, než když si vezmu pevný Internet od tebe a k tomu od mobilopa jen mobilní data.
0 x

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 9 years ago

Jo to je svatá pravda, a je tady zase ta práce se zákazníkem.
Ne vždy se to podaří ukecat (argumenty ažDSL Upload k hovnu a.p.)
0 x

Warcz
Příspěvky: 127
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Warcz » 9 years ago

Tak jsem o víkendu otestoval v horách LTE Voddafone. Rychlost a odezva parádní. Asi 3km od BTS. jenom několik měření na DSL mi dalo 300Mb přenos dat :-)
Přílohy
2014-11-15 09.40.51x.png
2014-11-15 09.40.51x.png (62.84 KiB) Zobrazeno 2823 x
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

Warcz píše:jenom několik měření na DSL mi dalo 300Mb přenos dat :-)

A na to spolíhají. Jenom měřením si v podstatě vyčerpáš FUP :)
0 x