Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

vtipné fotografie

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Re: vtipné fotografie

Příspěvekod tom-tom » 11 years ago

Ne, nic takového nenabízíme, to si jen vyžádaly okolnosti a musel jsem mluvit v jeho řeči, aby mi rozumněl :)
0 x
T-T

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 11 years ago

Občas na mě taky začně nějakej klioš zkoušet že slyšel, nebo někde četl že ty vlny škoděj zdraví, že s tím nechtěj spát, že to nechtěj u dětí v pokoji atd. Dohadovat se s nima o opaku většinou nemá cenu, protože si stejnak melou svou a spíš je člověk touhle debatou nas*re. Takže na ně jdu z druhý strany a řeknu jim "tak tady to provrtáme, támhle dáme lišty, tady to zas provrtáme . . . jé to zas bude bordelu, máte vysavač?". V tuhle chvíli lidi obrátěj a ten wiFi router by si snad vzali i do postele . . .
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

taky prispeju.. Pred pul rokem jsem pripojoval prvniho klienta v nove lokalite (malicka vesnicka) s tim ze sem mu rek, ze u nej na stozarek rovnou prihodim omnitika jako AP. Po telefonu mi to odsouhlasil, jakmile sem prijel na instalaci, tak se zacal vykrucovat ze ma male deti a ze nechce aby to na ne zarilo a proste takove kecy.. Tak rikam fajn, dame jen prijimaci antenu a kabelem do PC. Tak mi rika - no jo, ale ja mam notebook, chtel bych wifi... No skoncilo to tak, ze ma jeden wifi router v kazdem patre :D
Po par tydnach sem mu volal a zeptal sem ho, jestli pozoruje nejake zdravotni zmeny na sobe ci detech a kdyz mi rek ze ne, tak sem mu rek ze mu prijedu dat toho omnitika na strechu :D no uz neprotestoval... :)
0 x
Jan Ptáček

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

já v tomto směru nejsem moc kovanej, ale nepere mě mobil do hlavy mnohem vyšší záření než jakékoliv domácí ap?
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

samozrejme ano a hlavne z jake vzdalenosti...

Vysokofrekvenční výkon vyzařovaný anténkou mobilního telefonu je velmi malý. Po dobu trvání impulsu nepřekračuje 2 W ani při plném využití výkonu přístroje. Dalších sedm osmin doby mezi impulsy přístroj nevysílá, takže střední vyzařovaný výkon mobilního telefonu je 0,25 W. V hlavě člověka, který právě telefonuje, se z tohoto výkonu absorbuje méně než jedna polovina, řekněme 0,1 W.
0 x
Jan Ptáček

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 11 years ago

czu píše:Tak takhle (ne)funguje náš místní lowcost provider (40Mb za 180, 100Mb za 240). Oceňuju přítomnost terminálu přímo ve strojovně výtahu :) ale jinak naprostý běs. Co switch, to jiná obskurdní značka, výpichy, bordel a navíc odemčený rozvaděč... Tak já nevim, nepřidělává si takhle člověk akorát další práci?

1.jpg

2.jpg


Ja do haje nepochopim, ze ty lidi tam nechaji nacpat tohoto kokotISP s tim elektroodpadem! Tohle bych si nikdy nedovolil! Kor v dnesni dobe!

Navic, jak tihle kokutci mrvi povest wifine obecne, to ani nelze dohlednout a clovek pak jen porad vysvetluje co je "normal-wifi" a co "shit-wifi"...

A ty tydyti se zarenim z wifiny... Uz sem zazil i tydyta co chtel RB951 aby dle casu se wifi vypinala a na noc nesvitila... Pak chtel i prokazat, ze to pak nic nesviti...

Z_bit malo! Grrr :-D
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Medved009
Příspěvky: 97
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Medved009 » 11 years ago

czu píše:Tak takhle (ne)funguje náš místní lowcost provider (40Mb za 180, 100Mb za 240). Oceňuju přítomnost terminálu přímo ve strojovně výtahu :) ale jinak naprostý běs. Co switch, to jiná obskurdní značka, výpichy, bordel a navíc odemčený rozvaděč... Tak já nevim, nepřidělává si takhle člověk akorát další práci?

1.jpg

2.jpg



To sídlí v nixu ne za tu cenu to nemůže ani koupit. čím to má připojený?
Jinak je vidět net za 180 a lidi rvou ruce switche 2ks a oba plný. Ale každej jinej jak to přišlo na sklad tak to tam je. Jednotná značka se neřeší :-D
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

Obrázek
0 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod aliney » 11 years ago

tak prihodim... volal mi zakos, ze mu konkurence nabizi nesdileny, garantovany 40M FD za 1500,- (preprodava to dalsim asi 5-10 sousedum) a ze prej co jako ja na to...
tak jsem mu jako na to rekl, ze rychlosti i technologie upravit muzeme (mel jsem to naplanovane tak i tak, takze jsem aspon zamachril :-) ) ale at si spocita kolik vychazi na mega a ze za tu cenu "TEN ISP" to urcite nakoupit nemuze, ale jako jestli chce, tak at jde, protoze narovinu je to uplna blbost a neverim tomu.
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 11 years ago

A ty tydyti se zarenim z wifiny... Uz sem zazil i tydyta co chtel RB951 aby dle casu se wifi vypinala a na noc nesvitila... Pak chtel i prokazat, ze to pak nic nesviti... Nastavilo se vypnuti v 22:00 a děcka alou spát :)


DD-WRT na Linksys WRT54G rulezzz, ten to uměl už před lety. Klikaci kalendař na zapnutí wifi nebo čudl na předním panelu na ruční zapnutí/vynutí wifi podle potřeby. Nějakej RB751/951 proti téhle krabici sucks.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 11 years ago

hafieror píše:já v tomto směru nejsem moc kovanej, ale nepere mě mobil do hlavy mnohem vyšší záření než jakékoliv domácí ap?


Ano, mobil září víc a z větší blízkosti. Ale je tam ještě jeden parametr, a to účinky dané frekvence na člověka, která znamená, že některé vadí víc a některé míň.
Zrovna wifina 2,4 GHz je na tom hůře, protože tato frekvence je pohlcována vodou, takže energie se pohlcuje v člověku efektivněji, než 900/1800/2100 MHz mobil (ale pokud nespím s APčkem pod hlavou, tak snad OK). Ale experti se pořád hádají, zda exisutje a jaka prahová hodnota dávky, kdy to začne vadit (a hadají se tak v hodně širokém spektru).
0 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod aliney » 11 years ago

A cim vlastne cloveku vadi pohlcovani energie? Prehriva to organy jako v mikrovlnce? :-)
napada me mozna tak rozklad bunek vlivem prochazejici energie
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Vlnění klepe molekulami a ty se zahřívají. A i v mikrovlnce to neprojde hlouběji, než pár centimetrů do pečínky, zbytek se ohřívá už teplem od krajů. Takže milivýkony wifin jsou něco jako alfazářič - dojdou tak na svrchní část pokožky.
Ale vysvětluj jim to ...
aliney píše:A cim vlastne cloveku vadi pohlcovani energie? Prehriva to organy jako v mikrovlnce? :-)
napada me mozna tak rozklad bunek vlivem prochazejici energie
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

Selič píše:
A ty tydyti se zarenim z wifiny... Uz sem zazil i tydyta co chtel RB951 aby dle casu se wifi vypinala a na noc nesvitila... Pak chtel i prokazat, ze to pak nic nesviti... Nastavilo se vypnuti v 22:00 a děcka alou spát :)


DD-WRT na Linksys WRT54G rulezzz, ten to uměl už před lety. Klikaci kalendař na zapnutí wifi nebo čudl na předním panelu na ruční zapnutí/vynutí wifi podle potřeby. Nějakej RB751/951 proti téhle krabici sucks.


WRT54G sem s radostí prodal a nahradil je mikrotikama. Přehřívalo se to, sekalo, jeden borec si tam nakonec dal větráček a pak už to jelo ok :)
Zlatý mikrotik do verze 3.30 :)
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 11 years ago

Take pridam jednu prihodu. V jedne vesnici jsem postavil stozar. 6m trubku do betonu. Vecer uz si lide stezovali ze jim nejedou mobili. Ja jim na to rikal: "Pockejte, az na tu trubku dovedu elektrinu a osadim to antenama, to vam nepojede ani televize"
Proste si vsugerovali , ze jim nejedou mobili a to jen diky trubce bez jedine anteny a privodu elektriky.
0 x