Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

SMS brána

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Medved009
Příspěvky: 97
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

SMS brána

Příspěvekod Medved009 » 11 years ago

Ahoj chtěl bych zprovoznit sms bránu pro lidi ve firmě aby se přihlásily přes web rozhraní a mohly posílat sms. Poradí někdo??
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

software gnokii, k tomu telefon dle podporovaných (vcelku velký výběr) a trocha programování ...

nebo pak třeba toto: sms-operator.cz
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

dělal jsem to jedný firmě. Až se v tom začneš hrabat tak zjistíš že tohle je ta snazší část. Oni tam maji 3g modem od vodafone. Má to nevýhodu, můžeš odesílat, můžeš přijímat ale při odeslání nezjistíš že byla smska doručena. To bohužel u toho konkrétního modulu padalo do jiný paměťový oblasti která se dala přepnout pouze s restartem takže smolík :-D

dneska bych asi použil něco na seriak, něco z těch standardních modulů.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

S doručenkami na mobilech (ať už normálních, nebo nějakých průmyslových modulech) je problém vždy. Se podívej, jak doručenka vypadá - "vaše zpráva na číslo XXX byla doručena". Nejsi si jistý vazbou na to, která zpráva to byla.
Další nevýhodou je rychlost takového odesílání. Mám to na Ateus GSM bráně (je to myslím modul Siemens M20 nebo obdobný) a pod 5 vteřin na zprávu se prostě nedá dostat, spíš 10 - není to pokaždé stejné. Rychleji tedy znamená buď nějaké rozesílací seznamy přímo v tom mobilu, nebo farmu mobilů.

Všechny nevýhody stírá ten sms-operator.cz. Rychlé jak blesk, několik způsobů jak to tam dostat (email, XML), zaručené doručenky, možnost příjmu SMSek (extra číslo, nebo pomocí klíčového slova), dokonce mají vlastní WEB který lze používat jako jakousi webmail službu ... Přidává to nevýhody v ceně (přeci jenom u GSM opů se lze dostat na podstatně nižší ceny) a závislost na internetu.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
Tomáš Břinčil
Moderátor
Příspěvky: 648
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano
Bydliště: /dev/null
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Břinčil » 11 years ago

Pouzivame smsbrana.cz maji vlastni php tridu (sice prasackou, ale funguje) funguje odesilani sms pomoci emailu napr 777123456@smsbrana.cz s overenim v tele emailu. Takze to je idealni primo na smskovani ze zarizek, dude, mikrotiku.
0 x
Windows what? Linux instead...
Real programmers don't need notice all their known languages.

https://www.facebook.com/conexainternet

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

ludvik píše:S doručenkami na mobilech (ať už normálních, nebo nějakých průmyslových modulech) je problém vždy. Se podívej, jak doručenka vypadá - "vaše zpráva na číslo XXX byla doručena". Nejsi si jistý vazbou na to, která zpráva to byla.
Další nevýhodou je rychlost takového odesílání. Mám to na Ateus GSM bráně (je to myslím modul Siemens M20 nebo obdobný) a pod 5 vteřin na zprávu se prostě nedá dostat, spíš 10 - není to pokaždé stejné. Rychleji tedy znamená buď nějaké rozesílací seznamy přímo v tom mobilu, nebo farmu mobilů.


čoveče to nevim, tady to přes smstools odesílá rychle a i dobře páruje doručenky, jenom jsou zrovna u toho zvolenýho 3g modulu ve špatný části paměti. Nevim jak funguje gnokii ale to se mi nelíbilo hned od začátku :-) U smstools pěkně sypeš texťáky do extra adresáře a on si je odtud bere a po odeslání je přesypává do jinýho adresáře jako že jsou odeslaný, když se neodešlou tak je přesype do adresáře neodeslaných atd.. no dá se s tim pěkně vyblbnout ale bohužel to vždy stojí na použitym gsm modulu který moc valný nejsou a podpora je celkem slabá.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

smstools je předpokládám windows klikátko, co?

Kdo ví jak přesně to funguje? Já ne ... např. nevím, kdo vlastně dělá ty doručenky. Zda nějaký kód od GSM sítě a mobil to "převede" do SMSky (což by vysvětlovalo to, že některé moduly mají doručenky lepší) nebo je to prostě SMSka od GSM operátora.
Gnokii je prostě ovládání z příkazové řádky, nepřijde mi, že by provoz brzdil on, proč taky. Když už, tak to brzdí RS232 (i když i 8600 baudů, nebo po kolika to jede mi přijde dostatečné) nebo modul sám. Ale pomalé to bylo jak na Nokii 5110, tak siemensu S20 tak teď na tom Ateusu (což je asi ten samý siemens ...). Nic modernějšího jsem nezkoušel. Teď v době androidů je těch možností jak jednoduše odesílat smsky (resp si na to něco malého napsat) asi o dost víc.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

smstools je daemon pod linux. Teď koukám do logu a odesílá to každých 10 sekund smsku. Nevim jestli to tam šlo upravit, má to mrtě nastavení. Oni nepotřebujou posílat takový balíky smsek takže sem to nějak neřešil a možná jsem tam těch 10 sekund nastavil schválně, nevim, je to už asi 4 roky.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků