Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

SFP gigabit switch za babku - má někdo zkušenosti?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

SFP gigabit switch za babku - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod forkman » 11 years ago

Zdravím, potřeboval bych pořídit agregační SFP switch do paneláku, ale nechce se mi do toho investovat moc, stačí mi dá se říct jen VLANY, web/telnet management a RSTP, případně IGMP, ale to už by byl jen bonus (i když už se to stává standardem).

Nemá někdo zkušenosti s Care Link SWG0816-SF? Zní to děsivě, ale nevypadá to tak zle, cena je sympatická :-) http://www.vseprofttx.cz/P2P-opticke-site-37/L2-switche-SFP-Ethernet/L2-switch-8x-10-100-1000Mbps-16x1G-SFP.html

Pokukoval jsem i něčem trochu lepším, konkrétně po DCN typ DCS-4500-24F. Údajně je někde používá i TO2, ale cena je trojnásobná. Nemá někdo zkušenost s tou levnou Taiwan srandou z odkazu? Nerad bych si tím krátil život, ale parametrově to vypadá fakt skvěle v poměru cena/výkon :D
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 11 years ago

Jo, ale k tomu potrebujes jeste tech 16ks tech SFP modulu, neni to ciste opticky switch.
0 x

Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Walkeer » 11 years ago

Ladik píše:Jo, ale k tomu potrebujes jeste tech 16ks tech SFP modulu, neni to ciste opticky switch.

A takova vec se bezne prodava a pouziva?
0 x

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 11 years ago

Určitě se prodávají optické switche, není to zase tak flexibilní a dneska už je to asi out :)

A Ladiku, máš s tím zkušenost? Máš ho na síti, nebo ses jen podíval na odkaz, nějak ve tvojí odpovědi chybí informační hodnota :D
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 11 years ago

forkman píše:Určitě se prodávají optické switche, není to zase tak flexibilní a dneska už je to asi out :)

A Ladiku, máš s tím zkušenost? Máš ho na síti, nebo ses jen podíval na odkaz, nějak ve tvojí odpovědi chybí informační hodnota :D


Ano chybi tam ta hodnota, mas recht, ja jsem chtel jenom poukazat na to ze celkove to zas tak levne nebude, ikdyz asi je :-)
0 x

czu
Příspěvky: 84
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod czu » 11 years ago

Máme a testujeme. Zatím můžu nabídnout jen pár prvních postřehů, později třeba i hodit na veřejku, ať si s ním kdokoliv může pohrát :) Jinak mám praktické zkušenost pouze se switchi Edge-core a CISCO, takže budu porovnávat s nimi:

- mechanické provedení i zabalení produktu velmi nepřesvědčivé
(díly nelícují, recyklovaná krabice bez potisku, prostě 100% generic product s nalepeným logem Carelink na krytu)

- MAC adresa patří pod "Celan Technology Inc."
(v podstatě se jedná o tento switch s přelepeným logem)

- nepodařilo se nám nikde najít ani update fw, v našem kusu běží nějaký 1.0.6 (ještě upřesním) a zdá se, že aktualizace prostě nejsou a nebudou
(natož nějaká technická podpora ála Proficomms...)

- CLI se drží CISCO standardu, ovšem možnosti jsou omezené i ve srovnání s CLI Edge-core
(asi tak na úrovni původních fw řady 1.0.x.y.z)

- zdá se, že sw nepodporuje ukládání více konfiguráků nebo firmwarů - co tam člověk nahraje, to tam prostě bude aktivní

- neumí LLDP (používáme)
- neumí DHCP snooping (taky používáme, ale tady to moc nevadí)

- VLANY, web/telnet management samozřejmě umí, RSTP i IGMP podle datasheetu taky, ale netestoval jsem...

- switch bohužel není fanless (to asi žádný podobný sfp switch), ale produkovaný hluk je celkem akceptovatelný. Jak tomu bude po několika letech provozu si netroufám odhadnout.

Kdyby byly nějaké konkrétní dotazy, rád zodpovím :)
0 x

czu
Příspěvky: 84
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod czu » 11 years ago

Tak jo, přátelé:

Kód: Vybrat vše

93.89.103.80


Enjoy.
0 x

Uživatelský avatar
Tomáš Břinčil
Moderátor
Příspěvky: 648
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano
Bydliště: /dev/null
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Břinčil » 11 years ago

czu píše:Tak jo, přátelé:

Kód: Vybrat vše

93.89.103.80

Enjoy.

Děkuji.
0 x
Windows what? Linux instead...
Real programmers don't need notice all their known languages.

https://www.facebook.com/conexainternet

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 11 years ago

Paráda, díky za to demo! Info pro ostatní, chodí i telnet.

Osobně by mě ale opravdu zajímalo jestli to má v praxi funkční M/RSTP a IGMP snooping, ta cena je fakt lákavá, ale mít z toho dumb switch kvůli firmwaru by byla škoda.

Mimochodem, všechny switche kucháme a napájíme z DC záloh, přes DC/DC měnič co upraví napětí. Nevíš náhodou co má tohle za požadavky? Tahle informace by pro mě byla dost cenná, i když vím, že bez kuchnutí to těžko půjde zjistit.
0 x

Uživatelský avatar
Tomáš Břinčil
Moderátor
Příspěvky: 648
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano
Bydliště: /dev/null
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Břinčil » 11 years ago

forkman píše:Mimochodem, všechny switche kucháme a napájíme z DC záloh, přes DC/DC měnič co upraví napětí.

Můžeš se o tom někde rozepsat? Sry za OT
0 x
Windows what? Linux instead...
Real programmers don't need notice all their known languages.

https://www.facebook.com/conexainternet

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 11 years ago

Aby to nebyl úplně OT, něco málo jsem o tom napsal tady https://ispforum.cz/viewtopic.php?f=4&t=10074
0 x

czu
Příspěvky: 84
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod czu » 11 years ago

Krátké info ohledně nového fw přímo od původního výrobce:

Dear Vaclav,

Thanks for your reply.

The 1.06.24 is a latest FW version for G2416i-EV.


Best regards,
CeLAN Technology Inc.
Jimi Liu


Interpretace jsou možné dvě. Buď máme tu čest s dokonalým a vyladěným switchem nebo holt nějaké aktualizace fw nikdo neřeší a už nikdy řešit nebude :/ S novými features bych ale do budoucna nepočítal.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

http://www.vseprofttx.cz/P2P-opticke-si ... -RJ45.html

len podotykam ze tento switch nema standardne zabudovane web rozhranie...treba to tam nahravat cez konzolu.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Akorát nesplňuje zadání :-)
midnight_man píše:http://www.vseprofttx.cz/P2P-opticke-site-37/L2-switche-SFP-Ethernet/L2-switch-24x100Mbps-SFP-2x1Gbps-SFP-2x1Gbps-RJ45.html

len podotykam ze tento switch nema standardne zabudovane web rozhranie...treba to tam nahravat cez konzolu.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 11 years ago

A hlavně že cenu cca o třetinu vyšší můžu mít sice jen 24port, ale gigabit, dual stack switch od DCN z prvního příspěvku s mnohem lepší podporou...
0 x