Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

dluh stary 5 let...dlabat na to ?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

dluh stary 5 let...dlabat na to ?

Příspěvekod pcwifi » 12 years ago

zdravim

dnes si na mne vzpomel po neuveritelnych 5 letech byvaly ISP ze pry mu visim naky love z minulosti - doplatek tehdejsiho netu (ktery stal za hovno a proto jsem s 2 kamarady zalozil konkurencni sit, ktera nejen zminenemu ISP mirna vypalila rybnicek a ukradla mu nasrane lidi ). da se nejak vyfakovat, protoze mi nesedi ze se ozyva az po 5! letech, nejaky promlceni apod. treba ? :) uz ani nevim kde mam s tim joudou smlouvu, sem rad ze vim kde mam papiry z minuleho tydna...

v te firme byvaleho ISP slo vsecko tak nejak na heslo, clovek vratil zarizeni na pobocce a oni mu nedali zadny potvrzeni nic nesceli podepsat, proste jen : to je vse,diky a naschle...takze clovek musel verit, ze si na nej nevymysli, ze nevratil zarizeni a nebudou po nem vyhamat jeho cenu nekdy v budoucnosti, ktera je mimochodem trvale klesajici takze co melo v r. 2008 cenu 2 tacu ma dnes tak 8 stovek mozna...

PW
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 12 years ago

porad si ale nenapsal o kolik jde
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 12 years ago

sorry :) 1750 kc co vim...

PW
0 x

Uživatelský avatar
Tomáš Břinčil
Moderátor
Příspěvky: 648
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano
Bydliště: /dev/null
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Břinčil » 12 years ago

pcwifi píše:sorry :) 1750 kc co vim...

PW

Jn, záleží jak moc jde o princip a jak moc to chceš řešit.
Platit za něco co stálo za hovno by se mi nechtělo.
Ale mám podobnou zkušenost a 3k5 jsem radši zaplatil, než tím trávit čas.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 12 years ago

Neplat to a nasledne v tomhle vlaknu referuj, co se bude dit :wink: :mrgreen:
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 12 years ago

nebudu to platit dokud nepude o vetsi sumy treba za radoby pravnika apod. blbosti :D uvidime no... cela ta sluzba stala za hovno a na vyber tedy bylo velke zlo a nebo mensi zlo...

PW
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 12 years ago

Neni 5 let trošku pozdě?Rekl bych ze po 3 letech je to promlcené nebo se pletu?
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 12 years ago

no prave si taky rikam...zkusim pohledat tu podelano smlouvu...ale uz tusim, ze v ni bude velky kulovy...

PW
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 12 years ago

Pokud jsi to neměl tu přípojku na firmu ale jako občan, tak promlčení je 3 roky. Zrovna teď jsem dával nějaký neplatiče, kteří ani po 2 letech upomínání nezaplatili, na platební rozkazy.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 12 years ago

Pokud nedoplatek neni v delce 3 let ani jednou upominan, tak se promlci.
Pokud vsak prijde upominka, a ty na ni nejakym zpusobem reagujes (jako ze zaplatis) ale nezaplatis, promlceci doba se od teto reakce (napr. uznani dluhu) prodluzuje na 10 let.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 12 years ago

neprislo mi lautr nic minimalne 3-4 roky, prvni rok po odchodu od byvaleho ISP mozna prisel 1 dopis jen hole info dluzite, uhradte. podotykam ze to byl OBYC dopis, zadny doporuceny na podpis apod., cekal bych ze kdo si chce ohlidat ze mu jiny neco dluzi tak mu to posle minimalne doporucene s dodejkou. Je to cely sranda...uvidime no :)

PW

EDIT : dle kolegy je nejaky paragraf, co rika, ze pokud to po me nechceli - neurgovali do 3 let od vzniku dluhu, tak tezky smolik a velke plus pro mne :mrgreen: vitezstvi je snad na dosah...
0 x

superweb
Příspěvky: 238
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod superweb » 11 years ago

Pred casem jsme meli konektivitu od jednoho velkeho operatora. Dle dohody byla smlouva na 18 mesicu, dele jsme nechteli. Krome toho, ze konektivita obcas vypadavala, jsme se pred blizicim se koncem smlouvy nedohodli na cene a prechazeli jsme jinam. Cca 14 dni pred vyprsenim smlouvy jsem osobne donesl vypoved a predal pracovnikovi firmy proti podpisu - uz to totiz zacinalo smrdet tim, ze nas budou chtit nejak zdimat. A ejhle - z jejich pohledu je vypovedni lhuta u smlouvy na dobu urcitou 3 mesice(dle vseobecnych podminek je to u smluv na dobu neurcitou) a navic nam propasovali do predavaciho protokolu(ktery je soucasti smlouvy) zavazek pronajimat spoj minimalne 24 mesicu. Kolega si toho tehdy nevsiml a podepsal jim to.
Po delsim dohadovani a reseni pres pravniky jsme se domluvili, ze jim zaplatime 3 ze 6 mesicu najmu spoje a ze uz o nich nechceme nikdy slyset. Sice bychom asi docilili toho, ze nezaplatime nic, ale za ten cas a usili mi to nestalo.
Od te doby jsme poskytovatele nemenili, nicmene uz si trvam na tom, ze je primo ve smlouve uvedeno ze smlouva plati do toho a toho data a ze v pripade vypovedi musime dat poskytovateli vedet o x dni pred koncem smlouvy. Zaroven je tam vyslovne uvedeno, ze v pripade ukonceni smlouvy nebude poskytovatel vymahat zadne dalsi naklady. Vseobecne podminky jsou vetsinou slozite a casto se daji vykladat ruzne.
0 x