Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

GPON vs GEPON

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
Uživatelský avatar
Salamander
Příspěvky: 97
Registrován: 9 years ago

Re: GPON vs GEPON

Příspěvekod Salamander » 8 years ago

Ten Raisecom by mel byt za nejakych 60k (2500USD)
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

Huawei 6U 57tis.
0 x

hipik
Příspěvky: 42
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hipik » 8 years ago

helapc píše:Huawei 6U 57tis.


v cz? :)
0 x
MK nebo UBNT mám rád, ale nad FTTx není :)

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

Tahá to JON a je to koupený od nich. Takže ano v CZ. Je tam o 100% lepší podpora než v ASPa.
0 x

hipik
Příspěvky: 42
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hipik » 8 years ago

nechal jsem si udělat nabídku a jsem tam za cca 80k jen za OLT a 8 portovou kartu (C+) :) tak nevím tedy....
0 x
MK nebo UBNT mám rád, ale nad FTTx není :)

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 8 years ago

Který typ přesně 6U za 57 tis? Typuji, že bez DPH a že k tomu bude třeba koupit moduly (karty). Takže to vyjde tak na 100k.
0 x

hipik
Příspěvky: 42
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hipik » 8 years ago

Laibir píše:Který typ přesně 6U za 57 tis? Typuji, že bez DPH a že k tomu bude třeba koupit moduly (karty). Takže to vyjde tak na 100k.


taky si myslím, ale nedalo mi to... jasný, že bez dph... Ale třeba se pleteme.
0 x
MK nebo UBNT mám rád, ale nad FTTx není :)

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

Tak jsem vytáhl fakturu Huawei MA5683T GPON OLT Chassis, fan 2xSCUN, 2xGICF, 2xPRTE, 1xGPBD C+ 57331,-Kč bez DPH koupeno 22.2.2016

Je to kompletně osázené šasí s SFPčkama a dvěma řídícíma kartama, bez zdroje. Pokud Vám to Jan Jirka nechce za tuhle cenu prodat rád udělám prostředníka :)

Když od nich vezmete i nějaký ONTčka tak se určitě na podobné ceně domluvíte. Doufám že jsem si tímhle příspěvkem svého dodavatele nenaštval.
0 x

milankovar
Příspěvky: 78
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod milankovar » 8 years ago

helapc píše:Tak jsem vytáhl fakturu Huawei MA5683T GPON OLT Chassis, fan 2xSCUN, 2xGICF, 2xPRTE, 1xGPBD C+ 57331,-Kč bez DPH koupeno 22.2.2016

Je to kompletně osázené šasí s SFPčkama a dvěma řídícíma kartama, bez zdroje. Pokud Vám to Jan Jirka nechce za tuhle cenu prodat rád udělám prostředníka :)

Když od nich vezmete i nějaký ONTčka tak se určitě na podobné ceně domluvíte. Doufám že jsem si tímhle příspěvkem svého dodavatele nenaštval.




A jsou v ceně i SW licence?
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

Licence jsem řešil jen u MW spojů. Na tomhle v tuhle chvíli jede dvacet klientů tak jestli tam maj bejt jsou tam.
0 x

cerf
Příspěvky: 11
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod cerf » 7 years ago

Ahoj vsem,

mame v siti GPON i GePON.

GPON Huawei MA5608T 3U (od poloviny roku 2014), vybavena se 2ma PON SFP. Stalo to skoro ctvrt mega bez DPH.
ONT docela drahy. Konfigurace slozita jak mlaticka (jsem zvykly na CISCO - CCNA, CCNP), Huawei ma prikazy uplne originalni.
Pro zkuseneho sitare, co je zvykly na ethernet je to uplne blackbox, cela logia je uplne jina. Je to zrejme spise pro Telekomaky...
- mame jej v jedine (a posledni) lokaci.

GEPON Raisecom - 1U - od zacatku roku 2015, vybavena 4 PON SFP cena cca 55 tis.
Ve srovnani s Huawei 1/5 cena, cca o 30% levnejsi ONU, kofigurace ala CISCO (kdo nastavi Cisco switch, zvladne i GEPON OLT).

Pro nasi sit hlavni vyhoda, ze za cenu jednoho Huawei si poridite 5 Raisecomu a muzete je dat na vice mist - z panelaku vybedhnete na rezidentni ctvrt PONkou, neni potreba vse tahat do centralniho uzlu.

Co se tyka kapacity:
Huawei 2,5/1,25 Gbps, max 128 ONT na port
Raisecom 1,25/1,25 Gbps, max 64 ONU na port
tj. agregace stejna...

Provozujeme IPTV, na obou funguje bez problemu.
0 x

milankovar
Příspěvky: 78
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod milankovar » 7 years ago

cerf píše:Ahoj vsem,

mame v siti GPON i GePON.

GPON Huawei MA5608T 3U (od poloviny roku 2014), vybavena se 2ma PON SFP. Stalo to skoro ctvrt mega bez DPH.
ONT docela drahy. Konfigurace slozita jak mlaticka (jsem zvykly na CISCO - CCNA, CCNP), Huawei ma prikazy uplne originalni.
Pro zkuseneho sitare, co je zvykly na ethernet je to uplne blackbox, cela logia je uplne jina. Je to zrejme spise pro Telekomaky...
- mame jej v jedine (a posledni) lokaci.

GEPON Raisecom - 1U - od zacatku roku 2015, vybavena 4 PON SFP cena cca 55 tis.
Ve srovnani s Huawei 1/5 cena, cca o 30% levnejsi ONU, kofigurace ala CISCO (kdo nastavi Cisco switch, zvladne i GEPON OLT).

Pro nasi sit hlavni vyhoda, ze za cenu jednoho Huawei si poridite 5 Raisecomu a muzete je dat na vice mist - z panelaku vybedhnete na rezidentni ctvrt PONkou, neni potreba vse tahat do centralniho uzlu.

Co se tyka kapacity:
Huawei 2,5/1,25 Gbps, max 128 ONT na port
Raisecom 1,25/1,25 Gbps, max 64 ONU na port
tj. agregace stejna...

Provozujeme IPTV, na obou funguje bez problemu.



Kde jsi to pořídil? Případně co používáš za typ OLT?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

Cena hua je dnes uz uplne nekde jinde nez co pises.
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 7 years ago

Kdyby to bylo okolo 40k i s GPON SPF pro 64 stanic a plně funkční (nevím co všechno se musí koupit), tak by to bylo super, ale tuším, že pod 60tis se člověk nedostane.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

Zkus zapatrat, myslim ze by te to mohlo prekvapit.
0 x