Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

tip na samonos

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: tip na samonos

Příspěvekod hapi » 13 years ago

mám tu právě převěs 80m už přes rok a takový vyloměniny nedělal se mi zdá. Pravda je že když jsme bílej protahovaly už v položený kabelový chráničce tak ochrana pěkně světlala jak jsme za to rvaly aby jsme to protahnuly. Zmíněných 50kg bylo určitě překonáno :-D
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Blood
Příspěvky: 136
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Blood » 13 years ago

na samsungu před rokem kolegové odtáhli golfa v kombíku v naftě :-)
na poprvé jim praskla ta plastová kotva, ale napodruhé to odtáhli (délka vlákna cca 4m)
takže až nebude po ruce tažný lano :wink:
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

najdu fotku toho obsazenýho kabel, i detail toho přetrženýho, ty opeřenci mu dali fest zabrat, a to ten převěs měl ještě převýšení 4 patra
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 13 years ago

Peyrak píše:najdu fotku toho obsazenýho kabel, i detail toho přetrženýho, ty opeřenci mu dali fest zabrat, a to ten převěs měl ještě převýšení 4 patra


Podle me vada materialu, pokud se samsung trgne, tak v kotve.
0 x

Sherlock
Příspěvky: 99
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sherlock » 13 years ago

Se Samsung DROPem mám už víc než rok několik převěsů, většinou do 100m, ale jeden má skoro 170m. Je pravda, že cca po 100m je v cestě větev, o kterou se to opřelo, a ani za použití velkého násilí a různého švihání se to z té větve nepodařilo dostat. Tak jsem to tak nechal. A pak jsem se na nějaké přednášce doslechl něco o námrazách a o tom, že takovéto kabely v převěsech nad 50m jsou hodně rizikové, takže jsem nakonec rád, že se to o tu větev opírá :D .
Mimo to mám pár FIGURE8 převěsů a také jeden FLAT, a ty drží taky v pohodě.
0 x
Aleš Sobieský, BartNET Zlín

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

nikdy jsem na dropu neviděl námrazu. Ono jaksi je rozdíl mezi 3mm kablíkem a 15mm kabelem s lankem.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 13 years ago

Máme na Drop Samsung 4 vlakno převěs 50 metrů cca rok a nebyl s tím problem. Jina sit tady u nas má i delěí spoje na stejnem kabelu,ale snad maji 8 vlakno tam a funguji.. odhaduji na na 90 m .Jinak mame jeste UTP tezky kabel s lankem uz cca 4 roky na 60 metru a nevime take o něm.

Jistě jsou lokality kde bude uršicite vic namzazy,ale pokud to neni uplne obalene tak bych se toho nebál.






www.wiracom.cz
0 x