Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

1,25 Gbps WDM problem

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: 1,25 Gbps WDM problem

Příspěvekod hapi » 13 years ago

a co by se mohlo stát? někdo tvrdí že vyschne gel a já říkám klidně ať vyschne ale ty vlákna jsou na sebe naražený a může to mít klidně 1dB utlumu a s výkonem vysílače to vůbec nevadí. To je asi tak jako když vemu WDM konvertory a dám je na 5cm proti sobě konektory a taky se linknou a chodí to tak proč by taková spojka něco nevydržela. Chápu majetnější lidé a zastánci svařování budou furt spívat svojí písničku ovšem je třeba si uvědomit, že já potřebuju spoje do maximálně 500m a průměrně tak 75m a tam my nějakej decibel utlumu sem tam nic nezpůsobí.

Jo jinak pokud vim tak byla chyba v továrně vyráběnym pigtailu a ne spojce. Taky by asi bylo dobrý vědět jaký spojky se používaji. Ono většinou věci od samsungu a jejich spojky či kabely jsou jiná kvalita než nějaký náhrady viz. OEM 3mm 12 vlákno. To co sem čet na czf o tom kabelu mě přesvěčilo jenom o tom, že mám na 12 vláknovej drop od samsungu počkat.

Ne každej konvertor reaguje na linkutej ethernet. Třeba u tplinkách se to musí přenastavit přepínačema vzadu aby podle stavu ethernetu měnil i stav optiky a opačně. V automatu to nic nehlídá.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 13 years ago

samozřejmě, teď Tě to netrápí. Já mluvil s výhledem do budoucna. RIO taky nakoupilo miliardu QuickLocků, že tím bude dělat koncový gatewaye u kliošů.. a po půl roce už se jezdí a převařuje. Viděl si někdy QuickLock spojku na OTDRku? Jakej má mizernej odraz? To už je lepší špinavý SCčko v OEM spojce..Jasný, data super, ale pusť si přes to multicastem IPTV.. to už je jiná písnička.. Že Ti to teď vyhovuje a nepotřebuješ řešit nic jinýho, protože prostě nemáš takovej tok, nemáš IPTV neznamená, že do budoucna mít nebudeš :wink:
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

to co říkáš se mi jeví jako pěkná kravina i když chápu zpětný odrazy ovšem co to má společnýho s IPTV? Nicméně mi tu přes to tečou nonstop kamery už asi půl roku a je to v cajku. nemaji rio media náhodou ty spoje na nějakých xKm? Tam je to dost jiný i když nějaký odrazy... to má snad vykrejt sklo před přijímačem ne?

Google žádný quicklock spojky nenašel ale fibrloku2 od samsungu se teda nebojim.

Ono obecně kolem optiky panuje takovýho stresu že se do toho člověku ani nechce ale jak udělá jednou jeden kabel tak vidí že ty kabely vydržeji ukrutný zacházení tedy co se aspoň 4 vláknovýho dropu od samsungu týče.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 13 years ago

quicklock=fiberlock, proste tomu tak rikam, sry za nesrovnalost
ano, RIO to ma na x km, ale ta moje poznamka: dockej casu znamenale to, ze nikdy nevis, jak se Ti sit vyvine do budoucna, jaky budou mit zakaznici pozadavky..
kdyz jsem byli v ProFiberu na skoleni, hrali jsme si s tema FiberLockama, meli to na meraku, treba i na 3 km vlaknu. Ano, pokud to "dobre" udelas, jede to.. jenze je to takova novinka, ze se spouste lidi nechce "verit", ze to jednou proste muze prestat chodit...
A kdyz to vemu z financni stranky.. dnes vari kazdej treti a za de fakto za pusu.. a mas to pripraveny na jakejkoli upgrade a nadosmrti.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 13 years ago

Tez se prikladnim ke svarovani, ale v pripade tech dropu na tak kratkou vzdalenost bych se mechaniky vubec nebal. Zivotnost toho kabelu jako stavby nebude ani polovina zivotnosti te spojky. Takze hawai.
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

jo, vaření stojí podobně až na to, že pokud si budeš svářečku pučovat, tak už to tak levný neni a když si jí chceš koupit, tak to už neni vůbec levný. Proto spojkujeme. Udělám tak 10 spojek za měsíc a svářečka se nevyplatí. Na směšných 100-200m je fuk čim se to udělá a ještě dneska máme velký plus v SM kabelech a nepáráme se s MM který jsem kupodivu našel tady na nový instalaci v jednom baráku. Nechápu smysl použití.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 13 years ago

Ty odrazy jsou dulezity kvuli zivotnosti laseru budice. A cim bliz je nelinearita ke zdroji signalu tim hur.
0 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

nehrotil bych to, všichni tu máme ty nejslabší budiče takže i odraz je malej.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků