Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

4xSFP

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

4xSFP

Příspěvekod hapi » 14 years ago

nazdárek, schánim gigovej přepínač, co na sobě má 4xSFP ale pozor, musí se vejít do 10" racku. Metalickej port stačí jeden ale když jich tam bude 8-16, tim lépe. Potřebuju nasvítit 4 vláknovej drop od samsungu ale nechce se mi jít cestou 4 media konvertorů. Hledal jsem po internetu ale nenacházim nic použitelnýho. Díky za pomoc.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

4x SFP do 10" se bude hledat dost blbe. Nebylo by rozumnejsi vymenit ten rack za 19" uz jen z toho duvodu, ze kdyz to shori, nebudes mit nahradu?
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

já vim no, ale jde mi spíš o nějaký tupý řešení který má 4 SFP sloty a jeden ethernet. Něco jako tady uplně na dole http://www.optickekabely.cz/Low_cost_me ... _tech.aspx
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 14 years ago

Ja si stejne myslim, ze nejlevneji prijde 4x prevodnik + Gbit switch nebo RB750G. A na 10" policku se ti to krasne vleze.
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Taky si myslim, v takovym malym objemu mi prijde zbytecne spekulovat nad SFP. Navic to bude zbytecne zagregovany - 4x1G na 1x1G, to spis 1xG privod, 4x FE pryc. Ale kazdemu podle jeho gusta :)
Pokud chces mit jistotu, tak http://www.optickekabely.cz/Media-konvertory-ctc-union-fmc.aspx Je to 10", ty prevodniky jsou kvalitni, sasi ma velice kvalitni zdroje (tech zdroju mam nekolik, drzi to, chladi se to vyborne, dobra vec... 3tim rokem a nevim nich)
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

to je zase moc drahý. Je to konkréně pro 3 lidi v ulici a o agregaci bych se vůbec nebavil když linka do netu neni ani desetinová. Prostě ethernet na střechu a odtud drop na vedlejší baráky takže žádný velký a zbytečně drahý věci tam dáva nechci. Ale asi to fakt skončí u 4 media konvertorů se switchem. Jenom mě zajímalo jestli někdo ví o něčem lepšim.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

aha, no tak pro 3 lidi tam dej WDMkovy tplinky s 8 portovym netgearem a smitec. A vubec bych se toho nebal, ja to takhle treba jeste na vesnicih furt delam a fakt s tim neni problem. Je dobry to jenom nahradit jednim velkym trafem, at tam neni milion spinavych zdroju, kdyz nechces sasi...
0 x
Lukas Kristek

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 14 years ago

Ten zdroj od netgearu(tusim 7,5V/1A) utahne vpohode i ten wdmkovy konvertor. Mam to tak asi v 15 provedenich pres rok a vzivote se switch ani tp-link konvertor nekousnuly. Je to v gewiskach na pudach, kde v lete muze byt hrube pres 50°C, bez ups nebo prepetove ochrany.
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

No tak na to pozor, u tech starych to slo, ale ted k tem novym (cca pul roku) dodavaji nove trafa (eds), takove ty spinave male bazmeky, mam takovej dojem, ze to uplne znicilo celou tu serii "nerackovych", tj. ty 8cky a 16ky dlouhy. Dal jsem jich zatim jen par, ale dneska jsem zrovna resil prvni kousnuty netgear 16ku. Za 3 roky, co je valime nebyl problem, mozna nahoda, nevim, ale obecne ty spinave male stoji za hovno.
0 x
Lukas Kristek