Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ceny Optiky

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Ceny Optiky

Příspěvekod shooter » 14 years ago

Zdravim všechny jen takový vlakno pro orientaci v cenách

Jaktože Drop kabel 2 vlákna stojí u ASPy 5kč a 4 vlakna 6kč
a u atlantis stojí 2 vlákna 8 kaček a 4 vlakna 9 kaček

nebo má někdo lepší ceny POCHLUBTE SE !!!!

Jak se vám jeví Underground Kabely ? je lepší nebo radsi zafouknout do HDPE
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

to ej zajímavý, já na ipmedia mám samsungáckej 4 vlákno za 15kč když počítám metráž a noname kabely neberu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 14 years ago

tak abych udal nejde o NONENAME kabel ale o tento
AKSH DROP AIRBLOWN, 2 vlákno, optický drop-mikrokabel, singlemode 9/125 G.652B, pol. ohybu 20mm dočasně,trvale 40mm
Skladové číslo: 910138128

cena: 5,- Kč
(bez DPH: 4,50 Kč)


za to samy 4 vlákno je to o 1korunu víc
0 x

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 14 years ago

srovnavate nesrovnatelne, samonosny kabel a kabel pro zafukovani
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

jo to sem očekával že bude srovnávat odlišný kabely.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Toto uz jsem resil, pokud neberes po kilometrech mesicne, nedostanes o moc lepsi cenu, nez ke standard dealer. Mozna projektovou, kdyz se zohledni objem zakazky, tam se neco naskudlit da.
0 x
Lukas Kristek

baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod baz » 14 years ago

ceny se vetsinou neberou ty, co jsou ve webshopu, ale ty, co se dohodnou s obchodakem po sdeleni, ze je drahej :) malokterej obchodak to vydrzi ze by neslevnil.

ad zemni kabel vs hdpe - preferuju chranicku, ten kablik vevnitr je pak vic odolnej proti prekopnuti. uz se mi to xkrat vyplatilo, kdyz bagrem potahli chranicku, ale kablik vevnitr v poho prezil.
stejne tak kdyz nadenici kopou trasu a najdou trubku, tezko ju prokopnou, kdezto kabel i zemni v poho krompacem narusi.
a nepiste mi tady o upozornovacich foliich, ty nic nezachrani, kdyz kope debil.
dalsi vyhoda - kdyz prestane stacit kapacita kabelu, staci prifouknout dalsi nebo stavajici stahnout a nahradit novym. zemni kabel jak je jednou ulozenej tak konec :(
navic do trubky si muzu dat kabel jakykoli, kdezto v zemnich je vyber omezeny.
do trubky netreba vzdy foukat - zalezi na poctu zatacek na trase, typu kabelu a prumeru trubky, ja treba samsung micro do nejakych 150 metru prostrkavam, kompresor je zbytecny tahat. ve stovkach metru delky trasy uz to ale bez vzduchu nejde.

upozornovaci folii davam vzdycky cervenou s bleskama - snedi spoluobcane co mi kopou mi to sami poradili - kdyz narazi na oranzovou, vi ze je to datovka a nedavaj tak moc pozor. kdyz vidi cervenou, tak bacha, jde o zivot, je to elektrika :lol:
i to drobne zvysuje odolnost trasy.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 14 years ago

baz píše:upozornovaci folii davam vzdycky cervenou s bleskama - snedi spoluobcane co mi kopou mi to sami poradili - kdyz narazi na oranzovou, vi ze je to datovka a nedavaj tak moc pozor. kdyz vidi cervenou, tak bacha, jde o zivot, je to elektrika :lol:


na to neco bude :lol:
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Kabel primo do zeme je nesmysl neskutecny, nemuzes nic spojovat, takze to musis protahovat v kuse a i kdyz ten kabel je jakkoli odolnej, debil kopac na nej hodi balvan a proste se to prestrihne. Jedine HDPE a do ni kabel. Je to i levnejsi, kdyz si vezmu HDPE 19kc/m duraline, samsung mikro 48F 22kc/m, ci kolik to je. S tema 100m to neni az tak pravda, nez platit tezky prachy za foukani, tak radsi koupit navijak 300m, namazat a zatahnout. Neni to zadna prdel, ale s tim mikro kabelem to jde.

baz: tak schvalne, jakou mas cenu za 24F a 48F SM mikro kabel? Jinak s tema cervenyma je to dobrej napad :)
0 x
Lukas Kristek

baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod baz » 14 years ago

netreba platit tezky love za foukani. podle slovenskeho navodu si nechas vyrobit foukacku, to vyjde max na litr.
pak staci pujcit kompik a foukas si sam. kdykoli a jakkoli, nezavisle na drahych foukacich firmach. na bezne podminky kolem 1km trasy to v poho staci. do 600m ani netreba mazat, jede to samo.
ma to jedinou nevyhodu - po cca kilometru foukani jsou zniceny obě tesnici gufera /ty kabliky nejsou hladky ale podelne vroubkovany nebo jak to nazvat/, tak musim investovat 16 korun do novych, jinak uz to nefouka tak rychle :P

24f beru optral nebo samsung /belstewart nebo atlantis/ a cena je neco pres 15 za metr. 48f za 24 za metr bez dane. cervena folie s bleskama dve kacky za metr 250m baleni.
znate-li nekdo lepsi ceny za nejaky znackovy kabliky, rad se necham poucit. kupuju mnozstvi jak kdy, ale minimalne kilometr dva naraz.

sem do tohodle threadu se to hodi:
stoji cikan jako obzalovany u soudu a rika:
kopu kopu, naraz vidim kabel. kopnu jeste jednou a zrazu sa peklo otvorilo...
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Ceny mas +/- stejny, to potvrzuje, ze se na tom moc usetrit neda. S tim foukanim to je dobra cesta, ale nevyresi mi to vic kabelu... A davat 2km misto 2 trubek 4 se mi moc nechce, to se prodrazi... Namazu a jedu :)
0 x
Lukas Kristek

baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod baz » 14 years ago

nepochopil jsem te - jak davat 2km 4 trubky misto dvou? proc? vsak se do jedne trubky da fouknout i tou amaterskou foukackou vic kablu, kdyz znas jiste triky :)

protoze mi doslo par dotazu ohledne te amaterske foukacky a neumite hledat, udelam par fotek te potvory, pribalim k tomu navod na vyrobu v autocadu a nekam to upnu.
vytvorim tu na to specialni thread, pac do tohoto se technika nehodi, at to tu nezasiram.
mozna to zvladnu pres vikend, kdyz se mi bude chtit.
a jo, nekecam, fakt to funguje. jen za tento tyden mam fouknuto 1200m :)
ma to ovsem svoje špecifiká, jako hltnost kompresoru a ukonceni kabelu na zacatku, to jsou krizove zalezitosti. nicmene vychytano jest :wink:
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Jsem nad tim ted premyslel a mozna by to slo... Me tak napadlo, ze kdyby se ta chranicka trosku narizla - udelala se drazka, do ktere bych zalozil puvodni kabel, utesnila a pak zase nasadila ta fukacka, tak by to mohlo ficet... Si to necham asi taky udelat kurna :) Nebo jak to resis, pochlub se :)

Tady jsou vykresy te fukacky.
0 x
Lukas Kristek

baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod baz » 14 years ago

dlouho jsem tu nebyl, tak navod na foukacku postuju az tedko

http://www.ispforum.cz/viewtopic.php?f=19&t=5948
0 x