Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jak na převěs s jedním "outdoor" koncem?

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Re: Jak na převěs s jedním "outdoor" koncem?

Příspěvekod baz » 14 years ago

nam na jedne strese taky kuny zraly kabel, ted je tam ve flesce, takove te samonosne trubce a je klid, uz jim to nechutna.
0 x

baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod baz » 14 years ago

na ipmedii se objevil drop kabel s 8 vlakny. neni to sice samsung, ale s ofs taky nejsou problemy.
http://shop.ipmedia.cz/default.asp?cls= ... stiid=1680
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 14 years ago

baz píše:na ipmedii se objevil drop kabel s 8 vlakny. neni to sice samsung, ale s ofs taky nejsou problemy.
http://shop.ipmedia.cz/default.asp?cls= ... stiid=1680


To vypada velice zajimave, uz aby bylo nejake to 12ti vlakno. :wink:

Mira
0 x

Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Kaja » 14 years ago

A kdo je vyrobce toho kabelu? OFA to podle mne neni. Jsou v nem pouze uzita jejich vlakna.
Te delce 130m prevesu prilis neverim. Pri 3mm kabelu mi to prijde moc. Videli jste nekdo oficialni datasheet?
Kaja
0 x

baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod baz » 14 years ago

Ne OFS to nebude, taky jsem to u nich v produktech nenasel. bude to nejaky oem s vlaknama od ofs. to je ale jedno, pokud je to konstrukcne stejny jako samsung drop a ma to tu přízi, která drží v tahu váhu kabelu.
130m s tak tenkym kabelem mi moc neprijde, kdyz se samsungem mam 100m v poho a nevypada, ze by mu to rvalo žíly :D a to i v te silene ledovce, co tedko namrza. je divny, ze treba na satu mam namrazu ledu jak svina a ten kabel je celkem holej, nedrzi to na nem, nebo jen kusama a opadava to. pravdepodobne to bude tim "gumovym" povrchem toho kabliku.
takze vzdalenost nepovazuju za prehnanou ani v tomto pocasi, coz je imo ta nejhorsi varianta, co ten kabel muze zazit. nizky teploty, smrstenej zkracenej na dylku kvuli tepelne roztaznosti. ptaci na nem nikdy nesedi, pac je moc tenkej a oni se neudrzi.
12vlakno bude Miro, uz jsem to tu psal o par postu vys:
dostupnost leden/unor 2010, prumer bude 4,1mm, datasheet jeste nemam.
bude origo samsung, jen malinko tlustsi. a doufam ze bude v bile barve, pac ta je opravdu min videt. krasne je to poznat na baraku, kde je privod a odvod a kazdy jinou barvou, tam je to uplne jasny ze bila barva je lepsi.
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 14 years ago

Podle me by byla nejlepsi barva svetle šeda. U te bile ze mi zda, ze casem trosku zazloutne a uz je to vic videt. Hodne zalezi, proti cemu se na to divate, kdyz je pod mrakem, tak mi prijde vic videt ta bila.
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 14 years ago

Ahoj, uz nekde "roste" 12vlakno optika ala 3mm samsung? :wink:
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 14 years ago

miract píše:Ahoj, uz nekde "roste" 12vlakno optika ala 3mm samsung? :wink:


ee, zatim max 8 vlaken(OEM) ale jen cerny..pak jedine klasickej mikrokabel 5.6mm, ale to neni G.657A :wink:
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 14 years ago

Zacina se oteplovat, jedno sidliste ceka na natazeni. Potrebuju toho cca km. 8 vlaken mozna bude stacit, ale 12 a v nejake svetlejsi barve by bylo lepsi. baz psal leden/unor 2010, je konec unora, tak proto se ptam, nebot na netu jsem zatim nic nenasel.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 14 years ago

miract píše:Zacina se oteplovat, jedno sidliste ceka na natazeni. Potrebuju toho cca km. 8 vlaken mozna bude stacit, ale 12 a v nejake svetlejsi barve by bylo lepsi. baz psal leden/unor 2010, je konec unora, tak proto se ptam, nebot na netu jsem zatim nic nenasel.


jj, bavili jsme se s bazem o tom, jeste neni :? a nejsem si jistej, jestli ta slonova kost bude videt min, nez cernej :-) nam se zatim zda, ze cernej je na tom s neviditelnosti ve vetsich vyskach lip..
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

flatron_sk
Příspěvky: 1
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod flatron_sk » 14 years ago

ako je to s viditelnostou kabla.. je ten svetly kabel vo vzduchu menej vidno ? Nemate niekto foto ako vyzera svetly/cierny kabel zaveseny ? nemam moznost si to pozret na zivo a chcem si to overit pred tym ako nieco objednam
Dakujem
0 x

baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod baz » 14 years ago

mne se zda bilej lepsi, ze je min videt.
to 12 vlakno drop samsung bude nekdy v kvetnu, zpozdily se dodavky samsungu. nekde jsem to tu psal, hledejte :)
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 14 years ago

baz píše:mne se zda bilej lepsi, ze je min videt.
to 12 vlakno drop samsung bude nekdy v kvetnu, zpozdily se dodavky samsungu. nekde jsem to tu psal, hledejte :)


Ctu peclive, ale tato informace mi nejak unikla :wink: Tak budu muset holt pouzit to 8mi vlakno, a v pripade casem vymeni.
0 x

baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod baz » 14 years ago

samsung mel pred koncem roku problem s vykryvanim zakazek, nestihali delat. bylo mi sdeleno, ze se ten 12 drop bude vyrabet v lednu/unoru, k tomu pak potreba pripocist 3 mesice na prepravu lodi, cili realna dostupnost u nas by mela byt nekdy v kvetnu, presnejsi termin nemam.
taky na neho cekam. jak prijde, hned to se subzerem zkusime :)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

http://czfree.net/forum/showthread.php?postid=221783

sem věděl proč nemám kupupovat nosamsung.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků