Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Svarecka

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Svarecka

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Zvazuji, ze bychom koupili svarecku s lamackou. Doted jsme si pujcovali, ale uz je toho celkem dost, tak by se hodila ... Byl by tu nekdo, kdo by mel zajem budto o pujcovani, nebo spis vareni od nas? Ceny by byly rozumny, nechci na tom vydelavat, jde mi jen o to, at se to tady nevali, kdyz to nebudeme pouzivat my, to by byly vyhozeny prachy. Jsem ze severni moravy.
Pripadne by me zajimalo, jake mate cenove predstavy za svar...
0 x
Lukas Kristek

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 14 years ago

s pucovanim by sme se domluvili.. zatim sem mel dva zdroje.. jednu firmu z ostravy ktera pujcovala za 2000 den.. s dph tomu veskera sada s prislusenstvim plna lahvicka IPA, + bizuterka jako ochrany svaru, pripadne druha alternativa varila firma cena za svar cca 300 s dph vcetne ochrany svaru a pigtailu.. take sidlim v moravskych koncinach
0 x

lvacek
Příspěvky: 114
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod lvacek » 14 years ago

Zdravím,
u společnosti wanco se objevila finančně docela zajímavá svářečka. V loni sem prohlásil že až bude stát pod 100 000,- tak jdu do toho. Když odečtu tu lámačku kterou bych asi prodal protože už jednu mám tak sem pod 100 000,-. Sice toho moc nesvaříme, ale ten fiberlook taky není úplně nejlevnější a někteří odborníci tvrdí že ten gel je časovaný problém a jestli fakt začne vysychat tak si budu rvát vlasy že sem to neudělal zrovna pořádně. Problém je v tom že se mi nepodařilo ji nikde vygooglit abych našel nějaké další info od jiné strany než je prodejce. Je mi jasné že vzhledem k ceně se nejedná asi o stroj který má svařit desetitísíce svárů, ale pro moje plány v horizontu několika let by to mohlo stačit. Chtěl bych se zeptat těch kteří už máte v tomto oboru větší zkušenosti co si o té svářečce myslíte případně na co si dát pozor při takovéto nemalé investici. Obchodník z wanco mi nabídl že se na ni mohu samozřejmě přijet podívat, ale je my jasné, že to svářet bude a já na tom moc nic nevymyslím. Prostě se bojím abych nenaletěl na nějakej krám. Věřím tomu že nejsem sám komu tahle nabídka vrtá v hlavě.

http://www.fibershop.cz/svarecka-optickych-vlaken-fiber-arsenal-fa-730
0 x

ondrej
Příspěvky: 1
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod ondrej » 14 years ago

Přeji dobrý den z Fibershopu.cz,

dovolím si zareagovati na Vaše uvedené dotazy a nejasnosti, které většinou provazeji uvedení nového produktu na trh. Svářečka pochází od jednoho z 10 největších světových výrobců svářeček optických vláken. Vzhledem k tomu, že ji uvádíme pod naším brandem (značkou Fiber Arsenal), máme smluvně ustanoveno, že nebudeme tohoto výrobce uvádět. Přesvědčit vás může 24 měsíční záruka a garance dostupnosti náhradních dílů i po ukončení záruční lhůty. Svářečka je koncipována na desetitisíce svárů, pochopitelně je nutnost měnit elektrody. Oproti některým konkurenčním řešením má svářečka vyměnitelnou baterii – pokud si pořídíte náhradní, budete v terénu schopen svařit až 400 vláken bez nutnosti přístupu k elektrické zásuvce. Jednoduchost sváření s FA-730 (jedná se o plný 3D automat) si může každý vyzkoušet u nás na prodejně.

Pozn. co se týše Vámi diskutované ceny - pokud by jste byl ochoten svářečku zaplatit jednorázově, bez využití leasingové akce, můžeme se bavit o ceně zmíněné v příspěvku (leasingovka nás pochopitelně něco stojí). Pod značkou Fiber Arsenal budeme postupně uvádět kvalitní, cenově konkureční aktivní i pasivní prvky, takže se vyplatí sledovat web :). V případě jakýchkoli dotazů budeme rádi, když nás budete kontaktovat: fibershop(at)fibershop(dot)cz

S pozdravem
O. Hanzlík
VanCo.net, s.r.o.
Vratislavova 27
128 00 Praha 2
0 x

judzin
Příspěvky: 55
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod judzin » 14 years ago

Zdravim podle obrazku bych to videl na tohodle vyrobce http://www.tuolima.com/FSM-01B-p-54213.html a ve statech je cena v shopu do cca 4K $ :)
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Taky jsem na to narazil, nasel jsem to asi za 3.500USD.

Nevypada to spatne, ale docela se toho bojim ...
0 x
Lukas Kristek

baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod baz » 14 years ago

taky zacinam uvazovat o koupi svarecky, cena je uz pouzitelna. ale koupit tohle kdyz to nema zadny dobry reference mi prijde jako dost risk :(
vim, ze jsem dost pesimista ohledne novych veci, to je fakt, ale proste se mi nejak nechce verit, ze nekdo dokaze udelat stejnou kvalitu za polovicni cenu fujikury nebo furukawy.
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Presne tak. Kdyz uz svarecku, tak chci mit pohodu. Fujikura, nebo Furukawa to nutne byt nemusi, klidne bych sel do Insiltechu, ale toto fakt nevim ...
0 x
Lukas Kristek

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 14 years ago

Taky jsem uvazoval nad nejakou levnou svareckou (ala Insiltech), ale nakonec jsem vzal Furukawu Fitel S177A. Cena byla asi o 50.000 vyzsi, ale zase je to o necem uplne jinym a tam kde jsem to kupoval, tak jsou autorizovanej servis, tak neni problem zarucni i pozarucni oprava. A musim rict, ta svareska vari uplne sama. :) Ale pokud na tu levnou svarecku da nekdo 2 roky zaruku s tim, ze ma i autorizovanej servis, tak proc ne. To bych mohl mit kazde dva roky novou svarecku. :)
0 x

baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod baz » 14 years ago

s tim si miro nejsem uplne jisty, ze bys mohl chtit kazdy dva roky novou svarecku. myslim ze je rozdil v tom, jak ji koupis, jestli jako firma nebo fyzicka osoba.
kdyz jako fyzicka, kupujes podle obcanskeho zakoniku a pri vymene za novy kus zacina bezet zaruka od zacatku.
kdyz jako firma, pak podle obchodniho zakoniku a zaruka pokracuje a vyprsi po dvou letech, cili na novy vymeneny kus uz mas jen zbytek zaruky z prvnich dvou let.

opravte me jestli se mylim.

taky mi ted nabizeji S177, ale ta cena je proste moc. ilsintech je take plne 3D stredeny na jadro a jen za 150 litru, ale zas myslim pochybna kvalita.
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 14 years ago

No ja to myslel tak, ze ji proste po 2 letech vyhodim a koupid do 100.000,- druhou, nez jednou za X let kupovat jednu na 200.000,- Preci jen za 2 roky ta technika bude zase uplne nekde jinde. Od Ilsintechu jsem byl taky odrazovanej, ale nebyt dobre ceny za Fitel, tak jsem do nej asi sel. Pokud by mi dnes nekdo nabidnul 3D svarecku za 100.000 i s lamackou a 2 letou zarukou, tak bych asi nevahal.
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Ja teda s tim Insiltechem moc zkusenosti nemam, ale mel jsem moznost s tim parkrat varit a nejak jsem nepoznal zadny rozdil, prislo mi to jednoduchosti stejny jako Fujikura (cirka 100 svaru). Kdyz jsem varil s necim na styl toho, o cem se tedy bavi (bylo to jeste bez loga, kdo vi, pod cim se to pak prodalo), tak to prvnich 50 svaru bylo jako ok, ale pak uz jsem zacinal pocitovat ten rozdil... Blbe to natacelo vlakno, furt to errorovalo, svarilo to, napsalo OK a pak podle zaberu ten svar byl uplne k hovnu. Mozna z casti jen subjektivni pocit a nedoladeny FW, nevim, ortel bych nad tim ale urcite jeste nevynasel...
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 14 years ago

Ja byl v utery na skoleni v ProFiberu v Praze a predstavovali tam novou masinu od Fitelu. Cenu jeste pry nemeli, dostali ji jako promo a v porovnani treba s Fujikurou mela od zaklapnuti krytu svar cca za 5 sekund..na coz sem hledel jako puk :shock:
Zkusim zjistit presne to oznaceni.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 14 years ago

Tak to mela asi minimalne 3 picky ne? Me jedine zdrzuje cekani, nez se zapece ochrana a pokud by bylo svareni za 5 vterin, tak teda nevim. :)
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 14 years ago

miract píše:Tak to mela asi minimalne 3 picky ne? Me jedine zdrzuje cekani, nez se zapece ochrana a pokud by bylo svareni za 5 vterin, tak teda nevim. :)


mi rikej, ze nez se Ti zapece ochrana, stihnes pripravit a svarit dalsi vlakno :)
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..