Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Powerline na optiku

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
D.Ryba
Příspěvky: 64
Registrován: 16 years ago

Powerline na optiku

Příspěvekod D.Ryba » 15 years ago

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli náhodou někdo nenarazil na zařízení na principu PowerLine jako je toto: http://www.svethardware.cz/art_doc-A800 ... 262AB.html jen s tím rozdílem, že jedna část by byla udělána pro teplotní rozsah od alespoň od -20°C a bylo připojitelné přímo na optiku. Druhé zařízení už by mohlo vypadat stejně jako to od D-Linku. Reálná přenosová kapacita kolem 100Mbps. Hledám něco takového z důvodu úspory práce, při připojování klientů na FTTx, zařízení s větším teplotním rozsahem by bylo ve sloupku pro připojení elektrické energie pro nemovitost, kterou bych připojoval, tyto sloupky jsou většinou na hranici pozemku, takže by se ušetřila práce při kopání, nenaruší se šlechtěný trávník atd. a druhá část se připojí přímo k počítači, nebo domácímu routeru, ať je to kdekoli v domě, protože každé tohle zařízení potřebuje zásuvku. Podle testů není problém vzdálenost 200m kabeláže.
Zajímají mě samozřejmě i názory na tuto myšlenku pokud se ještě nic takového nevyrábí.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 15 years ago

Myslíš že jsi první koho to napadlo? :) Záleží na kvalitě rozvodů po domě, jedna stará lednička v bytě nebo staré hliníkové rozvody a máš na problémy zaděláno ;) To že ti to v testu na 200m po mědi jede ok, neznamená že to v reálném provozu bude zaručeně fungovat byť na pár metrů. Zatím nepříliš použitelné....
0 x

0taz0
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 0taz0 » 15 years ago

Planuji otestovat zarizeni na chipsetu Defidev / DS2 (nejlepsi co se na technologii PLC do dneska sehnat). V portfoliu maji i repeatry ,takze jsem celkem zvedavej na testy v realu. Podle vseho by to mohlo byt funkcni s realnou rychlosti okolo 10-20Mbps , no uvidime po testech.

Hlavni zastoupeni v CR ma firma takyo.net , kde se to da i za zalohu vypujcit.

Cenove to taky vychazi celkem zajimave...
0 x
Martin Špánek :: Rajhradice.net ::

D.Ryba
Příspěvky: 64
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod D.Ryba » 15 years ago

Leeonek píše:Myslíš že jsi první koho to napadlo? :) Záleží na kvalitě rozvodů po domě, jedna stará lednička v bytě nebo staré hliníkové rozvody a máš na problémy zaděláno ;) To že ti to v testu na 200m po mědi jede ok, neznamená že to v reálném provozu bude zaručeně fungovat byť na pár metrů. Zatím nepříliš použitelné....


Určitě si nemyslím že jsem první koho to napadlo, ale nenašel jsem o tom žádné informace z reálných instalací a vzhledem k tomu že vývoj těchto věcí existuje už přes 30 let, tak už by mohlo být něco funkčního. A pokud by bylo něco funkčního, tak je také důležité, aby se vyrábělo i řešení pro outdorové instalace.
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 15 years ago

O tom jsme už asi přemýšleli všichni, ale výsledky nejsou zrovna nejlepší. Ono 200m jasně, ale tak možná na klubíčku CYKYny... Navíc, když si člověk spočítá ty náklady na to, tak už se asi spíš vyplatí překopak pár metru trávníku...

Ze zkušenosti bych ale doporučil ještě trochu jinou variantu - řešili jsme jednou projekt, kde bylo cca 40 novostaveb baráků. Dvě řady vedle sebe, mezi nima cesta a vetšina lidí už spokojeně zabydlených, takže o výkopu ani slovo. Podle projektu ale do každého baráku vedla metalika, původně určena pro telefonní linku, nikoli ve vlastnictví bublinek. Všechno to ústilo do elektrosloupků u jejich baráků. Natáhli jsme si podél těch elektrosloupků metaliku (prodávál to tuším beldnen- stiněný kabel 24, nebo 48 párů), vyvázali na jejich kabely do baráku a nakonec nechali firmu, aby nám to rozchodila na ústředně, protože na to jsme si netroufli nikdo :) Chtěli tuším 30, nebo 40tis. za repas ústřednu a 15 tis. za práci, což si myslím, že je celkem slušný, navíc tam část zadotovala obec. Propustnost mezi modemem u člověka a strojem za ústřednou byla cca 40Mbps, což je taky krásný... Pokud má někdo zájem, můžu zkusit pohledat kontakt na toho člověka, co to řešil...
0 x
Lukas Kristek

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 15 years ago

http://www.ad-net.com.tw/ Možná by se dalo domluvit ještě tady. Jednou jsem přes ně dělal objednávku a nabízeli mi, že jsou při velkoodběru schopni dodat téměř cokoli. Těžko říct za kolik, ale za ten mail to asi stojí.
0 x
Lukas Kristek