Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

HuaET - jednoduchá správa zákazníku na Huawei OLT

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
Tar
Příspěvky: 36
Registrován: 16 years ago

HuaET - jednoduchá správa zákazníku na Huawei OLT

Příspěvekod Tar » 4 years ago

Protože naše databáze nepodporuje huawei OLT tak jsem si napsal prográmek pro jednoduchou správu zákazníků na OLT. Třeba se vám to někomu bude taky hodit.
Umožňuje přidávání, mazání a zobrazení zákazníků na OLT jedním příkazem. Kdyby byl zájem přidal bych tam i podporu konfigurace ONT bez použití ACS servru.
Ke spuštění potřebuje nainstalovaný Python 3.

Stáhnout
0 x

Uživatelský avatar
k3dt
Příspěvky: 44
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod k3dt » 4 years ago

Imho by byla lepsi volba SNMP nez SSH.. Hlavne u takovy MA5600 je rychlost ssh peklo a cim vic je ONT tim horsi. A kdyz tak zbezne koukam, je to omezeny na pocet ONT? jinak placena licence?
0 x

Tar
Příspěvky: 36
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Tar » 4 years ago

To asi ano, ale pro správu pár desítek/stovek zákazníků stačí i tohle. Na OLT kde je 80 zákazníků je přidání nového otázkou několika sekund. Když má někdo tisíce zákazníků tak má správu OLT určitě integrovanou ve svém systému.
Na vyzkoušení poskytnu licenci zdarma. Jinak placený. Přece jen jsem s tím strávil docela dost času, tak bych měl rád aspoň na to kafe co jsem u toho vypil :)
0 x