Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

GPON a úroveň signálu

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Re: GPON a úroveň signálu

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Souhlas z předchozích dvou příspěvků dle mě vyplývá, že může být různá úroveň splitrování. Jak OLT rozezná jestli si něco hůř svařil, nebo jsi tam dal splitr.

Asi jsem to nestihl včas. Tak jinak souhlas s rsaf.
Naposledy upravil(a) helapc dne 29 Nov 2019 23:17, celkem upraveno 1 x.
0 x

miso7711
Příspěvky: 70
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod miso7711 » 4 years ago

rsaf píše:
DRakgon píše:
miso7711 píše:-6dBm je len jeden splitter zrejme 1x8. Nemozes pod jednym pon portom pripajat klientov roznym splitrovacim pomerom...

To se vždy musí dodržet stejný poměr splitrů? Jako že když mám 1:8 a za ním 1:16 tak za tím 1:8 musí být na všech 8 OUTech 1:16? To do některého OUTu té 8 nemůžu nacpat přímo klienta?

Hlavně je blbost na jedné straně šetřit kapacitou OLTčka a zbytečně dělat split 1:128 (1:64 odpustí více chyb) a na druhé straně "upálit" výkon pro 16 klientů na jednoho.

ak mam byt, kde mám 20 bytových jednotiek. Urcite nemusim davat 1x64 splitter, pouzijem 1x32. Ale ak sa bavime o lokalite kde neviete co bude zajtra, vyvediem si rovno priamo vlákna do ODN pri OLT
0 x

miso7711
Příspěvky: 70
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod miso7711 » 4 years ago

helapc píše:Souhlas z předchozích dvou příspěvků dle mě vyplývá, že může být různá úroveň splitrování. Jak OLT rozezná jestli si něco hůř svařil, nebo jsi tam dal splitr.

nepisem ze nemoze byt,"moze" avsak nie vacsi ako je 10dBm medzi ont
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

miso7711 píše:
helapc píše:Souhlas z předchozích dvou příspěvků dle mě vyplývá, že může být různá úroveň splitrování. Jak OLT rozezná jestli si něco hůř svařil, nebo jsi tam dal splitr.

nepisem ze nemoze byt,"moze" avsak nie vacsi ako je 10dBm medzi ont


miso7711 píše:dokumentácia jasne hovorí, že nesmie byt rozny splitrovaci pomer na pon porte


;-)
1 x

miso7711
Příspěvky: 70
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod miso7711 » 4 years ago

myslel som rozdiel vykonu, diki. Pastnem tu presne co som myslel..
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

0 x

DRakgon
Příspěvky: 90
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DRakgon » 4 years ago

Moc děkuji za informace! Všude máme vcelku sjednocený splitrovací poměr, ale máme tam cca 3 klienty, kvůli kterým se mi nechtěl obsazovat další port, a tak asi použiju ten útlumový článek, ať sjednotím ty rozdíly do 10dB.
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Proč další port? Máš tam splitter 1:8 s volnými vývody pro tři klienty. Dej vedle toho druhý splitter 1:8, na tom prvním si ušetříš porty a přímo v místě můžeš těch lidí připojit klidně 8.
2 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

Nevím, co jsme zatím vařili, tak se dostáváme na nominální hodnoty očekávané výpočtem. Pokud to nesedí pustíme na to reflektometr a ztišťujem, kde se to štosuje.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz