Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

kompresor na zafukování do 200m

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Re: kompresor na zafukování do 200m

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

U té WKF 9 píšou až 12bar. Z výroby je to nastavené asi na 9 a prozatím jsme neměli potřebu s tím hýbat. Foukáme s tím jen 3mm kabely, foukačkou z CO posuvu. do trubiček 10/5.5 jsou nejdelší vzdálenosti tak 150m, na delších páteřních máme 14/10 a té jsem nafoukal 550m bez zaváhání. Jede na o i 45mm Grundomat.
Dlouhodobý záměr je, že bude kompresor víceméně napevno v autě vč. vyvedeného výfuku, navijáku hadice a pevné odvíječky s kabelem tak, aby vybalování/balení nezabralo víc jak 5 min. Vše vytahat z auta, nanosit někde ke klientovi a zase to uklidit je klidně hodina, což je při dnešní ceně práce sakra znát.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

souhlas... zatim nemame takove auto, ale tohle je idealni stav.
0 x

pidda
Příspěvky: 30
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pidda » 4 years ago

Pokud to nekdo dotahnete do konce, tak by to stalo za fotecku :-) myslim, ze to oceni vice lidi, kteří to delaji kazdy den :-)
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Mi ty MT vsechny (kde je predpoklad ze se pripoji) zafoukneme nez je odbocime ke klientum. Pak se kope u klienta a primo se zapojuje nebo to pocka u zdi. Staci jeden technik, ktery to provrta, svari a aktivuje.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

To mi třeba nepřipadá úplně rozumné. V době výstavby v ulici je u nás nemalá část lidí, kde není úplně jisté kdy a kudy se to bude dělat dovnitř, jaký kus se bude tahat ještě uvnitř (aby to nekončilo někde u podlahy v garáži...), takže bych měl strach, že to budu mít krátké, nebo zbytečně dlouhé, případně že kabel poškodím když ho budu prostrkovat přes stěnu.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Ty udelas ulici za jedno dopoledne?
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

To jsem někde napsal?
Podle mě byl mikrokabel vymyšlený tak, aby se zafoukl do celé trasy z bodu A do bodu B. Je příliš zranitelný na to, aby visel smotaný přivázaný k trubce co trčí ze země, nehledě na to, že pak do té trubky nejspíše bude pršet... Někde protahovat a prostrkovat třeba jen 10m kabelu přes stěnu nebo do dodělané trubky je práce navíc. Práce, kterou mohl za mě udělat vzduch a foukačka. Foukali jsme třeba 130m trasu - 100m v zemi, 30m přes dům a kus půdy, spousta zatáček na cestě. Foukali jsme to celé najednou od rozvaděče.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Tak my jsme zafukovali s 8bar a 300l/min 350m 1.7 do 7/4 a taky se to tam dosoukalo, ale s tím 10bar to byla jiná rychlost a s 15bar to už snad musí letět, to bych rád viděl alespoň na videu. Ono zafouknout 4mm kabel do 12/8 dokáže na 300m zafouknout fakt každej, na tom není nic k chlubení. Jakou zemní šachtu dáváte za 350kč? Nejlevnější jsem viděl tak za 1000Kč. Další věc u zemní šachty je aby to mělo alespoň nějaký zámek a pak šel v zimě otevřít.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Rsaf tobě bych určitě nechtěl radit, tohle byla rada pro ty co řešej jak udělat přípojku v jednom člověku.
Při výstavbě musíš u těch lidí zazvonit minimálně den předem a říct jim, co se bude dít. Případně se domluvit, že je nějak omezíš ve vjezdu, když to nejde protlačit.
Při té příležitosti se domluvíš kde chtěj vybočit přípojku a už tak nějak víš jestli s nimi máš počítat.
Uděláš páteř kdo je doma tam mu to dokopeš i k baráku, roztaháš MT a uděláš rozvaděče. Pak najedeš s velkým kompresorem a zafoukáš vše co předpokládáš, že připojíš. Nehledě na to jestli to je, nebo není dokopaný.
Pak si domluvíš přípojky a chodíš dům od domu, klidně v jednom.
Výhody:
+Rychlost
+Jen jednou jsem přímo u zákazníka a po mém odchodu mu to funguje.

Nevýhody:
-Musím dělat velké rezervi MT i kabelu
-Občas něco neodhadnu a kabel se nevyužije, nebo naopak musím solo dofukovat.

PS. Pokud nechám několik týdnů kabel v MT před plotem, nic se nestane. Několik roků je už problém.
Prostrčit MT zdí je stejné pokud v ní je, nebo není kabel. Samozřejmě že kabel čouhající z MT se zlomí.
Naposledy upravil(a) helapc dne 11 Nov 2019 21:28, celkem upraveno 2 x.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Dagus:
Za 350,- jsou to malé komory původně na uzávěr vody, zajišťují se jen vruty. Zemní komoru se zámkem jsem ještě neviděl. Netvrdím, že neexistuje.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Ano, malé šachty pro zavlažovací kohouty umístěny vždy někde v zeleném, u sloupu apod... Pro těch 8-12 lidí bohatě stačí. Do toho malou opt. spojku.

Zámek neřešte, je to zbytečtné.

Má to klasika šroub na křižák. To si můžeš dát třeba nějaký trojúhelník apod nějaký atyp třeba.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Zámkem myslím alespoň něco co zaaretuje víko. Typicky čtverec, trojúhelník nebo seřízlej kruh jako má ČEZ. Prostě aby to víko neukradl vožralej, nebo neodskakovalo při hrabání sněhu. Prosím odkaz na tu krabici, nikde v našem kraji jsem na vodu nic takového neviděl. Díky.
0 x


dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Ok 650Kč, kde na to chodíš za 350? Jinak zajímavej typ na šachtu za takové peníze. Je vidět že to už děláte dlouho a máte cestičky možností vyšlapané o kilometry dál než běžný smrtelník.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

dagus píše:Ok 650Kč, kde na to chodíš za 350? Jinak zajímavej typ na šachtu za takové peníze. Je vidět že to už děláte dlouho a máte cestičky možností vyšlapané o kilometry dál než běžný smrtelník.


Máme slevu...

ano, hodiny a hodiny a vecery vymysleni a hledani nejlepsi cesty za co nejmensi penize....
0 x