Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Umístění FTTx na podpěrné body elektrického vedení

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
Foxmen01
Příspěvky: 5
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: Umístění FTTx na podpěrné body elektrického vedení

Příspěvekod Foxmen01 » 4 years ago

Pokud bude potřeba územko, tak se jedná o liniovou stavbu a to by nemuselo být až tak složité (samozřejmě hodně závisí na stavebním úřadu).

Ale k věci.

Řešil jste to někdo s ČEZ D a dořešil do konce?

Vedle ve městě se optiky dropem staví ve velkém, ale vždy se jedná o drop mezi domy (jelikož sloupy tam nejsou) a jistě vím, že žádné povolení nikdo neřešil.

Pokud jsou sloupy elektrického vedení, tak se domnívám, že je potřeba je využít a v rámci snížení nákladů na realizaci vysokorychlostního internetu nemají páku jak mě nutit kopat.

Ale možná se mýlím a proto hledám radu u úspěšných žadatelů o využití sloupů elektrického vedení.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

A co z toho je opravdu legálně? Co z toho je na podpěrách distributora? Ve větších městech to často visí na lampách VO nebo na trolejovém vedení (takže majetek města). Často ta síť nějak spadá pod město (kamery, propojení budov...) anebo to prostě někomu nějak před lety dovolili. Kde není žalobce není soudce (nikomu to tam nevadí a nepřekáží).... A pokud už to někomu překáží tak se spustí "řízení o odstranění stavby" kde se za 3 roky rozhodne, že se to do 3 let má přeložit do země... a za 3 roky se na to zapomene.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Podal jsem 3x oficiální žádost (poslední loni) a bylo mi odpovězeno, že pro komerční účely tam nic nechtěj.

Vím o jedné stavbě kde to je legálně. Papírování trvalo dva roky a musela se hodně přimlouvat obec, když už to skoro bylo, tak borec z ČEZu řekl jen přes moji mrtvolu. Vše znovu od začátku včetně vyjadřovaček, které propadly, trvalo už jen rok.
0 x


Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 4 years ago

Umístění optických kabelů pro šíření internetu apod. na sloupy se nepovoluje
S pozdravem/with kind regards,
Regionální správa VN, NN Nové Město/Regional Management of HV and LV Network Nové Město
RSS Nové Město na Moravě
T +420-566 65-57-15
F +420-566 65-57-80
padaji z nich stake stejna hovna... Brnensko. A muzes jim psat do aleluja, ze o 3 obce dal maj v obci dropy na vsech sloupech co jich tam jen je...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

pcwifi píše:Umístění optických kabelů pro šíření internetu apod. na sloupy se nepovoluje
S pozdravem/with kind regards,
Regionální správa VN, NN ...


Každej ouřada se snaží s náma vyj**at. Se mnou naposled ČTÚ, a až právníci je donutili začít se záležitostí opravdu poctivě zabývat, a začít dělat svoji práci pořádně.
A předposledně paní "správcová" velkého továrního areálu, která nechtěla povolit pronájem části střechy, protože "za těch pár šupů mi nestojí za to se zvednout od stolu". No tak jsem poslal mejla majitelům, a hned se začaly dít věci. Přece jen pro ně jsou to peníze "za nic".

Takže být tebou, zkusím to rovnou někde "vejš". Samozřejmostí je mít svoji žádost dobře zpracovanou, podloženou odkazy na vyhlášky apod.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

svestka píše:A předposledně paní "správcová" velkého továrního areálu, která nechtěla povolit pronájem části střechy, protože "za těch pár šupů mi nestojí za to se zvednout od stolu". No tak jsem poslal mejla majitelům, a hned se začaly dít věci. Přece jen pro ně jsou to peníze "za nic".

Je to o jednotlivcích - někdo si v rámci své práce nechce přidělávat problémy, někdo ochotně pomůže. Majitelé jsou občas vstřícnější protože chtějí mít dobré vztahy se sousedy.
Máme taky site na jednom podniku. Spotřebu energie (pár wattů) odmítli řešit protože "to co vy propálíte za rok mi tady svářeč propálí na jedné elektrodě", když nemohli najít klíče tak nám ochotně půjčil ukrajince s pákovkama, vždy vše s úsměvem. Na daný bod je připojená lokalita, kde bydlí i dost jeho zaměstnanců...
Ve stejném areálu jsme ovšem narazili na jiného, kterému nechtěl naší optiku průvěsem na jeho budovu (a dále po plášti budovy) a jako výmluvu poslal vyjádření svého revizáka, kterému vadilo, že náš kabel bude mimo ochranný prostor hromosvodu a tudíž při úderu blesku může být (náš) kabel poškozen. Nebyla s nimi řeč.


svestka píše:
Takže být tebou, zkusím to rovnou někde "vejš". Samozřejmostí je mít svoji žádost dobře zpracovanou, podloženou odkazy na vyhlášky apod.

Na to je JIM https://www.ctu.cz/jim-jednotne-informacni-misto
Ovšem podle počtu rozhodutí a "souborů minimálních údajů" které tam evidují tahle věc moc nefunguje (a nebo se to ještě nestihlo, termíny jsou dlouhé).
1 x