Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Optika-zvědavec:-)

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
tulo
Příspěvky: 109
Registrován: 16 years ago

Re: Optika-zvědavec:-)

Příspěvekod tulo » 4 years ago

Gemb píše:Chlapci, od toho sú predsa školenia. V TT môžete ísť na školenie optiky bud od základov alebo od istého stupňa a jedna sa aj o teóriu aj praktické vyskúšanie v profiber. Taktiež sa dá dozvedieť ako to robia veľké firmy ako Orange ci telekom. Len si to treba zaplatiť. Na kukať k niekomu do rozvádzačov... Proste malo kto ukáže svoje know how ktoré si budoval. Presne na toto je školenie.
Mne to v celku bodlo keď som si po rokoch oprasil zváranie, ukladanie do kaziet, micos rozvádzačov atď.


Profiber je dobra volba. Cca 3 mesiace dozadu som tam bol na dva dni a nebol to strateny cas. Za mna spokojnost.
1 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

arrabbella píše:
Peyrak píše:Blešno u HK, zpočátku to vypadalo slibně, vše učesané, oku lahodící, postupným zvyšováním množství připojených už to vypadá příšerně.

Koukám je to pěkně vidět i na mapy.cz panorama. Černý dropy, bílý dropy, hrncovky na lampách, tukabel, tukabel :-)
Jako mají v zemi NN i VO a pak si tam navěší tohle :-D


Tak současné řešení mělo být dočasný a pak jít dolů. Ale nějak tam zůstalo na "jeden furt" :D

Jsem zvědavej až dodělají obecní rozvody optiky v zemi. To pak bude o něčem jiným.
0 x

Pteyl
Příspěvky: 1
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod Pteyl » 4 years ago

Krásná lokalita je i Jablonec nad Nisou, tam to je jako u pavoučka Štěstíčka :-), pomalu konkurence elektrických rozvodů v Bangladéši. Tam snad není lampa na které by nebyl navěšený kabel :-).
Příklad https://mapy.cz/zakladni?x=15.1575141&y ... tch=-0.301
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

vojtasan píše:Takže mě asi čeká cesta na Slovensko:-)..v Čechách někdo převěsy nemá?Mám na mysli např.převěs přes silnici,mezi domy,přes potok atd..

Nějaký ten závěs najde v síti skoro každý, čas od času je nějaký i víceméně legální ;-) Je ale problém to někomu ukazovat - ze země se můžeš podívat sám a že bych chtěl ztratit den času lezením po všelijakých dírách, abych někomu něco ukázal... se říct nedá. Pokud se alespoň trošku umíš chopit vercajku, dalo by se uvažovat třeba o týdenní neplacené stáži.
0 x

marvoun
Příspěvky: 86
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod marvoun » 4 years ago

rsaf píše:Pokud se alespoň trošku umíš chopit vercajku, dalo by se uvažovat třeba o týdenní neplacené stáži.
Pokuď se umí chopit vercajku, tak je elementární slušností mu za odvedenou práci taky nějakou tu kačku dát. A ne si zlepšovat ekonomické výsledky svého telekomu tím, že se lidem za práci nezaplatí.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Pokud bude odvedená práce ve větší hodnotě, než čas, který mi to sežere tak proč ne.
Brigádníky na podávání vercajku a jinou "špinavou práci mám". Pokud by ten člověk chtěl reálně něco vidět, budu muset práce naplánovat tak, aby bylo co vidět, musím ho nechat třeba občas i na něco sáhnout. Tolik kolik mi pomůže mě zároveň zdrží. Nevím, proč bych měl někomu předat nějaké zkušenosti a skončit v mínusu. U člověka, se kterým bych spolupracoval dlouhodobě by to byla jiná písnička.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

mjoula píše:
rsaf píše:Pokud se alespoň trošku umíš chopit vercajku, dalo by se uvažovat třeba o týdenní neplacené stáži.
Pokuď se umí chopit vercajku, tak je elementární slušností mu za odvedenou práci taky nějakou tu kačku dát. A ne si zlepšovat ekonomické výsledky svého telekomu tím, že se lidem za práci nezaplatí.


Co mám zkušenosti, tak při "stáži" na pár dní dotyčnému téměř v ničem nepomůže - do systému ho pustit nelze a z optiky neumí nic, takže bude jen koukat, maximálně něco podá a jen občas doopravdy pomůže.

Osobně, kdybych měl mít někoho s sebou a zaplatit mu, tak rozhodně ne někoho cizího, komu nemůžu věřit a který odejde dřív, než mi bude doopravdy k užitku.
1 x

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 4 years ago

Chlapi...na školení jsem samozřejmě byl..trochu to upřesnim..jde mi o detaily,které žádné školení nenaučí..např.mám klienta,který si prostě na pozemku hrabat nebude.Tak ho chci připojit z lampy..tedy,jak na tu lampu vyject kabelem..z venku,nebo vnitřkem lampy...jak u něj ze střechy do baráku..Další,jak přes potok..protlak nejde,na stromy to fakt věšet nebudu....Další má zas problém,že sloupkový rozvaděč mu vadí kvůli sekání,že by ho musel objíždět,takže co...menší rozvaděč,nebo zemní komoru...Každý má určitě v síti nějakou takovouhle perličku,nějaké atypické řešení a třeba by se chtěl pochlubit,jak to zvládl...Mám malou síť,která na uživení není,optiku stavím za své peníze a sám..úřady jsem si vylítal..sám bagruju,pak si sám položim MT,zafouknu..dělám to ve volnu..Chtěl jsem,abych nemusel znova vymýšlet kolo.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

vyject venkem... podivej se jak se vyjizdi s elektrikou ze zemi... tak uplne stejne.
Na baraku konzole, na konzoli kotva na kabel, pak chranickou od kridle po zasuvku doma. Treba bilou 7/5,5
Potok, bud lavka, nebo sloupy.
Kdyz ne sloupek tak zemni komoru, do komory optickou spojku
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

To jsou takové specifické pasti. Můžu ti ukázat deset mých, u 5ti z nich bych to třeba už dnes vyřešil lépe, řešení ale nebude pasovat na tu tvou past ;-)
U kovové lampy VO spíše vnitřkem, ovšem je to drbačka, protože se musí vrtat díra nahoře a řešit, jak se dostat přes patku do země... Na betonovém sloupě nějaká UV stabilní trubka a BANDIMEX, občas to děláme i UV stabilní mikrotrubičkou a překrýváme ji takovým tím plechovým pozinkovaným žlábkem na vyztužení vodovodních PPR trubek (už pár let venku a v pohodě).
Obecně všechny závěsy uzavřené (oko, třmen) - žádné otevřené háky. Kabel je lehký a ve větru by to taky mohlo z těch háků vyskákat.
Na zemní komory má MICOS pěkná instruktážní videa.
1 x

radektfm
Příspěvky: 21
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod radektfm » 4 years ago

Pteyl píše:Krásná lokalita je i Jablonec nad Nisou, tam to je jako u pavoučka Štěstíčka :-), pomalu konkurence elektrických rozvodů v Bangladéši. Tam snad není lampa na které by nebyl navěšený kabel :-).
Příklad https://mapy.cz/zakladni?x=15.1575141&y ... tch=-0.301


Hele tak tohle je ve Frýdku po celém městě :) Chvíli mi to vadilo, ale teď už jsem si zvykl a vím, že bez těchle průvěsu by tu doposud bylo tak 5mbit wifi nebo podělané dsl.
0 x