Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Optika-zvědavec:-)

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Optika-zvědavec:-)

Příspěvekod vojtasan » 4 years ago

Zdar přátelé,
Zeptám se rovnou,nevzal by mě někdo s optikou na čumendu?Jeden den,chtěl bych se podívat do rozvaděčů,na převěsy(pokud někdo má).Zajel bych kamkoliv.

Dík za případnou nabídku.
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

převěsy? kup si lístek na vlak a tradá na slovensko :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

emel
Příspěvky: 82
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod emel » 4 years ago

No, myslim, ze takych zvedavcov by bolo viac... pokial by niekto na Slovensku robil nieco v okoli BA, SC, TT, napriklad zvaranie, konektorovanie, zafukovanie , osadzovanie optickej vane a pod, tiez by som sa rad na to pozrel, aaky by to dotycnemu nevadilo...
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Chlapci, od toho sú predsa školenia. V TT môžete ísť na školenie optiky bud od základov alebo od istého stupňa a jedna sa aj o teóriu aj praktické vyskúšanie v profiber. Taktiež sa dá dozvedieť ako to robia veľké firmy ako Orange ci telekom. Len si to treba zaplatiť. Na kukať k niekomu do rozvádzačov... Proste malo kto ukáže svoje know how ktoré si budoval. Presne na toto je školenie.
Mne to v celku bodlo keď som si po rokoch oprasil zváranie, ukladanie do kaziet, micos rozvádzačov atď.
2 x

tessicz
Příspěvky: 5
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod tessicz » 4 years ago

Pokud se chceš podívat na optiku postavenou na převěsech tak se zajeď podívat do Štěchovic. Tam je toho plno hlavně v části směrem k přehradě....
0 x

emel
Příspěvky: 82
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod emel » 4 years ago

Gemb píše:Chlapci, od toho sú predsa školenia. V TT môžete ísť na školenie optiky bud od základov alebo od istého stupňa a jedna sa aj o teóriu aj praktické vyskúšanie v profiber. Taktiež sa dá dozvedieť ako to robia veľké firmy ako Orange ci telekom. Len si to treba zaplatiť. Na kukať k niekomu do rozvádzačov... Proste malo kto ukáže svoje know how ktoré si budoval. Presne na toto je školenie.
Mne to v celku bodlo keď som si po rokoch oprasil zváranie, ukladanie do kaziet, micos rozvádzačov atď.


Pokial si ISP, tak ano, naklady na to skolenie sa ti vratia, kedze to bude tvoj kazdodenny chlebik. No pokial si len nadsenec tak ako ja, ktory to nema ako zamestnanie, ale len ako hobby, potom je nejake oficialne skolenie zbytocne...
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Ked chces vidiet dropy ktore su rozumne a esteticky spravene tak skus sa pozriet do niektorych dedin na madaroch (Velky Grob, Puste ulany atd..) tam ta optika ale nieje sukromnej firmy ale patri obci. Su do toho pripojene domy, kamery...maju tam kombinovany kabel s dvojlinkou takze niekde je aj rozhlas na to pripojeny resp tlampače a tak. O nicom inom rozumne spravenom neviem. Potom viem iba o hnoji a ten je na vela miestach :D
Pokial chces vidiet ako to vyzera od velkeho operatora (telekom) staci ti pozriet dediny v okoli TT. (selpice, bohdanovce, sucha nad parnou, kosolna atd) Tam sa s tym telekom ne*ebe. V suchej nad parnou smer priehrada je dropov tolko, ze snad uz ani bezna dodavka tade neprejde :D Kosolna koniec dediny tiez riadne pavuciny vramci par mesiacov pribudli. Spoznas to podla toho, ze po starych drevenych stlpoch idu biele dropy a fish kotvy. Povodne dvojlinky na telefony tam zostali tiez :D
1 x

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 4 years ago

Takže mě asi čeká cesta na Slovensko:-)..v Čechách někdo převěsy nemá?Mám na mysli např.převěs přes silnici,mezi domy,přes potok atd..
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Má, ale asi není čím se chlubit :)
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Nevím odkud jsi, ale vem přítulku/manželku a udělejte si výlet do Mariánských Lázní. Kluci z TaNETu tam mají slušné množství převěsů, dokonce i mezi trolejemi. Třeba by ti i ukázali co a jak. Co jsem tak študoval, tak většina z toho je moc pěkně udělaná.

Teď když o tom přemýšlím, tak manželku nech doma aby nebyla nasraná, že čučíš jenom po kabelech ;-)
3 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 4 years ago

Blešno u HK, zpočátku to vypadalo slibně, vše učesané, oku lahodící, postupným zvyšováním množství připojených už to vypadá příšerně.
2 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

Jo tam je to ukázkové .... strašné opticky.
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 4 years ago

vojtasan píše:Takže mě asi čeká cesta na Slovensko:-)..v Čechách někdo převěsy nemá?Mám na mysli např.převěs přes silnici,mezi domy,přes potok atd..

Projeď si třeba Frýdek-Místek, převěsy všeho druhu včetně čtyřproudé cesty, vedení po lampách, mezi RD.
1 x

arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod arrabbella » 4 years ago

Peyrak píše:Blešno u HK, zpočátku to vypadalo slibně, vše učesané, oku lahodící, postupným zvyšováním množství připojených už to vypadá příšerně.

Koukám je to pěkně vidět i na mapy.cz panorama. Černý dropy, bílý dropy, hrncovky na lampách, tukabel, tukabel :-)
Jako mají v zemi NN i VO a pak si tam navěší tohle :-D
0 x

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 4 years ago

Bešno...no docela brutus..to asi nechci..
0 x