Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Kreslení do katastrální ortofoto dle souřadnic -> výstup DGN bodů v souřadnicích

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Kreslení do katastrální ortofoto dle souřadnic -> výstup DGN bodů v souřadnicích

Příspěvekod basty » 4 years ago

Zdravím,

existuje nějaký nástroj, kde je možné mít podklad katastrálku z WMS serveru CUZK, nebo když mám digitální katastrálku obce, tak zakreslit ručně do něj trasu vedení? Aby pak mohl být výstup bodů dle souřadnic, se kterým se pak dá pracovat, zanést do GIS apod...
Vím, že to nění přesné, ale o to mi primárně pro moje účely nejde.

Jedná se mi to, vyrobit si takto trasu jakoby byl výstup z GPSky od geodeta.

Děkuji
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Nakreslit to v GISu (třeba qgis) a uložit v potřebném formátu?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Jo ten jsem objevil a zkouším to. Sice při vytvoření vektorové mapy podle návodu to píše chybu o zápisu ale to bude asi jenom blbost. Uvidíme jak to půjde dál.
0 x

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 4 years ago

Microstation
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

To je téměř ideální nástroj. Jak pro projekci, tak pro evidenci... Až na tu cenovku :-)
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Už jsem zprovoznil ten QGIS, pro mé potřeby funguje velmi dobře.
0 x

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 4 years ago

musím se na ten QGIS po x letech zase podívat, dříve to mělo své specifika a rezervy.
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Nedokazu rict, aktualne chci jen podkladove mapy wmska + nahrat do nej treba katastralku, site apod. pak potrebuju vrstvy abych mohl mit treba v projektu v solo vrstve boxy, pripojky, trasy apod... Nakresleni cary a bodu jde, exportnout to do dxf by melo vsem stacit. Souradnice JSTK taky umi, mereni taky, je to cz a ovladani taky celkem jednoduche. Za me je to paradni nastroj. A je zadarmo. Na profi kresleni jako microstationu to asi nema, ale to nepotrebuji.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Ono to má více možností a chce si to najít způsob práce. V Microstationu to třeba dělám nějak takhle:
- mám "hlavní výkres" do kterého mám připojeny jako reference různé zdroje dat (katastr, ortofoto, klasickou mapu, územní plány, mapy záplavových území, poddolování...). Mám tam jako reference i vyjadřovačky od ostatních provozovatelů sítí
- od provozovatelů sítí se snažím vždy získat vektorová data (s INOGY je to pruda), od každého správce si ta data upravuji a postupně spojuji do jednoho souboru (hlavně to "přebarvuji" abych např. vše od CETINu měl fialově, vodu světlemodře, plyn žlutě...). O data žádám vždycky s nějaký přesahem, takže mi tak postupně vzniká mapa kde co je.
- hotové sítě držím přímo v hlavním výkrese ve více vrstvách. Do vrstev rozlišuji i co máme "přibližně" a co máme zaměřené.
- při projektování dělám pro projekt nový soubor a ten "hlavní výkres" do něj připojuji jako referenci - vidím tam tedy naše i cizí sítě a nedělám si v hlavním výkrese bordel milionem dalších vrstev, výkresových pohledů apod. Do hlavního výkresu to buďto zkopíruji/překreslím/naimportuji do geodeta až je akce hotová.
1 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

jasny, defakto to delam podobne..
0 x