Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UFiber

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
Uživatelský avatar
UBNT-Vlad
Příspěvky: 55
Registrován: 8 years ago

Re: UFiber

Příspěvekod UBNT-Vlad » 4 years ago

Profily jsme nahradili možností změny konfigurace více ONU najednou - není tedy nutné jít do každého ONU a upravovat konfiguraci.
0 x

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod JirkaK » 4 years ago

Podle mne je zasadni aby to ridilo OLTcko, ktere prideluje "timesloty" pro komunkaci jednotlivych ONU. A k tomu byly profily idealni (obbodne jako na dospelejsich OLTckach).
JCltm píše:
JirkaK píše:Profil je idelani treba pro pouziti shapingu primo na OLT

Ono na GPON je lepší QoS než shaping ;)
0 x

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod JirkaK » 4 years ago

To sice ano, ale ma to 2 problemy.

1. Pri uvodnim prideleni parametru (prvni prihlaseni ONU) neni mozne vybrat z nejakeho predpripraveneho profilu, ale musim vse znovu naklikat.
Samozrejme je tam default profil, ale ja potrebuji mit treba 5 odlisnych vzorovych profilu (podle rezimu nebo rychlosti).
Tzn pomohla by treba alespon definice vice predpripravenych profilu, ktere pujde uplatnit na novou ONU.

2. Kdyz budu chtit u nekolika ONU zmenit konfiguraci (napr rychlosti), musim je oznacit (tzn rucne po jedne odklikat ty u kterych to chci provest).
Kdyby je slo alespon radit do skupin a pote vyfiltrovat celou skupinu, oznacit vsechna ONU v te skupine, a jim udelat spolecnou zmenu.

Co Vas vedlo ke zruseni profilu? Je to osvedcena metoda pro spravu ONU u vetsiny konkurencnich OLT.
Profil urcuje vetsinu spolecnych vlastnosti a ke konkretni ONU lze priradit jen individulani odlisnosti.

A co Vas vedlo k "schovani" SystemLogMonitoru?

UBNT-Vlad píše:Profily jsme nahradili možností změny konfigurace více ONU najednou - není tedy nutné jít do každého ONU a upravovat konfiguraci.

K.
1 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Souhlasím. Odklikávat desítky záznamů kvůli hromadné změně, místo změny jednoho profilu (který může znamenat třeba i tarif zákazníka) je dost velký krok mimo. Hloupost.

A v changelogu jsem to neobjevil.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

bohužel, tyhle profily mě moc nezajímaly a přijde mi to zbytečný. Co user, to profil když budeme počítat že má ONU s wifi. Pak systém profilů ztrácí smysl když jeden profil = jedno ONU. Já jsem za tohle řešení rád.

Nezajímá mě nastavování čehokoliv v OLT. Pro nás je důležitý zapojit ONU do sítě a ono to jede. Nechodí se do rozhraní pro nastavení. K čemu to je když se to nedá změnit externě? Jak náš IS může změnit zákazníkovu rychlost? nijak. Musí přijít cvičená opice a přenastavit OLT. To je nepřijatelný.

Nechováme se k tomu nijak jinak než k wifi přípojce takže za ONU a před OLT je stejně mikrotik kterej to všechno šéfuje. U-Fiber je pro nás pouze L2 síť od který chceme pouze přenos dat mezi mikrotiky a to plní zatím na výbornou a nový GUI má konečně nějaký smysl a zdá se že v něm konečně vše funguje.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků