Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UFiber

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

UFiber

Příspěvekod kdavid » 4 years ago

Pánové,

má smysl jít do UFiber OLT platformy?

Ano, nebo radeji HUA?

Dekuji za kazdy nazor.

dave
0 x
David Kratochvil

edusko
Příspěvky: 130
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod edusko » 4 years ago

Hua dore ale mame aj dva cinske uplinky a absolutna spokojnost
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Mám UBNT výrobky oblíbené, ale GPON jedu na Huawei.
Cena i kvalita je lepší.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 4 years ago

Pokud chceš GPON rozjet ve velkém, tak Huawei. Cena ONT a dalších lepší a je to celkově dospělé telco řešení.

Pokud to budou relativně nevelké ostrůvky (vesnice a městečka) a nyní máš bezdrátovou síť na UBNT, tak jdi do UFiber, zvláště pokud optiku ještě neděláš. Není to tak dospělé jako Hua a ONT jsou dražší, ale výrazně jednodušší do začátku a bezproblémově zapojené do UNMS, takže můžeš mít celou síť pod jednou správou.
2 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

Taky jsme se tím prokousávali. Nakonec vyhrálo řešení od již zmíněném Uplinku, který má už poměrně vydařené SNMP, má Web rozhraní pro základní analytiku a správu, posílání trapů, 2xSFP+ a 8 portový pizza box v 1U" výjde i s SFP na 32Kkč, spotřeba je rovněž velmi přijatelná. Používáme ONU a ONT od Hua a zatím to jede jak má. S poslední verzí FW už nedělaj problémy ani revize HS8546V.
Tyhle drobky maj combo 2,4 a 5 v AC, 4xGbit port a telefonní SIP adapter a jsou cca 1000Kč kus.
K Ubině ONT od Hua nepřipojíte, a za 900 dostanete jenom ONU s gigovým portem, takže když si spočítáte projekt třeba na 400 připojek, jste v tom za půlku.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

pokud neumíš hua ovládat tak je ti k prdu. Ubnt nastaví i vopice.
2 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 4 years ago

Insider píše:Taky jsme se tím prokousávali. Nakonec vyhrálo řešení od již zmíněném Uplinku, který má už poměrně vydařené SNMP, má Web rozhraní pro základní analytiku a správu, posílání trapů, 2xSFP+ a 8 portový pizza box v 1U" výjde i s SFP na 32Kkč, spotřeba je rovněž velmi přijatelná. Používáme ONU a ONT od Hua a zatím to jede jak má. S poslední verzí FW už nedělaj problémy ani revize HS8546V.
Tyhle drobky maj combo 2,4 a 5 v AC, 4xGbit port a telefonní SIP adapter a jsou cca 1000Kč kus.
K Ubině ONT od Hua nepřipojíte, a za 900 dostanete jenom ONU s gigovým portem, takže když si spočítáte projekt třeba na 400 připojek, jste v tom za půlku.


Praveze mne zaujala moznost kompatibility UFiberu OLT s Hua a ZTE ONU. Jinak co mne taha spise na Ufiber je cena jednoducheho ONU UBNT UF-AE ktera bude stat 550 kacek.

Kompatibilita je prej nasledovna:
Huawei MA5608T (firmware version: MA5600V800R013C10)
Huawei MA5683T (firmware version: MA5600V800R015C00 / patch: SPC101)
Huawei MA5800-X15
Huawei MA5800-X7
FiberHome AN5516-04 (firmware version: VR3.2)
ZTE ZXA10 (firmware version: GTGOG V1.2.5P3
0 x
David Kratochvil

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 4 years ago

hapi píše:pokud neumíš hua ovládat tak je ti k prdu. Ubnt nastaví i vopice.


Hua mam na stole, pocatecna konfigurace trocha narocna ale nedela se to stale. Ale malo prehledne pro nezkuseneho technika a nevidim moc funkce ktere by ubnt nevedelo.

Dik
d
0 x
David Kratochvil

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod JirkaK » 4 years ago

S tim UBNT UF-AE te nepotesim. To neni GPON ONU. Je to jen tupej mediaconvertor pro SFP s podporou PoE.

Takze ti nezbude nez pouzit UFiberLoco, ktere je drazsi nez UNU od HUA.
Jedinou vyhodou UFiberLoco je podpora PoE.

A ted otazka pro uzivatele HUA OLT. Zkusili jste pripojit k HUA OLT UFiber UNU? Neni problem s licenci?

JK

kdavid píše:
Insider píše:Taky jsme se tím prokousávali. Nakonec vyhrálo řešení od již zmíněném Uplinku, který má už poměrně vydařené SNMP, má Web rozhraní pro základní analytiku a správu, posílání trapů, 2xSFP+ a 8 portový pizza box v 1U" výjde i s SFP na 32Kkč, spotřeba je rovněž velmi přijatelná. Používáme ONU a ONT od Hua a zatím to jede jak má. S poslední verzí FW už nedělaj problémy ani revize HS8546V.
Tyhle drobky maj combo 2,4 a 5 v AC, 4xGbit port a telefonní SIP adapter a jsou cca 1000Kč kus.
K Ubině ONT od Hua nepřipojíte, a za 900 dostanete jenom ONU s gigovým portem, takže když si spočítáte projekt třeba na 400 připojek, jste v tom za půlku.


Praveze mne zaujala moznost kompatibility UFiberu OLT s Hua a ZTE ONU. Jinak co mne taha spise na Ufiber je cena jednoducheho ONU UBNT UF-AE ktera bude stat 550 kacek.

Kompatibilita je prej nasledovna:
Huawei MA5608T (firmware version: MA5600V800R013C10)
Huawei MA5683T (firmware version: MA5600V800R015C00 / patch: SPC101)
Huawei MA5800-X15
Huawei MA5800-X7
FiberHome AN5516-04 (firmware version: VR3.2)
ZTE ZXA10 (firmware version: GTGOG V1.2.5P3
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

kdavid píše:
Insider píše:Taky jsme se tím prokousávali. Nakonec vyhrálo řešení od již zmíněném Uplinku, který má už poměrně vydařené SNMP, má Web rozhraní pro základní analytiku a správu, posílání trapů, 2xSFP+ a 8 portový pizza box v 1U" výjde i s SFP na 32Kkč, spotřeba je rovněž velmi přijatelná. Používáme ONU a ONT od Hua a zatím to jede jak má. S poslední verzí FW už nedělaj problémy ani revize HS8546V.
Tyhle drobky maj combo 2,4 a 5 v AC, 4xGbit port a telefonní SIP adapter a jsou cca 1000Kč kus.
K Ubině ONT od Hua nepřipojíte, a za 900 dostanete jenom ONU s gigovým portem, takže když si spočítáte projekt třeba na 400 připojek, jste v tom za půlku.


Praveze mne zaujala moznost kompatibility UFiberu OLT s Hua a ZTE ONU. Jinak co mne taha spise na Ufiber je cena jednoducheho ONU UBNT UF-AE ktera bude stat 550 kacek.

Kompatibilita je prej nasledovna:
Huawei MA5608T (firmware version: MA5600V800R013C10)
Huawei MA5683T (firmware version: MA5600V800R015C00 / patch: SPC101)
Huawei MA5800-X15
Huawei MA5800-X7
FiberHome AN5516-04 (firmware version: VR3.2)
ZTE ZXA10 (firmware version: GTGOG V1.2.5P3


Tak na to bacha, to je kompatibilita ONU od UBNT s OLT výšeuvedenými.. To výše nejsou ONU ale OLT A to je zásadní rozdíl :innocent: Onu od Ubi jsou ale tak drahé, že jsme do toho nešli :)
Ta cena.. Konečně se soudruzi pochlapili a cenu snížili, protože si uvědomili tu macochu mezi jima a zbytkem trhu. My třeba 8310M od hua kupujeme za 20 USD, ale dáváme tam jenom ty kombajny s WIFI, které jsou za 1KKc
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 4 years ago

Ufiber olt je kompatibilný s posledný fw s hua onu ?
0 x

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod JirkaK » 4 years ago

Otazka pro Vas kdo pouzivate UBNT-OLT.
Videl jsem aktualni firmware (4.1.0) a mam pocit, ze je podstatne chudsi nez verze 3.x.
Nikde jsem tam nenasel treba profily (ONU Profiles) a konfigurace ONU je tak pouze separatne pro kazdou ONU.
Nebo jsem tam nenasel treba SystemLogMonitor a nebo moznost definovat vice administratoru s ruznou urovni opravneni.
Je to tim, ze jsem se spatne dival, nebo ten webmanagemant takto brutalne ocesali?

JK
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

je to tak ale nevadí mi to. Tak nějak nevim na co by mi ty profily byly.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod JirkaK » 4 years ago

hapi píše:je to tak ale nevadí mi to. Tak nějak nevim na co by mi ty profily byly.

Profil je idelani treba pro pouziti shapingu primo na OLT (obzvlast pro shaping uploadu je velmi vhodne shapeovat prima na gponu a ne az na nadrazenem routeru). S profily nebylo nutne ke kazdemu ONU prirazovat rychlosti ale jen se ONU hodila do daneho profilu a bylo vyreseno. A v pripade potreby zmeny menit jen profil.
Totez se vsim co slo v profilu nastavit (hesla, rezim, ....). V pripade potreby se zmenilo jednou v porfilu a bylo vyreseno.

Taktez absence SystemLogMonitoru je docela neprijemna. Podivat se do podrobneho logu obcas pomohlo v diagnostice.
Lze se k SystemLogMonitoru dostat alespon v terminalu (kdyz uz to zmizelo z GUIcka)?

JK
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

JirkaK píše:Profil je idelani treba pro pouziti shapingu primo na OLT

Ono na GPON je lepší QoS než shaping ;)
0 x