Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Závěsný kabel-může do země?

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Závěsný kabel-může do země?

Příspěvekod vojtasan » 5 years ago

Zdravím,
Možná trochu blbej dotaz....
Dva majitelé pozemků nechtěli povolit kopání optiky přes jejich pozemky.Jediná možnost přes ně přejít byla převěsem.Koupil jsem tento kabel:2V-KO-24-9-N7RI
Je tlustý,těžký a měl jít na převěs na Čez sloupy..Když jsem ho koupil,tak ti dva souhlasili s výkopem..Co teď s kabelem?Můžu ho dát do výkopu?
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 5 years ago

no ja bych ho tam povesil a pokud to chcou do zeme tak at si ted vykopou :D
0 x

PetrHel
Příspěvky: 2
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod PetrHel » 5 years ago

Já si myslím, že pokud ho dáš do kopoflex chráničky, tak by neměl být problém. Výjde tě to levněji než to pískovat a kabel bude zároveň i chráněný.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

PetrHel píše:Já si myslím, že pokud ho dáš do kopoflex chráničky, tak by neměl být problém. Výjde tě to levněji než to pískovat a kabel bude zároveň i chráněný.

Fakt rada nad zlato. Udělejte to normálně jak to dělají všichni - HDPE trubka nebo mikrotrubička (více kusů). Kabel s klidem použít můžete, ale je otázka zda se to vyplatí (dávat kvůli němu HDPE místo MT a strčit do země zbytečně drahý kabel...)
1 x

PetrHel
Příspěvky: 2
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod PetrHel » 5 years ago

rsaf píše:
PetrHel píše:Já si myslím, že pokud ho dáš do kopoflex chráničky, tak by neměl být problém. Výjde tě to levněji než to pískovat a kabel bude zároveň i chráněný.

Fakt rada nad zlato. Udělejte to normálně jak to dělají všichni - HDPE trubka nebo mikrotrubička (více kusů). Kabel s klidem použít můžete, ale je otázka zda se to vyplatí (dávat kvůli němu HDPE místo MT a strčit do země zbytečně drahý kabel...)


Netvrdím, že je to rada nad zlato. Vojtasan se ptal zdali ho může dát do výkopu. Takže, ano, muže, ale není to ekonomické přesně jak píšete.
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

Pokud už je kabel koupený, tak je rozhodně ekonomičtější ho použít, než strčit do skladu a jít kupovat zase další. Leda by na ten závěs byl odbyt aspoň za nákupku nebo ho dotyčný běžně tahal a měl pro něho brzké využití jinde.
0 x