Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Stavba přípojky do 100m

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Stavba přípojky do 100m

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Pro většinu zkušených stavitelů optiky asi nebude žádnou novinkou § 2i (1) zákona 416/2009Sb. který tam byl doplněn jeho novelizací účinnou od 31.8.2018 který říká:
Rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas podle stavebního zákona nevyžadují přípojky elektronických komunikací do délky 100 metrů; to neplatí v případech, kdy je vyžadováno závazné stanovisko k posouzení vlivů provedení záměru na životní prostředí podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí



Jak je potřeba postupovat aby taková stavba byla opravdu legální? Co mi v postupu chybí?
1) zajdu se zeptat na stavební úřad, kdo tam má sítě (jinak řečeno, čí vyjádření by po mě chtěli pro povolení)
2) požádám si u nich o sdělení o existenci sítě
3) zpracuji jednoduchou dokumentaci vč. katastrálního a koordinačního výkresu
4) dokumentaci pošlu k vyjádření správcům sítí, předpokládám že od všech dostanu souhlas
5) získám souhlasy všech vlastníků pozemků na kterých se staví (klasika s podpisem na KM)
6) předpokládám, že bych asi měl mít i souhlasy vlastníků pozemků které budou zasaženy ochranným pásmem (1m na každou stranu od kraje vedení)
7) měl bych mít i souhlasy vlastníků pozemků ke kterým se přiblížím na méně jak 2m (jako u územního souhlasu)?
8) Stavbu postavím
9) Udělám geometrák který mi víceméně poslouží jako dokumentace skutečného provedení

Předpokládejme, že všichni vlastníci pozemků jsou "bezproblémoví", v případě že je vlastníkem obec tak je "kamarádská" = souhlas podepíšou a nic neřeší
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Já to vidím takhle.
Mám projekt na páteřní trasu, který projde přes stavební úřad. Mám platné UR a všechny vyjadřovačky.
Na základě toho si nechám vytýčit všechny sítě, včetně 100m odboček ke klientům, které v projektu nejsou.
Podle vytýčení si vyberu kudy to ke klientům dokopu. Samozřejmě musím mít souhlas majitele pozemku, ale stačí mi cár papíru, že proti kabelu nic nemá.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

To co popisuješ je ta jednodušší varianta a víceméně se to takto dělalo i předtím. Ale co když ta páteř je zakopaná třeba před 5ti lety, nebo jsou to přípojky ke 2-3 novým barákům - v nové trase od stávajícího rozvaděče v křižovatce.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Souhlas v podstatě zlegalizovali co už se dělalo, ale dá se to využít když někdo bude prudit.
Hotové trasy starší pěti let:
Oživím vyjadřovačky a nechám vytýčit. Stavební úřad ignoruji.

Tu variantu co popisuješ ty si neumím představit, v podstatě ušetříš jen za projektanta.
0 x