Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Switch TP-LINK T1600G-28TS - nelikuje se optika

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Switch TP-LINK T1600G-28TS - nelikuje se optika

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Ahoj, kopuli jsme tent switch a po výměně za starší model ( nevím přesně ale myslím že to byl 2216web ) se nám neslinkuje optika přes SFP. Máme tam moduly od IPmedie. Na protistraně je taky TP-Link switch starší řady ( 8xgbit port + 1SFP nevím přesné označení ) v tom novém TP-Linku to ukazuje že je to slinkované ale na protistraně to nesvítí. Pokud nahodíme do starého switche nebo přes převodníky TP-LINK MC220L tak vše funguje.

Jedná se jen o propojení mezi vchody na paneláku cca 30m kabelu.



Switch https://www.ipmedia.cz/default.asp?cls= ... stiid=2983

Moduly https://www.ipmedia.cz/default.asp?cls= ... stiid=2438
https://www.ipmedia.cz/default.asp?cls= ... stiid=2439
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Nejsi sam, problem je s TP-Linkem ... Neni problem ani v modulech, jako v podpore slinkovani a autonegotiation. Neumi se dohodnout a pak to takhle dopadne. A jak vidis, mas problem i mezi vyrobkama jedne firmy ...
V jedne fabrice jsem to resil, meli tam 6 druhu TP-Linku a z toho 2 fungovali a 4 ne :D
Proste ten kdo vcas utekl od TP-Linku je stastny ... :D
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Tohle se nám stalo poprvé,TP-Link switchů máme dost a zatím no problem. Co pužívat místo tplinku ? Edgecore ?
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Robotvor píše:Tohle se nám stalo poprvé,TP-Link switchů máme dost a zatím no problem. Co pužívat místo tplinku ? Edgecore ?

Mno ja to zazil uz davno, ale jen s media konvertorem a switchem (oboje tp-link).
Mno ano ja jedu na edgecore. Maji i primo 48V, takze idealne na mista, kde chci zalohu. Udelam ji na 48V, step down na 24V a mam vse co potrebuju :-).
Pozdeji sem poslu par mist, jak jsme je upravili :-)
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

vyzkousel jsi dat rychlost na portu napevno, ne auto ? ( Na obou stranach ) a duplex taky napevno
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

hocimin1 píše:vyzkousel jsi dat rychlost na portu napevno, ne auto ? ( Na obou stranach ) a duplex taky napevno


Zatím ne, bylo to v pátek odpoledne a nechtělo se mě stím srát. V pondělí to chceme nějak pořešit. Vyzkoušíme a dám vědět jestli to pomohlo.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

Presne takovy problem jsem resil take. Pomuze na novem switchi nastavit rychlost a duplex napevno. Resp. napevno lze nastavit jen jedno z toho (a uz ted nevim co) a druhe nastavit nelze a napise chybu. Takze pokud obe hodnoty nastavujes najednou, tak to nedopadne. Zkus nastavit nejdrive jeden parametr, a pak pripadne az ten druhy a klapne to.
0 x

felix
Příspěvky: 65
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod felix » 5 years ago

Jestli je to spojené s mikrotikem, tak v mikrotiku to musí být natvrdo.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

felix píše:Jestli je to spojené s mikrotikem, tak v mikrotiku to musí být natvrdo.


Psal, ze to ma spojene s dalsim TP-Linkem.
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 5 years ago

Máš tam aktuální fw?
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

problem je v tp linku a nespravne funkcnosti autonegotation, nekdo to tu psal.
uz jsme na to taky narazili, a byl tam jeste problem ve FW, kdy to clovek nastavil natvrdo, jelo to, dal save config, a ono po restartu to tam bylo zase na "auto" :(
nakonec jsme v dane lokalite presli kompletne na jinou znacku
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Chilli
Příspěvky: 60
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Chilli » 5 years ago

S touhle řadou jsem řešil podobný problém. SFP bez linku, když se to náhodou slinkovalo ukazovalo to Half-duplex. No vyhodil jsem to a dal tam switch který používám všude jinde a nebyl s ním žádný problém... Zkoušel jsem různé sfp i firmware, stále naprd. A když se to slinkovalo tak po restartu i přes uložení konfigurace to nenajelo...
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Chilli píše:S touhle řadou jsem řešil podobný problém. SFP bez linku, když se to náhodou slinkovalo ukazovalo to Half-duplex. No vyhodil jsem to a dal tam switch který používám všude jinde a nebyl s ním žádný problém... Zkoušel jsem různé sfp i firmware, stále naprd. A když se to slinkovalo tak po restartu i přes uložení konfigurace to nenajelo...


A co používáš ?
0 x

Chilli
Příspěvky: 60
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Chilli » 5 years ago

Robotvor píše:
Chilli píše:S touhle řadou jsem řešil podobný problém. SFP bez linku, když se to náhodou slinkovalo ukazovalo to Half-duplex. No vyhodil jsem to a dal tam switch který používám všude jinde a nebyl s ním žádný problém... Zkoušel jsem různé sfp i firmware, stále naprd. A když se to slinkovalo tak po restartu i přes uložení konfigurace to nenajelo...


A co používáš ?



D-Link DGS-3120-24TC
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Takže, po přepnutí duplex= auto se to spojí a funguje to. Speed nastavit nejde tam to háže chybu jak někdo psal. Aspoň že tak.
0 x