Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Drop nelinkuje:-(

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Drop nelinkuje:-(

Příspěvekod vojtasan » 5 years ago

Zdravím,
začínám s optikou a mám problém..
Mám drop kabel 350m a něco mi ho překousalo.Svařil jsem to,ale po týdnu to opět přestalo fungovat.Kabel se dá prosvítit,vyměněny SFP moduly,ale pořád nic..Na co se zaměřit?Co může být špatně?Na obou koncích jsou MK 2011.Dík za případné reakce.
0 x

rseb
Příspěvky: 101
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod rseb » 5 years ago

SM nebo MM? WDM nebo duplex? Vlnová délka?
0 x

halamicek
Příspěvky: 248
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod halamicek » 5 years ago

Jestli ti laser prošel a sfp ne, tak je problém s ohybem po trase.
0 x
Halamíček Jakub

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

V těch svárech to neprosvítá víc?
0 x

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 5 years ago

Dík za reakce..
SM,WDM trasa téměř rovná..jedno místo mělo ostřejší ohyb,ale do překousání to fungovalo.Při opravě toho překousání jsem ohyb zvětšil.Sváry jsou přetážené černou smrštovačkou,neměly by prosvítat.
0 x

halamicek
Příspěvky: 248
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod halamicek » 5 years ago

Přetahovat svatý izolackou je blbost, vůbec ničemu to totiž nepomůže. Zkontroluj utažení svazinek u kazety nebo namotani vláken přímo v kazetě. Bez měření se ale asi dal nedostanes
0 x
Halamíček Jakub

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

To bude sandartni problem s nejakym spatnym ohybem. 1310 projde, ale 1550 uz ne. Chtelo by to alespon obycejny merak, protoze cervene testovaci svetlo projde vzdy, ale az merakem zjistis, ze je tam utlum. Nebo pak muzes pouzit duplexni SFPcka ktery jedou na 1310
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Je to evidentně nějak nestandardně (čti prasácky) udělaná instalace. Chápu to správně že svar je v černé smršťovačce, tedy udělaný někde nějak bez kazety (a snad dokonce bez origo ochrany svaru)???

Pro jistotu bych zkontroloval jestli to poběží na krátkém kabelu a pak bych prošel celou trasu a našel chybu - nemůže to zabrat více jak hodinu. Pokud jsi někde ze SM tak se můžeme dohodnout na OTDR měření i případné opravě.
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 5 years ago

Nejjednodušší by bylo natáhnout to znova a jak píše kolega, otestovat sfp moduly třeba na origo patch kabelu.
A 350m? To jsem se docela zasmál hned po ránu :-D
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

Daxxim píše:Nejjednodušší by bylo natáhnout to znova a jak píše kolega, otestovat sfp moduly třeba na origo patch kabelu.
A 350m? To jsem se docela zasmál hned po ránu :-D


nevím co je směšného na 350m dropu
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 5 years ago

Je to drop v mikrotrubičcce jako náhrada zarušeného spoje.Je v zemi,ale na místě,kde to muselo ze země vylézt to něco překouslo.překousalo to i mikrotrubičku..Není tam spojka ani krabička.Vlákno jsem pouze zavařil.Co je špatně na smrštovačce?
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Vlákno máš zavařené - ochrana sváru použita? Pokud ne, tak to rovnou střihni a zavař znovu. Nějaká kazeta nebo něco bude taky super.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 5 years ago

vojtasan píše:Je to drop v mikrotrubičcce jako náhrada zarušeného spoje.Je v zemi,ale na místě,kde to muselo ze země vylézt to něco překouslo.překousalo to i mikrotrubičku..Není tam spojka ani krabička.Vlákno jsem pouze zavařil.Co je špatně na smrštovačce?

Pokud tam nemáš klasickou ochranu vlákna sváru, tak se ti mohlo v místě sváru zlomit ajen se dotýká. Problém hledej tam.
Kterou svářečkou jsi to vařil? Já když začínal se svařováním, tak se mi povedlo udělat pár špatných svárů. Byl to sice automat, ale s pevnou V-drážkou, takže jsem netušil, že si to nevystředí ve všech osách. Spoj jede do teď, ale je tam útlum jako prase.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Já když začínal, tak jsem jedno vlákno "svařil" zapalovačem. Jede to ještě dnes, ale ani nechtěj vědět, jaký to má útlum. :D
1 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 5 years ago

Ochrana sváru tam samozřejmě je a svářečka je Fujikura./tlum sváru mi ukazovala 0,01..
Už to dál řešit nebudu,jednodušší bude to natáhnou celé znova..Dík všem za pro mě cenné poznatky a rady.
0 x