Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

mikrotrubičky ke klientům 5.5mm nebo 3.5mm?

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
misif
Příspěvky: 20
Registrován: 12 years ago

mikrotrubičky ke klientům 5.5mm nebo 3.5mm?

Příspěvekod misif » 5 years ago

Zdravím, používám ke klientům trubičky 10/5.5, foukám do toho převážně dvouvlákno 1.7mm, resp. čtyřvlákno 1.9mm a přestože MT není často v ideálních podmínkách (ohyby, někdy je přímo v kamenité zemi ...) ještě se mi nestalo, že bych nezafoukl (klienty mám od sloupku 300m max). Na těch 300m foukám na cca 2.5 baru a chodí to super.

Používáte někdo 7/3.5 resp. 5/3.5 na podobné nebo větší vzdálenosti? Jaká je s tim práce - daří se vám do toho zafukovat v pohodě, používáte do toho i tak "tlustý" kabel 1,7 až 1,9mm? Trošku se toho průměru MT bojím, přijde mi to už takové titěrné, ale přijde mi jako výhoda při souběhu většího počtu trubiček bych nemusel dělat takto veliké protlaky, menší ochranné trubky, i ve sloupku by to mohlo být veselejší ... .

Díky i za vaše zkušenosti. M.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Doporucim používat 10/6 je levnější, pevnost stejná, a má o chlup víc místa v trubce.

Vecna otázka 10 vs 7. Je potřeba vše zvážit a rozhodnout se.

Zvážil bych tu vzdálenost. Když se počítají optimální délky trubičky ke klientům tak nám to vychází cca 100m. Pak už narůstají neúměrně délky a ceny přípojek a je výhodnější udělat box...
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Přípojky děláme 7/3.5 vzdálenosti do 250m. Kabel 1.7mm bez problémů. Občas záfukujeme i 2.4mm. Tlak přes 8baru
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

Mohu potvrdit 7/3.5 do 200m vic ze zkusenosti nedavame. Tlak do 10bar 1.5mm.
0 x

misif
Příspěvky: 20
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod misif » 5 years ago

to basty: vzdálenost mi také vychází nejlépe 100-130m, ale né vždy lze umístit sloupky/boxy ..., kam bych chtěl
to hocimin1, helapc: díky za konkrétní info

Ok, přiobjednám tedy 7/3.5 a nějaký kousek tím zkusím zasíťovat a uvidíme ... .

Díky, M.
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 5 years ago

Jaké používáte sloupky?
Dost často potkávám kovové, ale posledně jsem narazil i na nějaké z kompozitu nebo vyztužené vlákny. (aspoň podle odlesku na slunci)

Díky
0 x

misif
Příspěvky: 20
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod misif » 5 years ago

Sloupky jsou mimo téma, ale když se ptáš, na jednoduché provaření používám SFOS a na propojování a splitry si vozíme s Číny něco na tento způsob: https://eshop.opticord.cz/venkovni-opti ... d3627.html

Obojí materiál SMC (ten čínský je kvalitnější).

M.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

SFOS + velké kazety
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Doporucim dimenzi 7/4. Pevnost dost podobná, více místa v chráničce (dají se i dropy foukat) levnější, lehčí buben.
0 x