Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Drop na 160m!?

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Drop na 160m!?

Příspěvekod arrabbella » 5 years ago

Nejdelší drop, který jsme realizovali, byl dlouhý asi 80m. Když si vybavím, jak jsme to rvali a jak to bylo těžké, říkal jsem si, že delší udělat snad ani nejde. Klasická demence z povolání, kdekoliv jsem s rodinou, koukám nad hlavu a občas si nějaký cizí drop nad hlavou na mapách i přeměřím. Vpodstatě jsem se doposud s delším jak 100m nesetkal - až včera při návštěvě ZOO v Hodoníně - drop na 160m - vlastník zřejmě net-connect.cz. To jako vážně ten kabel dlouhodobě přežije? Našel jsem ho i na streetview z r.2016, takže tam zřejmě visí už minimálně dva roky. Ze země to vypadá na klasický "kulatý" 3mm. Jaké máte zkušenosti vy, co jste nejdál natáhli a nebývají s takovejma vzdálenostma problémy?
Vím že třeba v datasheetu masterlan dropx (https://www.discomp.cz/download/Masterl ... _SM_CZ.pdf) konkrétně těch 160m píšou, ale netušil jsem, že by to vážně i reálně snesl :-)
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

arrabbella píše:Nejdelší drop, který jsme realizovali, byl dlouhý asi 80m. Když si vybavím, jak jsme to rvali a jak to bylo těžké, říkal jsem si, že delší udělat snad ani nejde. Klasická demence z povolání, kdekoliv jsem s rodinou, koukám nad hlavu a občas si nějaký cizí drop nad hlavou na mapách i přeměřím. Vpodstatě jsem se doposud s delším jak 100m nesetkal - až včera při návštěvě ZOO v Hodoníně - drop na 160m - vlastník zřejmě net-connect.cz. To jako vážně ten kabel dlouhodobě přežije? Našel jsem ho i na streetview z r.2016, takže tam zřejmě visí už minimálně dva roky. Ze země to vypadá na klasický "kulatý" 3mm. Jaké máte zkušenosti vy, co jste nejdál natáhli a nebývají s takovejma vzdálenostma problémy?
Vím že třeba v datasheetu masterlan dropx (https://www.discomp.cz/download/Masterl ... _SM_CZ.pdf) konkrétně těch 160m píšou, ale netušil jsem, že by to vážně i reálně snesl :-)

co by neunesl... nosny prvek je kevlar.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

1000N mluví jasně, ale jak to technicky nejlépe napnout? Když se používá držák co skřípne kabel, tak to jde aplikovat postupně, ale když je držák na kulatý drop typu fish? Nějaké zkušenosti? Přidělat fish 2m od držáku a pak dopnout? Tahat rukama? Napínat napínákem? Přecejen 1000N je 100Kg a kdo to dokáže zvednout na 3mm dropu :-).
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

proč by si to napínal na 100kg? 100kg je přece maximálka, ne napnutí na který se to má napínat. Prostě to bude prověšený jako kráva.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 5 years ago

150m no problem, samsung.
Napínat rukama, prez kladkostroj, nakonec napinakem.
Napínák už jenom pro korekci zatizeni.
Nejstarší 5let a víc a stále visí. Ověřoval jsem :-D
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 5 years ago

samsung uz se asi neda sehnat. Teda aspon v lednu nebyl k mani.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

hapi píše:proč by si to napínal na 100kg? 100kg je přece maximálka, ne napnutí na který se to má napínat. Prostě to bude prověšený jako kráva.
a proč to nechávat provešené, když to může být vyplé.

Kladkostroj? Nebyla by fotečka?
0 x