Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

CWDM - provozujete to nekdo ?

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 8 years ago

Re: CWDM - provozujete to nekdo ?

Příspěvekod JirkaK » 5 years ago

MUX neni to same co demux. Je mozne to slozit v blackoxu a je to pak MUX-DEMUX.
Ve Vasem pripade (bidi-cwdm) mate v jednom boxu mux+demux+slucovac(nejcasteji cirkulatorem) a pouzivate SFP s jinou RX a TX vlnovou delkou.
Reseni Mikrotiku pouziva SFP s RX a TX na stejne vlnove delce. Tomu je uzpusobeno jejich CWDM, ktere pro prenos potrebuje 2vlakna (jedno zapojeno do vystupu muxu, druhe do vstupu demuxu).
JK


rsaf píše:Provozujeme to na jednom vlákně, bez cirkuáltoru. Mux je to samé co demux, funguje to oboustranně. Na začátku trasy mám MUX s 8mi vlnovýma délkama, 4 CWDMkové SFPčka přičemž první SFP má Tx=1470 a do muxu je zapojené dvěma vlákny (do 1470 je Tx, do 1490 je Rx). Na protistraně je pak stejný MUX jen SFPča jsou vždy o 20nm výše... Muxy jsou samo propojené jediným vláknem. Máme i nějaké složitější topologie s add/drop prvky kdy třeba v polovině trasy z vlákna vytáhneme dve vlnové délky (jeden "okruh"), dalším add/dropem je spojíme zpátky do jednoho vlákna a pošleme někam kus dál, kde je zas add/dropem rozdělíme na Rx/Tx
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

No já nevím, ale když to poskládám z komponentích add/dropů tak se to chová stejně - ta součástka je stejná - jestli do daného vývodu svítím, nebo z něj beru signál je jedno.
0 x