Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Drop kabel s dvojlinkou

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Re: Drop kabel s dvojlinkou

Příspěvekod Striker » 5 years ago

jahpisin píše:je fakt, ze kdyz si chci koupit treba auto tak je cena taky na vyzadani, protoze je mozne menit vybavu,barvu, kola, doplnky atd :) ne takhle to preci nefunguje a i to auto ma svuj normalni cenik dle konfigurace, ktery si zakaznik naklika :) takze i u blbeho kabelu lze cenu normalne zverejnit a kdyz uz tak hodim do zavorek "cena se muze lisit,dle specialniho pozadavku", jinak presne jak tu lide pisou, kde je cena na dotaz letim rovnou na jinej shop.


A teď si vem náklady na to naklikání konfigurace pro automobilku kde kus stojí 150k a víc a pak si nech udělat tohle pro kabeláž, kde kus stojí pár stovek :D Myslím, že to pak taky neuděláš.
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 5 years ago

nevim no, ale za me je to hotove behem chvilky. a kdyz uz budu jooo linej uvedu cenu za 1m holeho kabelu, cenu za jednotlive koncovky, ci cenu za dalsi doplnek, ktery tam muze byt. Zakaznik si to pak spocita sam za par vterin. Na druhou stranu nevim proc se tim zabyvam :) vec kazdeho obchodnika jakym zpusobem chce odradit zakazniky (me tohle proste stve)
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Nápodobně, co když si z nějakého neznámého důvodu budu chtít koupit jen ten samotný kabel, samotný konektor, atp? Aspoň to by mohli mít v katalogu, že mi to okonektorují, zaizolují a všechno kolem toho beru jako službu navíc, kterou za rozumnou cenu rád využiju, pokud ten kabel nepotřebuji procpat někudy, kde by okonektorovaný neprošel.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

D.Ryba
Příspěvky: 64
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod D.Ryba » 5 years ago

Myslím, že stejně moc na výběr není co řešit, do antén snad každý používá WDM SFP, takže na obou koncích LC PC k tomu přidat licnu 2 x 0,5, nebo 0,75, víc je zbytečné a celé to natáhnout do UV odolné smršťovačky a po celé délce smrštit, dělám si je sám a nechávám na jednom konci 3cm od LC a na druhém konci 30cm. Není problém na kterémkoliv konci rozříznout. Tahám to do této smršťovačky http://technikelektro.cz/zbozi/smrstova ... -role.html a není s tím problém, jen se mi s tím už nechce dělat, tak mně zajímá cena, u sebe (když nepočítám 15min na kabel 3m) to vychází 250Kč za kabel, tak do 500Kč za kabel bych za něj dal.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Jak říkám, pokud není problém s protažením kabelu, taky si koupím hotový, pokud je za dobrou cenu. Nicméně nemít představu, na kolik by to zhruba vycházelo, mě od kontaktování takového prodejce docela odrazuje. I ta auta, kde je v podstatě co kus to jiná kombinace volitelných/příplatkových položek, tam výrobce poskytuje alespoň nějaký ceník a v reklamě udá alespoň cenu "již od".
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

No myslím, že toho v RLC nečekali :-) Ale máte určitě pravdu... "cena na vyžádání" nebo "cena po přihlášení" mě taky odrazuje od nákupu.
2 x