Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Optický převěs FLAT 2 vlákna - vibrace

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Re: Optický převěs FLAT 2 vlákna - vibrace

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

Proč to tak brutálně napínáš? Máme i spoustu optik po sloupech, všude to napínáme jen ručně a jen zlehka... normálně to rukou přitáhnu a dám do karabiny nebo ideálně třmenu. V datasheetu ke kabelu Mini LT Flat Drop (originál OFS) se píše o průvěsu 1-3%, tedy na 50m dlouhé trase by to uprostřed mělo být třeba o metr níže!
Všude vždy používáme uzavřen oka, karabiny, nejčastěji však třmeny (Třmen DIN 82101) - nikde žádné otevřené háky, ze kterých by kabel teoreticky mohl vyskočit...
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

To je dotaz na koho? Já jsem to neměl tak dramaticky našponované, ale když už jsem byl varován od kolegy a sám jsem nevěděl, jak to na místě vypadá, tak jsem technika teoreticky i fyzicky vybavil. Co kdyby, že. Mám rád, když se technik s ničím dlouho nepáře a nemusí řešit na místě nějaké hlavolamy. mpcz, 10.apr.2018
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

Vyznělo to tak, že si to musel přitáhnout španšroubem aby to vyháknul, což mě teda dost vyděsilo. On i ten optokabel bude mít nějakou teplotní roztažnost, velký panelák se taky podle teploty trošku kroutí, může se i houpat ve větru... Měl bych strach, že extrémně napnutý kabel jednou prostě povolí.
0 x