Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Optický převěs FLAT 2 vlákna - vibrace

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Optický převěs FLAT 2 vlákna - vibrace

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Zdravím,
náhodně jsem si všiml, že převěs za sloupu na panelák - 09/125 G657A1 cca 30m šikmo 45 st. krásně ve větru hraje. O tom jsem už něco slyšel, ale v praxi nikdy neslyšel. Jde o tenký FLAT 2 vlákna, plechové kotvy, zatím jsme měli 12-ti vlákna, tam se to neprojevuje nebo o tom nevím.
Prosím dotaz:
- dá se ta vibrace nějak odstranit?
- a vadí to vůbec něčemu (v praxi)? Vím, že když se něco třepe, tak to asi nebude moc prospěšné, ale zajímá mě praxe.
Děkuji, mpcz, 30.3.18
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

Neni to tím že je moc napnutý?
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

Mám podobný názor.
Jinak kabelu to asi moc vadit nebude, nejvíce to bude vadit lidem, kterým to vede před oknem...
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

foto ;) posudime či to nemas moc natiahnute.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Dík, z boku to moc vyfotit nejde, zkusím to nechat trošku povolit, posoudím ušima.
mpcz, 30.3.2018
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

veľa štastia s povolovaním tých kovových kotiev na flat :D
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Taky z toho mám hrůzu. Někdy je problém to povolit bez tahu. Zatím jsem technikovi vyrobil takové udělátko - pomocnou kotvu, kterou zasekne o kousek dál a na ní je obousměrný šponovací šroub, kterým by měla původní kotva dát z tahu. Mělo ...
mpcz, 30.3.2018
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

je to o hubu....
0 x

mladas
Příspěvky: 158
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mladas » 6 years ago

mas ho toceny nebo naplacato?
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Těžko říci. Co je lepší? Na to se budu muset podívat dalekohledem. Je to dvouvlákno, o dost menší než jinde používané 12. vlákno. mpcz, 30.3.2018
0 x

mladas
Příspěvky: 158
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mladas » 6 years ago

Spravne by melo byt aspon 2x protocene prave z duvodu kmitani pri obtekani vzduchu
1 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

midnight_man píše:veľa štastia s povolovaním tých kovových kotiev na flat :D

Dík za upozornění, to pomocné udělátko to vyřešilo v pohodě. Šlo to krásně povolit. Podle posledního naslouchání se sice kabel ve větru chvěje, ale nevydává žádný zvuk, přetočený je. Asi to tak zůstane, když tu kolega tvrdí, že to vláknům neuškodí. mpcz, 8.apr.2018
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 6 years ago

Ještě než se začali vyrábět různé alternativy, tak OFS, jako původní výrobce této konstrukce, psalo v pokynech k instalaci, ze by ten kabel měl být v místě kotvy vždycky “zatoceny”. Jakoby obloucek ve tvaru uzavřeného kolečka. A pokud si dobre vzpomínám, tak mj. kvůli eliminaci přenosu vibrací tím jádrem. Zkus pohledat.
1 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

mpcz píše:
midnight_man píše:veľa štastia s povolovaním tých kovových kotiev na flat :D

Dík za upozornění, to pomocné udělátko to vyřešilo v pohodě. Šlo to krásně povolit. Podle posledního naslouchání se sice kabel ve větru chvěje, ale nevydává žádný zvuk, přetočený je. Asi to tak zůstane, když tu kolega tvrdí, že to vláknům neuškodí. mpcz, 8.apr.2018
máš dake foto? tiež občas bojujem s tými kotvami.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Už není co fotit. Technik použil konstrukčně stejnou kotvu, co tam už byla. Zakotvil kousek před tou stávající, plus běžný šponovák na lana. Tak lze o kousek přitáhnout i extrémně našponované kabely. Stačilo potáhnout kousek a pak už to šlo vyháknout z karabiny. Příště nechám ihned vyfotit. mpcz, 10.apr.2018
0 x