Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Kalibrace mikrotrubicky - voda

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Kalibrace mikrotrubicky - voda

Příspěvekod kdavid » 6 years ago

Jak kalibrujete multrutrubku 12/8 pokud je/bola v nem voda?

Pred zafukovanim asi 1,2km useku sme to nevedeli a pri pouziti lubrikantu prolube 5000 se to pri spojeni s vodou normalne zalepilo. Chybalo nam 150metru aby to proslo...

Existuji nejake gulicky/lopticky, nebo neco cim prefuknu rouru pred zafukovanim aby se trubka ocistila?

Dik za rady...
0 x
David Kratochvil

ocior
Příspěvky: 481
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ocior » 6 years ago

Pro trubicku 12/8 se pouziva "molitanovy" valecek 16x50mm. Plus pouzivame kulicku z loziska nebo soustruzeny valecek na overeni pruchodnosti.
Cim foukate 1200m usek? Je tam obrovska tlakova ztrata na tak malem prumeru.
Prelube 5000 jsem nikdy s vodou nevidel, ale PolyWater NB se bezne redi s vodou. Vzduch z kompresoru taky nikdy nebude dokonale suchy. Tou reakci "zatuhlo" bych si nebyl uplne jisty.
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 6 years ago

ocior píše:Pro trubicku 12/8 se pouziva "molitanovy" valecek 16x50mm. Plus pouzivame kulicku z loziska nebo soustruzeny valecek na overeni pruchodnosti.
Cim foukate 1200m usek? Je tam obrovska tlakova ztrata na tak malem prumeru.
Prelube 5000 jsem nikdy s vodou nevidel, ale PolyWater NB se bezne redi s vodou. Vzduch z kompresoru taky nikdy nebude dokonale suchy. Tou reakci "zatuhlo" bych si nebyl uplne jisty.


A kde prosim te sezenu ten valecek? Potrebuje aby to vytlacilo vodu. Tlacime asi 10bar pri 1,5m3.
0 x
David Kratochvil

t.pawlak@fibrain.pl
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago
Bydliště: Wroclaw
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod t.pawlak@fibrain.pl » 6 years ago

Ze zkušenosti vím, že míč s houbou 2-3 krát vyčistí trubku
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 6 years ago

t.pawlak@fibrain.pl píše:Ze zkušenosti vím, že míč s houbou 2-3 krát vyčistí trubku


Je to dost maly prumer, tak se bojim aby se to neroztrhlo v tom. DO 40 hdpe sme to resili houbovym micem o velikosti asi tenisove lopticky.
0 x
David Kratochvil

t.pawlak@fibrain.pl
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago
Bydliště: Wroclaw
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod t.pawlak@fibrain.pl » 6 years ago

Vždy jsme byli tak čistí a pracujeme. Řez trochu větší míč z houby do misky :)


Im sorry for my Czech language I'm using google translate
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 6 years ago

A kde prosim te sezenu ten valecek? Potrebuje aby to vytlacilo vodu. Tlacime asi 10bar pri 1,5m3.[/quote]


Duraline. Pokud jsi poblíž HK, nějaký ti dám. Prelube se normálně vodou ředí v tom problém nebude.
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 6 years ago

helapc píše:A kde prosim te sezenu ten valecek? Potrebuje aby to vytlacilo vodu. Tlacime asi 10bar pri 1,5m3.



Duraline. Pokud jsi poblíž HK, nějaký ti dám. Prelube se normálně vodou ředí v tom problém nebude.[/quote]

Nevis kde to sezenu? Jsu z Brna, mam to mimo ruky, ale ses moc hodnej. Vazim si to! Ono tam bol aj iny bordel, nejen voda. Asi to ta kombinace vseho, pisek, voda, kabel a jinej maglajs.
0 x
David Kratochvil

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 6 years ago

Je to základ než začneš zafukovat, tak musí všechen bordel pryč. Pošlu houbičku a když tam je voda písek pošlu druhou, třetí to už je max.
Jak jsem psal prodává to duraline. Když mi pošleš adresu tak ti jednu houbičku pošlu a mám u tebe pivo.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Oživím toto téma. Dost dlouho jsem se snažil zjistit čím trubky čistit a čím je kalibrovat protože ČSNka na to asi úplně nebude.
Nakonec pro kalibraci mikrotrubiček používáme dřevěné válečky o 1-2mm menším průměru. než je světlost trubky. Pro trubky d=10 a d=8 se dají použít nábytkové kolíky (pytlík 100ks za pár drobných v každém hobbymarketu), pro menší průměry jsme si kolíky sami nařezali z modelářské bukové kulatiny (prodává každý modelářský obchod v průměrech po 1mm, metrová tyč tak za dvě pětky).

Pro čistění jsme používali takový spíše hranolek vystřižený z běžné kuchyňské hubičky (váleček se stříhá špatně), nyní testujeme molitanové kuličky určené pro čištění pivního vedení (v podstatě stejná aplikace - kulička se sanitačním roztokem prožene pivním vedením. Za originální molitanové válečky od Duraline jsme nebyl ochoten dát sumu, kterou si žádali.

mj. byl by zájem o militanové čistící válečky za zlomek ceny origiálu? Vím o technologii jak to vyrobit, ale nemá smysl vyrábět 10ks a 5000 jich doma nechci ;-)
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Ty kalibracni bych bral...
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Kalibrační si uřízneš sám z tyče (třeba https://www.rcsvet.cz/578-bukova-kulatina), to se mi sériově vyrábět fakt nechce :-)

Předmětem návrhu na určitou kooperaci jsou válečky různých délek a průměrů vyřezávané z molitanu - tedy "čistidlo" do mikrotrubiček i HDPE.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Ajo, to jsem blbě přečetl.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Já se hlásím 100kusů pro MT 3.5mm a 100kusů pro 8mm
0 x