Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Kabelová komora

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
mrazek609
Příspěvky: 182
Registrován: 13 years ago

Re: Kabelová komora

Příspěvekod mrazek609 » 6 years ago

To místo není zase až tak zlé. Je to jakoby trávník okolo paneláků, takže nějaké orání snad nebude. V místě je hodně sítí, vlastně mám minimální prostor na to, aby komoru přesunul do jiného místa.
Bude cca 1m od hrany chodníku, auto jsem tam párkrát viděl, ale není běžné. Traktor tam seká pravidelně. Nějaké poklopy už jsou asi 5m od toho místa, zřejmě pro teplovod.

Ještě řeším jak tam dostat ten OKOS, když bych si dopředu provařil více vláken do každého domu a páteř nechal v celku, tak bych tam musel jednou za 5 let. To bych ji snad klidně vyhrabal.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

to proste zalezi co tama povede a jak...

traktor jako klasicky traktor, nebo trakturek na seceni travy?

Predtim jsem pochopil, ze to ma byt na poli...

Pokud zahradni na seceni, tak staci A15, coz je 1,5 tuny zatizeni.
0 x

Atanono
Příspěvky: 82
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Atanono » 6 years ago

Zdravím,
přidám pár mých poznatků.
Po pár letech používání různých komor se mi už nechce používat takto malé komory. Nejčastěji používané malé komory byly od Sitelu ZZ-PE (cca 4.000kč), které bych dnes použil max. pro dvě páteřní trubky (2x dovnitř, 2x ven). Je to komora tak akorát na vymotání rezervy. Výhodou je že není potřeba kopat hlubokou jámu. Obvykle je mám v zeleni, kde leží na "hlíně", obsypána je vykopaným a zhutněným materiálem. Navršek dávám vyrovnávací betonový prstenec (tl. 6cm a více) a potom poklop třídy A15 (vnitř. průměr 600mm), který přivrtám k prstenci. Už je jedno jestli kompozit (nejlevnější,obvykle se šrouby) nebo litinu (obvykle bez zajištění).

Pokud bych chtěl řešit větší odolnost proti zatížení, bych ji dal celou do betonu. Přímo na čerstvý beton prstenec a poklop. Pokud by se mi objevila voda v komoře, tak běžně vrtám do dna komory pár otvorů až přes beton pod komorou. Řešení to není úplně pěkné, ale je levné a nemusím kupovat poklopy s těsněním a řešit těsnění kolem vstupů trubek. Na otvory používám vykružovák do železa o průměru 125mm. Pokud by to až příliš moc nebo málo, tak beru flexu. Většinu komor mám v betonu, takže těsnění nijak neřeším. Pokud jsou obsypané zeminou, tak zbylý prostor mezi trubkou (chráničkou) a komorou vyplním pěnou.

Běžně dostupné jsou kompozitní poklopy (např. Vlček - Plzeň) do třídy zatížení B125 (A15 cca 1300kč, B125 cca 2.000kč). Otázkou jak velký traktor tam bude jezdit. Ale běžně dostupné litinové poklopy (např. Tecam) nejsou drahé. Kupoval jsem D400 s jednoduchým zámkem za cca 2.500Kč. To už je poklop, který mohu použít na parkoviště a silnici. Na druhou stranu už se mi nechce používat A15. Vždy jsem si říkal, že nemá co dělat žádný náklaďák na zeleni, ale i větší nákladní vozy a jiná stavební technika může jezdit po zelených plochách třeba z důvodu výstavby nějaké sítě.
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 6 years ago

Máte někdo zkušenost s komorama od Micosu? Nebo taky jak se pohybují cenově třeba jen ty pro uložení rezervy?
https://www.micostelcom.cz/podzemni-rozvadece

Díky
0 x