Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Kabelová komora

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
mrazek609
Příspěvky: 182
Registrován: 13 years ago

Re: Kabelová komora

Příspěvekod mrazek609 » 6 years ago

Sloupek nemohu použít, ten by tady něměl velkou životnost. Sloupek Cetinu o 20m dál byl letos už 2x vyvrácený. Hold při cestě z hospody mají lidi sílu.
Proto jsem myslel, že to spojím to jedné komory ideálně se zamykacím nebo šroubovaným víkem. Ten OKOS se mi líbí, ale zase když budu napojovat klienta, tak ji furt vyhrabávat.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

viko je obecne drahy jak svina. Pocitej par tisic.

jinak carsona:
Přílohy
carson.JPG
carson.JPG (94.41 KiB) Zobrazeno 3889 x
0 x

mrazek609
Příspěvky: 182
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod mrazek609 » 6 years ago

helapc píše:Tu skruž jsem myslel hlavně kvůli viditelnosti. Pokud tam maj jezdit traktory tak to prostě musí vyčnívat a být bytelný. Souhlasím, že je řešení tu spojku umístit přímo do skruže, jen nevím co příjde to výko.


Já mám zase podmínku od majitele pozemku, že nic vyčnívat nesmí. Právě kvůli tomu sekání apod.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

zamky jsou na hovno, tomu bych neveril ze vydrzi a nezrezne, navic zamykaci komory moc nejsou.

Srouby viceme staci.

Sloupek na takove urceni vubec. Sloupek je dobry na last mile a mozna na distribuci, ale na pater vubec.

Pokud je to privod do datacetra, tak bych to dal pod zem...

idealne mit oddelene paterni kabely od distribucnich/koncovych...

Zalezi na topologii, ale samozrejme se pocita ze si z toho paterniho vytahnes co budes potrebovat a nebudes muset do te komory lest. Pripadne kdyz bude neco nutné tak se vykope...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

Taky je potreba pocitat s tim jestli to neni ve svahu. Tam celkem realne muze hrozit susuv. U nas takto predelavali trasu plynu kdyz se nad nim urval svah.
0 x

mrazek609
Příspěvky: 182
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod mrazek609 » 6 years ago

Ono zase když vezmu cenu 4400+5650 za litinu, tak jsem ve finále levněji než KK-V1 z OFy za 10600. A ta oproti tomu vypadá jak pet lahev bez výstuhy.

A ten Carson raději netěsnit, aby byl úplně uzavřený? Jak se řeší vstupy HDPE nebo MT? Díky

Je to téměř rovina.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

Jinak okos neoriginal se da sehnat 60x90 kolem 4000 a 120x90 6000kc.

Ptal jsem se v sitelu, ale dokazali mi rict jestli se musi ty kom. betonovat nebo ne, takze to je s ?.

Jako vrsek si muzes zatesnit jak chces... to je jedno... dulezite je, aby dole byla hlina, mozna vysypat sterkem treba a udelat zemnim vrtakem diru a tu taky vysypat sterkem kvuli odvodu vody, ale myslim ze je to zbytecny... Zalezi jak blizko je reka/potok apod.

Prostupy vubec neresit, protahnout pod komorou neinvazivne... Hlavne nevrtat, protoze kdyz budes chtit komoru pak vyndat, vymenit za vetsi, opravit poskozenou, tak bud prestrihas kabely, nebo ju budes vespod pomalu rozrezavat... oboje je na hovno.

Ja jsem zatim neprisel na to, proc nekteri pouzivaji vodotesne komory.
0 x

mrazek609
Příspěvky: 182
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod mrazek609 » 6 years ago

Aha, to jsou pro mě důležité informace.
Takže podloží mám jasné, to vysypu štěrkem, chráničky přivedu ze spodu a zkusím pro klid v duši dát ten Carson 2424 s litinou a zajištěním na šroub.

Ten OKOS by byl ideální, ale budu tam muset občas lézt a sloupek dát nemohu.

Moc díky za radu.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

Poslední komoru jsme posadili na geotextilii, dovnitř nasypali hromadu štěrku, jednu kabelovou trasu od komory jsme záměrně vykopali hlubší a položili jsme tam pár metrů žluté děrované drenážní trubky (končí pod geotextilií). V komoře je vše vodotěsné, trubky/trubičky zatěsněné, při větších deštích tam asi voda nateče, cílem ale je aby co nejdříve zase zmizela a aby vše uvnitř komory nebylo zasrané od bláta (což by bylo kdyby na dně byla jen hlína...)
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

tyto carsony jsou klasika... sice jsou dost drahy, ale vyzkouseny. Ve meste byvaji dost casto s tim litinovym vikem videt u semaforu napr apod.

ale over si to obetonovani i u te carsony.
0 x

mrazek609
Příspěvky: 182
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod mrazek609 » 6 years ago

Jasný, zeptám se na to. Každopádně, když to obetonuju pro jistotu, tak se asi nic nestane.

Až tam najede traktor, tak abych nemusel trnout hrůzou.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

Hlavne predevsim komory umistuji tak abych minimalizoval nebezpeci. K soucasnym sloupkum, sloupum, ke zdem k domum. Co nejdal od vodovodu a kanalu. Proste kam nemuze auto najet kolem. Na zelene louce je to blby.

Ano da se s tim dost vyhrat s drenazkama. Myslim ze jednodusdi je mit zemni vrtak udelat x der treba 3m hluboko a vysypat sterkem. Otazka zda tudma nemuze nejak nastoupat voda naopak ale myslim ze v pohode. Takto se delaji trativody. Destovy kanal svedeny do obrovske diry zasypanou kamenama.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

Muzes no. Realne jsem pracoval jen s integralama. Polyw. Jsou xkrat lepsi a nevim uplne presne jak tam to viko drzi. Traktor je shit. Nemuze se stat ze se tam bude orat nekdy casem? Obecne na poli bud bet. Kruz nebo pod zemi. Tohle je porad risk.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

Taky bych takovou věc raději někde odsunul... I za cenu, že bych v tom místě měl oba kabely v zemní spojce prodloužit nebo navařit do nějaké "odbočky", kterou bych si vytáhl do lepšího místa...
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 6 years ago

Souhlasím s rsaf. Posunout.
Ta geotextílie pod komorou je zajímavý nápad, dost rozloží zatížení.
0 x