Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

svářečka do 100K

Výstavba optických sítí, pokládky a průvěsy kabelů, administrativa.
freshmeat
Příspěvky: 3
Registrován: 10 years ago

Re: svářečka do 100K

Příspěvekod freshmeat » 6 years ago

Dobry den,

vyuziji toto vlakno mate nekdo zkusenosti se Svareckou ELOIK ? http://www.vseprofttx.cz/Svarecky-opt-v ... LK-88.html.

Dekuji

JK
0 x

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 6 years ago

Máme inno view 3 z Vanca, byla kolem 70k i s lepší lamackou a po 400 svárech nepociťuji rozdíl proti sumitomo za 150k. Sice nemá 2 pece, ale tak rychle u nás stejně nikdo nemaka máme to na gpon, split 1:128 a zatím bez problémů.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

Mnoho let máme nějakého 3D Ilsintecha a spokojenost. V dnešní době bych klidně technikům za 25k bez DPH koupil easy splicer.
0 x

thomas_more
Příspěvky: 76
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod thomas_more » 6 years ago

rsaf píše:Mnoho let máme nějakého 3D Ilsintecha a spokojenost. V dnešní době bych klidně technikům za 25k bez DPH koupil easy splicer.


Hej ... tak to jako vubec! To je tak strasna svarecka, ze ty nejshitovejsi cinsky shity jsou lepsi. Vari to skvele v labu na stole. Ale pro praci v terenu je to naprosto nepouzitelny. A to jsem mel v ruce tu nejnovejsi verzi a oproti ty starsi vubec zadna zmena. Peklo, peklo a jeste jednou peklo. Ale pokud svoje techniky nesnasis, tak proc ne ...
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

Dobre vedet... v ruce jsem to poradne nemel, nazivo jsem to videl jen na nejake konferenci kde to vypadalo, ze to svar udelalo v pohode. Slo spise o to, ze tuhle svarecku by skoro mohl mit nazdy technik svoji misto krimpovacich klesti ;-)
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 6 years ago

Insider píše:
thomas_more píše:
Insider píše:
Nic nenutím, jenom přidávám naší zkušenost. Koupili jsme na test jak říkáš šmejdskou za 25000 z Číny asi před půl rokem, má za sebout teď tak 800+ svarů a vesele vaří dál. Další budeme kupovat určitě zase tu šmejdskou čínskou. Pokud to nebudete mít na denní bázi s Vařením 20 svárů denně, že budete dělat přímo konektory, nebudete potřebovat vyndavací holdery, mít dvě pece a podobné fičury.. A zbytek hoďte do sítě.


Jestlipak to pouzivas treba na GPON a videl jsi nekdy svar tady z toho strojku v OTDRku? Predpokladam ze ne, protoze jinak by jsi to vzal, polozil do policky a nechal to tam lezet, at se na to prasi. :-) Zrovna u svarecky bych teda rozhodne nesetril, pokud to s optikou mysli Okoun vazne. Osobne mam navareno pres 60 tisic svaru. Zacinal jsem varit pred 20 lety jeste na svareckach s rucnim mikroposuvem a mikroskopem, proslo mi rukou desitky 2D a 3D svarecek, provedl jsem tisice mereni OTDRkem a za me osobne bych si v dnesni dobe NIKDY a to slovo NIKDY opravdu zduraznuju, nekoupil nic jinyho nez 3D automat s core to core a nebo ipas stredenim vlakna a to presne asi tak od 4 vyrobcu v nasledujicim poradi. Furukawa, Fujikura, Sumitomo, Ilsintech ... Pokud se budeme bavit o tom, co je k dispozici v CR s nejakym rozumnym servisem. A to se tady vubec nebavim o svareckach na ribbonovy kabely, ale to se asi Okouna nebude moc tykat.

Osobne chapu vasen pro low cost reseni cehokoli, ale tady je to opravdu uplne mimo.


To bylo to první co jsme s tím udělali, rozdíl spíš estetický než praktický. A taková tragedie, jak jsem si tady právě přečetl to není, spíš řešíme nedostatky na mechanice vláken a celkovou kvalitu kabelové produkce než problém, že nám to rozhodilo energetiku a parametry trasy v řádech setin dB a odrazech místo 60dB psalo 58. Středění je OK, automat tomu zajištuje řízení v telefonu, středí to v obou osách, odolnost na tah rovněž. Víc asi moc neřešíme, protože v PON jedeme krátký lokály se splitem max 1:64, tak to moc neřešíme. Zároveň rozumím tomu, že profík už pod určitou úroveň nepůjde, ale profíkem se člověk stává, zkušenost je nepřenositelná. No a jestli mi technik rozmázne, nebo si nechá vyčoudit Ilsintech za 180KKč nebo za 25 tak to řeším.. No pro mě to je rozdíl. Vážím si vašeho názoru, jenom jsem sdělil svoji zkušenost.. No ani tu nebudu rozmazavat, že k tomu používáme lamačky po 50 USD a SC pigtaily po 20 centech :smile:


zdravim vas, viete prosim poslat link a tu lamacku a pigtaily?:) vdaka
0 x

Uživatelský avatar
Tomáš Mrázek
Příspěvky: 27
Registrován: 7 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Mrázek » 6 years ago

Insider píše: No ani tu nebudu rozmazavat, že k tomu používáme lamačky po 50 USD a SC pigtaily po 20 centech :smile:


Já jsem to pochopil jako vtip :). Také by mě zajímalo jak vypadá lámačka za 50 USD. Hlavně jak vypadají lomy.

Jako levnou lámačku si představuji např.: https://www.profiber.eu/cz/svarovani-vl ... ch-vlaken/
Na svařování to ale určitě není.
0 x
Tomáš Mrázek
PROFiber Networking CZ s.r.o.
tomas.mrazek@profiber.eu
http://www.profiber.eu

Svářečky optických vláken FITEL
https://www.profiber.eu/svarovani-vlake ... ch-vlaken/

Uživatelský avatar
Shakal
Příspěvky: 226
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Shakal » 6 years ago

Ahojte,
takže akú zváračku s lámačkou by ste odopručili pre sieť s výhľadom nasadenia PON a IPTV, prípadne od koho na leasing?
0 x
Robert Haľák, Librenet s.r.o
Internet, IPTV, USSD